Tehnoloģiju vadītāji alkst pēc “miera prātā” ar mākslīgo intelektu mākonī.

Tehnoloģiju vadītāji alkst pēc "miera prātā" ar mākslīgo intelektu mākonī.

Finanšu pakalpojumu uzņēmuma tehnoloģiju direktors Džeimss Rods atklāj, ka līdz pat 90% no uzņēmuma izdevumiem mākoņdatošanai tiek tērēti Amazon Web Services.

Microsoft ir tāls otrais ar aptuveni 7%, bet Google Cloud veido atlikumu. Taču, runājot par mākslīgā intelekta produktiem un pakalpojumiem, uzņēmums lielas cerības liek uz Microsoft OpenAI.

“Mēs neesam dubultojuši savus izdevumus galvenajam mākoņdatošanas pakalpojumu sniedzējam,” saka Rods. “Microsoft ir labi pozicionēts ar jau pieejamiem pakalpojumiem, kas ļauj ātri uzsākt darbu.”

Kad lielie mākoņdatošanas pakalpojumu sniedzēji piedāvā AI produktus uzņēmumiem kā mūsu, svarīgs lēmums ir izvēlēties, vai palikt pie sava mākoņdatošanas pakalpojumu sniedzēja, izveidojot savu AI ekosistēmu, vai varbūt strādāt ar citu partneri vai pat vairākiem partneriem.

“Es domāju, ka augstākajā tirgus segmentā viņi izmantos vairākus mākoņus, tā ir viņu realitāte,” saka datubāzes start-up uzņēmuma Cockroach Labs līdzdibinātājs un izpilddirektors Spensers Kimbols. “Un kāpēc viņiem to mainīt AI dēļ? Es domāju, ka viņi to vēl vairāk pieņems.”

Izvēloties OpenAI, uzņēmums izvērtēja tirgū pieejamo piedāvājumu lietošanas noteikumus, jo bija noraizējies par to, kā tiks izmantoti dati, ko nosūtīs pakalpojumu sniedzējam. Uzņēmumam šķita, ka Microsoft ir tālāk par pārējiem skaidrībā par to, ko darīs ar datiem un kā tie var tikt atgriezti modeļos.

Microsoft bija skaidri norādījis, ka uzņēmuma dati tiks fiksēti tikai atkļūdošanas nolūkos un izdzēsti pēc 30 dienām. Tas deva Rodam mieru.

“Es domāju, ka notika tas, ka Microsoft bija ļoti priekšplānā ar uzņēmuma lietošanas gadījumu,” saka Rods. “Godīgi sakot, man likās, ka Amazon un Google bija aizmidzuši pie stūres.”

Pagājušajā gadā, kad uzņēmums ieviesa savu AI čata robotu Mo, tas savu investīciju pētījumu bibliotēku apvienoja ar Microsoft Azure OpenAI pakalpojumu.

Mākoņdatošanas un uzņēmuma programmatūras nodrošinātājs Appian pieņēma pilnīgi pretēju pieeju nekā Morningstar. AWS ir uzņēmuma galvenais mākoņdatošanas pakalpojumu sniedzējs, un abi cieši sadarbojas arī AI jomā. “Mums jau bija lieliskas attiecības, tāpēc mēs iegremdējamies,” saka dibinātājs un izpilddirektors Mets Kalkins.

Aprīlī Appian paziņoja par līguma parakstīšanu ar AWS, lai atbalstītu uzņēmuma jauno privāto AI rīku. Appian ir privātā AI aizstāvis, kas paziņo par trīs pamatvērtībām: modeļiem jābūt apmācītiem tikai ar uzņēmuma paša datiem, šiem datiem joprojām jāpaliek organizācijas kontrolē un AI modeļiem jābūt unikāliem un nekad netiek dalītiem.

Sadarbība ar Amazon Bedrock Appian sniegs iespēju uzņemt lielus valodas modeļus noteiktos atbilstības robežos, ko klienti nosaka, un pēc tam privāti pielāgot šos modeļus. Mākoņdatošanas mašīnmācību platforma Amazon SageMaker ļaus Appian klientiem izveidot, apmācīt un smalki pielāgot šos AI modeļus, izmantojot tikai savus datus.

