Teilore Svifta “ēno” Olimpiskās spēles, jo amerikāņi pulcējas Parīzē uz “The Eras Tour” koncertu.

Teilore Svifta "ēno" Olimpiskās spēles, jo amerikāņi pulcējas Parīzē uz "The Eras Tour" koncertu.

Parīzes iestādes ir gatavojušās gaidāmajiem 2024. gada vasaras olimpiskajiem spēlēm

Parīzes iestādes ir gatavojušās gaidīt gandrīz 2 miljonus starptautisko apmeklētāju 2024. gada vasaras olimpiskajām spēlēm, bet, iespējams, viņi nav ņēmuši vērā daudz lielāku parādību, kas tagad nāk uz pilsētu: Teilora Svifta.

Šonedēļ slavenā miljardiere uzstājas četros koncertos

Šonedēļ slavenā miljardiere uzstājas četros koncertos La Défense Arena, kas atrodas tieši ārpus galvaspilsētas, sākot savu “Eras Tour” Eiropas daļu. Ar kopējo vietu skaitu 40 000 katrā koncertā, mūzikas pasākums ir tikai neliela daļa no Olimpisko spēļu apjoma. Tomēr koncerti piesaista piecas reizes vairāk amerikāņu nekā Parīzes Olimpiāde, saskaņā ar skaitļiem no Ņujorkas luksusa ceļojumu aģentūras Embark Beyond. Abiem pasākumiem ceļojumi parasti tiek rezervēti daudzus mēnešus iepriekš.

“Es nekad nebūtu to paredzējis,” saka Embark līdzdibinātājs Džeks Ezons. “Apskatiet, ko Teilora izdarīja Super Bowl laikā. Viņa pat ēno Olimpiskās spēles.”

Ezons, protams, atsaucas uz Sviftas spēju paplašināt futbola skatītāju loku vienkārši atbalstot savu draugu, Kansas City Chiefs ciešo beigu spēlētāju Trevisu Kelci, vairākos spēlēs. Saskaņā ar bijušo Paramount Global izpilddirektoru Bobu Bakišu, viņas klātbūtne tika uzskatīta par vienu no faktoriem, kas padarīja šī gada Super Bowl par visvairāk skatīto raidījumu ASV vēsturē.

Sviftas drudzis sasniedz Eiropu

Tagad Sviftas drudzis sasniedz Eiropu, kur daudzās pilsētās, tostarp Parīzē, ir ierobežojumi biļešu pārpārdošanai, novēršot cenas no piecciparu summām, ko daži patērētāji ir samaksājuši ASV tirgos.

Ezons saka, ka no vairāk nekā 200 Parīzes ceļojumiem, ko viņa kompānija ir plānojusi Sviftas fanu grupai, vidējais ilgums ir trīs naktis, un klienti parasti paliek luksusa viesnīcās, piemēram, Plaza Athénée, Hôtel de Crillon un Le Bristol. Aptuveni trešdaļa grupu ir mātes-meitas pāri, kuri vēlas ieplānot iepirkšanās braucienus ap koncertiem. Apmēram 20% klientu arī plāno lielākus Eiropas ceļojumus pēc koncertiem, pievienojot galamērķus, piemēram, Londonu vai Francijas dienvidus.

Olimpisko spēļu pieprasījums ir zemāks nekā gaidīts, un daudzi augstas klases brīvdienu īres dzīvokļi samazina cenas vasarai, kad īpašnieki saskaras ar pārspīlētu haipu. Līdzīgi arī viesnīcu cenas ir samazinājušās vairāk nekā par 30% pēdējo sešu mēnešu laikā, saskaņā ar datiem no ceļojumu informācijas uzņēmuma Lighthouse.

Olimpisko spēļu rezervācijas var vēl pieaugt, tuvojoties atklāšanas ceremonijai 26. jūlijā, it īpaši ņemot vērā nesenos cenu samazinājumus. Pieteikumu un rezervāciju skaits ir pieaudzis par 8% pēc 14% krituma aprīlī, norāda Ezons.

Attiecībā uz Teiloras efektu Parīzē – tas nevajadzētu būt pārsteigums. Sviftas tūre ir sniegusi ieguldījumu daudzās ekonomikās, tostarp Austrālijas un Singapūras. 2023. gadā viņas ASV koncertu pirmajai kārtai bija 4,3 miljardu dolāru ieguldījums valsts kopprodukta rādītajos, saskaņā ar Bloomberg Economics aplēsēm.