Teksasā un Floridā tagad ir pircēju tirgi. Lūk, kāpēc varētu būt laiks pārcelties uz dienvidiem.

Teksasā un Floridā tagad ir pircēju tirgi. Lūk, kāpēc varētu būt laiks pārcelties uz dienvidiem.

Floridas un Teksasas mājokļu tirgi ir atkal pievilcīgi pircējiem

Floridas un Teksasas mājokļu tirgi bija īpaši karsti—gan burtiskā, gan pārnestā nozīmē—pandēmijas laikā. Pircēji pulcējās šajos tirgos, lai iegūtu vairāk par savu naudu, vienlaikus izbaudot arī nodokļu atvieglojumus un saulaino laiku, kas raksturīgs abām vietām. Taču šī uzmanība piesaistīja arī lielāku konkurenci, un pircējiem sāka rasties grūtības ar augstākām mājokļu cenām un hipotekārajiem procentiem.

Teksasa un Florida atkal ir labākie mājokļu tirgi pircējiem

Taču tagad Teksasa un Florida atkal ir labāko mājokļu tirgu saraksta augšgalā pircējiem, saskaņā ar ziņojumu, kas publicēts trešdien. Šie divi štati dominē labākajos pircēju tirgos, ņemot vērā mājokļu daļu, kuriem ir pieņemts piedāvājums no pircēja 21 dienas laikā vai īsāk, mājokļu daļu, kuriem ir samazināta cena, un aktīvo sludinājumu apmeklējumu vietnē un lietotnē.

“Potenciālie pircēji, kuri iepriekš pandēmijas laikā bija liecinieki intensīvai konkurencei saulainajos Teksasas un Floridas tirgos, tagad tādu trakošanu neredz,” saskaņā ar ziņojumu. Teksasa un Florida nodrošināja septiņas no desmit labākajiem pircēju tirgiem ASV, kamēr lielākajai daļai valsts 50 lielāko pilsētu joprojām ir pārsvars pārdevējiem, rāda ziņojums.

“Pircēju tirgus galvenais virzītājspēks ir pieaugošs piedāvājums. Šis pieaugums sniedz pircējiem iespējas un tādējādi spēku sarunāt un samazināt cenas,” saka Erin Sikes, galvenais ekonomists. Īpaši Floridā un Teksasā ir mazāk konkurences un vairāk piedāvājuma, ko veicina “jauni dzīvokļu novērtējumi, kas izslēdz dažus īpašniekus, ilgstoši augstas apdrošināšanas cenas un paaugstināta nodokļu bāze, ko rada augstas cenas darījumi,” viņa saka.

Tātad tiem potenciālajiem mājokļu īpašniekiem, kuri var atļauties iegādāties māju šodienas tirgū, dienvidi var būt labākā vieta pārvietošanai—ja jūs neiebilst pret augstajām apdrošināšanas cenām un karstumu. Lūk, kāpēc varētu būt laiks kļūt par pastāvīgu sniega putnu.

Jūs varat iegūt darījumu

Augstāki piedāvājuma līmeņi ir bijuši atslēga, lai palīdzētu pircējiem vieglāk atrast mājas Floridā un Teksasā, eksperti piekrīt.

“Lielāks piedāvājums, mazāka konkurence un mazāka steiga aizņemties ir savi plusi, jo uz īpašumiem ir daudz mazāk pretendenti,” saka Gregs Forests, vecākais globālais nekustamā īpašuma konsultants. “Ir skaidrs, ka pareizajos Floridas un Teksasas pilsētas ir kļuvušas par galamērķiem daudziem cilvēkiem, kas vēlas pārvietoties un ceļot uz dienvidiem.”

Mājokļu piedāvājums—īpaši Floridas rietumu krastā—strauji pieaug, un pircēji samazina prasīto cenu, saskaņā ar ziņojumu, kas publicēts aprīļa beigās.

“Tagad ir laiks iegūt darījumu dienvidos,” saka Sikes. “Mūsu darījumu apjoms ir pieaudzis, bet lielākajai daļai īpašumu līgumi tiek noslēgti par 10% līdz 20% zem prasītajiem.”

Turklāt jo ilgāk māja atrodas tirgū, jo lielāka iespēja piedzīvot cenas samazinājumu.

“Mazapdzīvotajos rajonos starp [Floridas] metropoliem mājas ilgst tirgū nedēļas ilgi, liekot pircējiem samazināt cenas,” saka Saša Dukhu, Floridas mājas īpašniece, kura savu māju iegādajusies 2021. gadą “pirms mâjoklu trakuma sâkuma”.

Protams, gan Teksasas, gan Floridas ir pilsētas, kur mâjoklu cenas ir neitrâlas vai turpina pieaugt – un tâs joprojàm ir augstâkas nekâ pirms pandêmijas.

“Gan Florida, gan Teksasa ir pievilcîgi pircêjiem dêl zemâkas dzîvošanas izmaksas un labvêlîgas nodoklu vides – tomêr cenas joprojàm ir pârsteidzoši augstas salîdzinâjumâ ar pâris gadiem atpakaļ,” saka Dukhu. “Ir kompromisi pârvietojoties uz Floridu, jo mums jâgatavojas uragâniem un Teksasu dêl intensîviem karstuma viļniem.”

Vairak bûvniecîbas

Vêl viens iemesls, kâpêc Teksasa un Florida pašlaik tiek uzskatîtas par pircêju tirgiem, ir jaunas bûvniecîbas pieaugums. “Spêcîga bûvniecîba daudzos no šiem tirgiem palîdz atjaunot piedâvâjuma lîmeni,” saskaòâ ar ziòojumu.

“Floridâ es nevaru braukt nekur bez tâ, ka neredzêtu jaunu kopienas celtniecîbu,” saka Dukhu, kurš dzîvo Gainesville, kas atrodas aptuveni divas stundas ziemeļos no Orlando. “Es bieži braucu uz Orlando un mani pârsteidz mâju skaits, kas parâdâs pa ceļam visattâlâkajos rajonos.”

Ìpaši Maiami un Vestpalmbečâ “jauno bûvniecîbas dzîvoklu vienîbu skaits tirgû… ir pârsteidzošs,” saka Sikes. Tomêr daudzas no šîm vienîbâm ir novêrtêtas par vairâk nekâ 2 miljoniem dolâru, viòa saka.

“Es nezinu, kur mês sagaidâm atrast visus šos pircêjus,” saka Sikes. “Mums jâkoncentrêjas uz darbaspêka mâjoklu celtniecîbu, nevis luksusa.”