Teksasas gubernators atjauno bijušā armijas virsnieka, kurš nošāva un nogalināja protestētāju, ieroču tiesības.

Teksasas gubernators atjauno bijušā armijas virsnieka, kurš nošāva un nogalināja protestētāju, ieroču tiesības.

Teksasas gubernators Gregs Abots piešķīra pilnu žēlastību bijušajam ASV armijas seržantam, kurš atzīts par vainīgu slepkavībā

Teksasas gubernators Gregs Abots ceturtdien izdeva pilnu žēlastību bijušajam ASV armijas seržantam, kurš 2020. gadā tika atzīts par vainīgu slepkavībā, nogalinot bruņotu demonstrantu valsts mēroga protestos pret policijas vardarbību un rasu netaisnību.

Abots paziņoja par žēlastību dažas minūtes pēc tam, kad Teksasas žēlastības un nosacītās atbrīvošanas padome vienbalsīgi ieteica piedot Danielam Perijam

Abots paziņoja par žēlastību dažas minūtes pēc tam, kad Teksasas žēlastības un nosacītās atbrīvošanas padome vienbalsīgi ieteica piedot Danielam Perijam un atjaunot viņa ieroču tiesības. Perijs kopš 2023. gada savas notiesāšanas par Gareta Fostera nogalināšanu atrodas štata cietumā ar 25 gadu sodu.

Abots, kurš ir republikānis, iepriekš bija pavēlējis padomei pārskatīt Perija lietu un teica, ka parakstīs žēlastību, ja tā tiks ieteikta. Saskaņā ar Teksasas likumu gubernators nevar izdot žēlastību bez padomes ieteikuma, kuru iecēlis pats gubernators.

“Teksasai ir viens no spēcīgākajiem pašaizsardzības ‘Stāvēt savā vietā’ likumiem, ko nevar anulēt ne žūrija, ne progresīvs rajona prokurors,” teica Abots.

Abota prasība pārskatīt Perija lietu sekoja spiedienam no bijušā televīzijas zvaigznes vārdā, kurš nacionālajā televīzijā aicināja gubernatoru iejaukties pēc tam, kad seržants tika atzīts par vainīgu

Prokurori apgalvoja, ka Perijs varēja aizbraukt bez šaušanas, un liecinieki liecināja, ka nekad nav redzējuši, ka Fosters paceltu savu ieroci. Seržanta aizstāvji apgalvoja, ka Fosters, kurš ir balts, patiešām pacēla šauteni un ka Perijam nebija citas izvēles kā šaut. Perijs, kurš arī ir balts, tiesas laikā nestājās liecinieka vietā, un žūrija divas dienas pārdomāja pirms viņu atzina par vainīgu.

Perija advokāti un Travisas apgabala rajona prokurors Hose Garza nekavējoties neatbildēja uz komentāru pieprasījumiem.

Šaušana izraisīja asas debates 2020. gadā, protestu laikā, ko izraisīja baltais Mineapolē policists, nogalinot neapbruņotu melnādainu vīrieti Džordžu Floidu. Perija notiesāšana trīs gadus vēlāk izraisīja sašutumu no izteiktiem konservatīviem spēkiem.

Pirms sprieduma izteikšanas tiesas laikā tika atklātas desmitiem lappušu ar īsziņām un sociālo mediju ziņojumiem, kas parādīja viņa naidīgo attieksmi pret “Black Lives Matter” protestiem. Komentārā “Facebook” mēnesi pirms šaušanas Perijs rakstīja: “Tagad ir oficiāli – es esmu rasists, jo nepiekrītu cilvēkiem, kas izturas kā dzīvnieki zoodārzā.”

Perijs dienēja armijā vairāk nekā desmit gadus. Tiesas laikā foreniskais psihologs liecināja, ka viņš uzskata, ka Perijam ir pēctraumatiskais stresa sindroms no viņa dienesta Afganistānā un no bērnībā piedzīvotajiem nievājumiem. Šaušanas brīdī Perijs bija stacionēts Fort Cavazos, tad Fort Hood, aptuveni 70 jūdzes (110 kilometri) ziemeļos no Ostinas.