Tesla ātrina darbinieku samazināšanu Ķīnā, kamēr Elon Musk saskaras ar spiedienu atgūt tirgus daļu pasaulē lielākajā automobiļu tirgū.

Tesla ātrina darbinieku samazināšanu Ķīnā, kamēr Elon Musk saskaras ar spiedienu atgūt tirgus daļu pasaulē lielākajā automobiļu tirgū.

Uzņēmuma pārstrukturēšana Ķīnā

Šonedēļ sākās papildu atlaišanas, kas turpināja aprīļa vidū veiktos samazinājumus, kas bija daļa no elektroauto ražotāja apņemšanās samazināt globālo darbinieku skaitu par vairāk nekā 10%, teica cilvēki, kuri lūdza palikt anonīmi, jo viņiem nav atļauts informāciju atklāt publiski.

Pēdējā gājiens ietekmēja dažādus nodaļas, tostarp klientu apkalpošanas personālu, inženierus, ražošanas līnijas darbiniekus un loģistikas komandu Tesla Šanhajas rūpnīcā – kur atrodas vairāk nekā puse uzņēmuma globālās ražošanas, saskaņā ar cilvēkiem. Pagājušajā mēnesī atlaišana vairāk tieši ietekmēja pārdošanas pārstāvjus, viņi teica.

Nav skaidrs, cik cilvēki tiks ietekmēti un kāda ietekme tas varētu būt uz Tesla darbību Ķīnā. Uzņēmuma Ķīnā bāzētie pārstāvji nekavējoties neatbildēja uz komentāru pieprasījumiem.

Globālais elektroauto pieprasījuma samazinājums ir izraisījis lielākos Tesla atlaišanas gadījumus jebkad. Bet sitiens ir bijis īpaši smags Ķīnā, kur intensīva konkurence no tādiem konkurentiem kā BYD Co. un vājš patērētāju noskaņojums kaitē pārdošanai. Piegādes no tās Šanhajas rūpnīcas aprīlī samazinājās par 18%, lai gan kopējais jauno enerģijas transportlīdzekļu tirgus pieauga par 33%.

Tesla tirgus daļa Ķīnā saruka līdz aptuveni 7,5% 2024. gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 10,5% tajā pašā periodā pērn, saskaņā ar Bloomberg News aprēķiniem.

Tesla pārmaiņas Ķīnā

Papildus turpināmajiem samazinājumiem, Tesla Ķīnas bizness redzēs Tom Zhu atgriešanos, kurš iepriekš vadīja automobiļu ražotāja Āzijas un Klusā okeāna operācijas un vadīja tā ienākšanu Ķīnā, trešdien ziņoja Bloomberg News. Zhu tika paaugstināts par vecāko viceprezidentu automobiļu jomā 2023. gada aprīlī, lomu, kur viņš uzraudzīja globālo ražošanu, pārdošanu, piegādes, servisu un uzņēmuma rūpnīcas no Tesla Ostinas galvenajiem birojiem.

Atlaišanas notiek neskatoties uz to, ka Tesla ir ieguvusi principiālu apstiprinājumu no valdības amatpersonām izvietot savu vadītāja palīgsistēmu Ķīnā, kas būs tūlītējs ieņēmumu pieaugums. Tas tika piešķirts noteiktu nosacījumu ietvaros un spēja pabeigt divus svarīgus uzdevumus: sasniegt kartēšanas un navigācijas darījumu ar Ķīnas tehnoloģiju gigantu Baidu Inc., un izpildīt prasības par datu drošības un privātuma jautājumu apstrādi.

Lielākajai daļai atlaidināto darbinieku Ķīnā tiks izmaksāta atlīdzība, kas ekvivalenta viena mēneša alga par katru nostrādāto gadu, plus papildus trīs mēnešu alga, saskaņā ar vienu no cilvēkiem. Daži darbinieki tika izvadīti no darba vietām ar vadītāju palīdzību un daži aizgaja grupas pa autobusu, viens no cilvēkiem teica.

Globāli arvien vairāk vadītāju pamet Tesla, lielākajai daļai uzņēmuma 500 cilvēku Supercharger komandas un tās nesen izveidotajai mārketinga komandai ir atlaisti, un automobiļu ražotajs atceļ piedāvājumus tikai nedēļas pirms prakses sākuma.