Tesko izpilddirektors vairāk nekā dubulto savu atalgojumu līdz 12,6 miljoniem dolāru, jo Lielbritānijas lielākais pārtikas tirgotājs sasniedz ilgtermiņa mērķus.

Tesko izpilddirektors vairāk nekā dubulto savu atalgojumu līdz 12,6 miljoniem dolāru, jo Lielbritānijas lielākais pārtikas tirgotājs sasniedz ilgtermiņa mērķus.

Britu lielveikala vadītāja alga dubultojusies līdz gandrīz 10 miljoniem mārciņu

Lielbritānijas lielveikala vadītājs ir redzējis savu atalgojumu dubultoties līdz gandrīz 10 miljoniem mārciņu (12,6 miljoniem dolāru) pēc uzlabojumiem veikala sniegumā.

Algas pieaugums saistīts ar veiksmīgu sniegumu

Kena Mērfija atalgojums pieauga no 4,4 miljoniem mārciņu 2022.-23. gadā līdz 9,9 miljoniem mārciņu nākamajā gadā, paziņoja veikals savā gada pārskatā otrdien. Tas lielā mērā bija pateicoties 4,9 miljonu mārciņu lielai akciju balvai, kas saistīta ar paaugstinātiem pārdošanas apjomiem.

“Lielā daļa no kopējās atlīdzības paketes tika sasniegta, jo uzņēmums sasniedza augstus mērķus ļoti konkurētspējīgā nozarē,” teica Alisona Plata, veikala atlīdzības komitejas priekšsēdētāja.

Mērfijs stūrēja Lielbritānijas lielāko veikalu kopš 2020. gada un ir redzējis vairāk nekā 17% pieaugumu tā akciju cenās.

Izpilddirektoru atalgojums joprojām ir karsts temats

Izpilddirektoru atalgojums joprojām ir karsts temats Lielbritānijā. Londonas biržas vadītājs ir teicis, ka pilsētai ir jāatlīdzina izpilddirektori, lai novērstu uzņēmumu reģistrēšanos konkurentu finanšu centros, bet aktīvisti un daži akcionāri turpina iebilst pret augstu atalgojumu.

  • Ocado vadītājs Tims Steiners saskaras ar akcionāru neapmierinātību par piedāvāto bonusu, kas varētu viņam nodrošināt līdz pat 14,8 miljoniem mārciņu.