“Palikt vienā ekosistēmā ir vieglāk,” saka Kalkins, kurš atzīst, ka iepriekšējās attiecības ar AWS deva priekšrocības AI jomā. “Ja vien viņi to nenosabojāja, mēs droši vien izvēlētos viņus. Mums ir tik laba vēsture ar viņiem.”

Kimbols saka, ka mākoņdatošanas pakalpojumu sniedzēji ir ārkārtīgi atšķirīgi no tā, ko viņi piedāvā attiecībā uz AI, vismaz pašlaik. “Tas ir ļoti atšķirīgs starp mākoņiem,” viņš saka. “Konverģence nav klāt.”

Lielie uzņēmumi visticamāk jonglēs ar dažiem dažādiem AI piedāvājumiem, kas atspoguļos viņu pieeju mākoņdatošanai. Bet mazajiem uzņēmumiem pilnībā iegremdēties vienā mākonī un pievienot AI produktus un pakalpojumus var rezultēties labvēlīgākajos izdevumos un darba vienkāršībā vienotajai ekosistēmai. “Mazajam galam es domāju, ka arguments par vienkāršību un atlaidi var būt pietiekams,” saka Kimbols.

Braiens Reimonds, bezstruktūras datu uzņēmuma Unstructured līdzdibinātājs un izpilddirektors nesen piesaistīja 40 miljonus dolāru no Nvidia, IBM un Menlo Ventures starp citiem. Start-up uzņēmums, kas atrodas AI datu ceļojuma sākumposmā, ievada un apstrādā neorganizētus datus, tostarp e-pastus, dokumentus, attēlus un video formātos, kas var būt gatavi lietošanai ar pamatmodeļiem.

Atšķirībā no mākoņdatošanas pakalpojumiem agrajos gados, kad pakešu sniedzēju maiņa var būt dārga, pakešu maiņa starp AI uzņēmumiem ir vienkārša un lēta. “Tas ir kā ātrmoda,” saka Reimonds. Ir “izcili zemas pakešu maiņas izmaksas starp modeļiem un gandrīz nekāda piesaiste pie pakalpojumu sniedzējiem.”

Reimonds redz divas atšķirīgas AI stratēģijas. Ir vertikālais AI, kas koncentrējas uz lietojumiem, kas var kalpot konkrētai nozarei, piem., veselības aprūpei vai ceļojumiem. Un horizontais AI, kas var uzlabot procesus kiberdrošībai vai klientu atbalstam jebkuram sektoram.

“Jūs redzat šos mākoņdatošanas pakalpojumu sniedzējus vienlaikus īstenojam gan vertikalo stratēģiju, gan horizontalo stratēģiju, lai sasniegtu dažadas tirgus segmentus,” saka Reimonds.

ACI Worldwide darbojas ar hibrīda mākoņdatošanas stratēģiju maksimizatoru sistēmas uzņēmuma darbības dēļ. Tam ir generatīvie AI ražošanas produkti darbojas Microsoft Azure un AWS vidēs ar Google vēl agrajos posmos.

Tehnoloģiju direktors Abe Kuruvila saka, ka uzņēmums nesen ieviesa Microsoft AI vadīto čata robotu daļēji tajdien viegli ieviešama dēļ bet arī tajdien tas bija daļa no ACI esošas licences. “Tas ir sameram izdevīgi,” saka Kuruvila. “Jūs varat redzēt katru no šiem nodrošinatajiem piedavajot papildpakalpojumus par incrementaliem izdevumiem.”

Bet viņš ir piesardzigs pret paresanu. Kuruvila saka ka biznesiem nepieciesams rupigi sekot lidzi dazam no savam AI izdevumiem un nodrosinat lai investiciju atdeve un produktivitates pieaugums butu skaidrs. ACI patreiz testee Copilot for Microsoft 365 un gaida lemumu par to lidz junijam. Bet lietotaju maksa bus faktors kur tas var tikt ieviests.

“Mes to testejam; mes turpinam sanemt atsauksmes no paris simtiem cilveku,” saka Kuruvila. “Vairak nozimigi mes sekojam lidzi izmantosanai.”