Telefonica peļņa sasniedza 3,4 miljardus dolāru pirmajā ceturksnī, apvienojoties Spānijas konkurentiem Masmovil un Orange.

Telefonica peļņa sasniedza 3,4 miljardus dolāru pirmajā ceturksnī, apvienojoties Spānijas konkurentiem Masmovil un Orange.

Telefona uzņēmuma paziņojums par pirmā ceturkšņa peļņu

Telefona uzņēmums ziņoja par pirmā ceturkšņa peļņu, kas atbilst analītiķu prognozēm, un apstiprināja, ka ir ceļā uz šī gada mērķu sasniegšanu.

Pirmā ceturkšņa pielāgotie ienākumi

Pirmā ceturkšņa pielāgotie ienākumi pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas pieauga par 1,9% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu un sasniedza 3,2 miljardus eiro (3,4 miljardus ASV dolāru), uzņēmums paziņoja ceturtdien. Tas atbilst vidējai analītiķu prognozei, ko apkopojis Bloomberg.

Uzņēmums atkārtoti apstiprināja gada prognozi, kas paredz peļņas pieaugumu par 1% līdz 2%, un apstiprināja dividendes 30 eiro centu apmērā par akciju.

“Kopumā es domāju, ka ziņojums ir pozitīvs, komerciālā dinamika saglabājas laba, uzņēmums uztur prognozi un es neredzu nekādas ‘briesmas’,” teica GVC Gaesco Valores analītiķis Juan Peña.

Brīvā naudas plūsma, kas ir viens no Telefona jaunās stratēģijas pamatprincipiem, bija negatīva – 41 miljons eiro, salīdzinot ar uzņēmuma apkopotu analītiķu prognozi 111 miljonu eiro apmērā. Uzņēmums norādīja, ka tas ir saistīts ar gaidāmajām sezonas izmaksām un lielāku darba kapitāla patēriņu, lielākiem nodokļu maksājumiem un līzinga un procentu maksājumu ietekmi.

“Izņemot FCF, kas izskatās nedaudz neglīti, jo ir negatīvs, bet tas ir saistīts ar sezonas efektiem, un uzņēmums nav mainījis prognozi, es redzu pārējo kā labu,” teica Peña.

Kā daļu no trīs gadu stratēģiskā plāna, kas prezentēts novembrī, Telefona mērķis ir palielināt brīvās naudas plūsmu par 10% gadā.

Uzņēmuma pielāgotie ienākumi pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas Spānijas tirgū atbilda prognozēm un turpināja augt pēc pēdējā ceturkšņa pirmajiem pozitīvajiem rādītājiem četru gadu laikā.

Neto parāds pieauga par 7,7% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu un sasniedza 28,5 miljardus eiro, galvenokārt Vācijas vienības papildu daļas iegādes dēļ. Telefona prognozēja parāda samazināšanos.

Uzņēmums paziņoja, ka ir parakstījis neoficiālu saprašanās memorandu, lai saglabātu jaunuzņēmumu Digi Communications NV kā vairumtirdzniecības klientu Spānijā. Uzņēmums cer parakstīt galīgo līgumu nākamajās nedēļās, ar pašreizējo vienošanos beidzoties 2026. gada septembrī.

Telefona, kas agrāk bija valsts monopols, navigē pa mainīgu konkurences ainavu Spānijā. Divu konkurentu apvienošanās – Masmovil Ibercom SA un Orange SA Spānijas operāciju – tika apstiprināta martā un izveidos lielāko mobilo operatoru valstī. Ieguldījumu fonds Zegona gaida regulatora atļauju Vodafone Group Plc Spānijas biznesa iegūšanai. Tikmēr Digi ir vienojies pārdot daļu no sava šķiedru tīkla Spānijā konsorcijs vadībā ar Macquarie Group. Darījums tiek uzskatīts par priekšvēstnesi turpmākajai konsolidācijai Spānijas šķiedru tirgū.

Telefonas īpašumstruktūra arī mainās. Saūda Arābijas valdības kontrolētais Saūda Telekomunikāciju uzņēmums paziņoja plānu septembrī iegūt 9,9% daļu par 2,25 miljardiem ASV dolāru. Spānija uzskata operatoru par stratēģiski svarīgu uzņēmumu un pretim nolēma iegūt līdz 10% daļu. Saskaņā ar 8. maija datiem tajam ir vairāk nekā 7% daļa.

Akcijas cena ir pieaugusi par aptuveni 19% šogad, daļēji atbalstot valdības daļas veidošanu.