Suņu eksperti izsaka neapmierinātību par Kristi Noem šokējošo aprakstu par sava kucēna nogalināšanu: “Es domāju, ka viņa varētu būt sev pašai kaitējusi.”

Suņu eksperti izsaka neapmierinātību par Kristi Noem šokējošo aprakstu par sava kucēna nogalināšanu: "Es domāju, ka viņa varētu būt sev pašai kaitējusi."

Politiskie līderi un suņu eksperti kritizē Dienviddakotas gubernatori Kristi Noemu

Politiskie līderi un suņu eksperti izsaka kritiku par Dienviddakotas gubernatori Kristi Noemu, kura savā jaunajā grāmatā aprakstījusi kā viņa nogalinājusi nepaklausīgu kucēnu. Šis stāsts un sociālajos medijos saņemtā nosodījuma vilnis liek dažiem apšaubīt, vai viņa joprojām ir potenciāla kandidāte uz Republikāņu prezidenta amata kandidāta Donalda Trampa viceprezidenta vietu.

Suņu eksperti saka, ka Noemei vajadzēja apmācīt kucēnu, nevis to nogalināt

Medību suņu eksperti, ar kuriem strādāja Noeme, norāda, ka viņai vajadzēja apmācīt kucēnu, nevis to nogalināt, vai arī atrast citas iespējas, ja suns bija nekontrolējams.

Noeme ir mēģinājusi pārveidot šo divdesmit gadus veco stāstu par piemēru savai gatavībai pieņemt grūtus lēmumus. Viņa sociālajos medijos rakstīja, ka 14 mēnešus vecais drātsmatu pointers vārdā Krikets bija izrādījis agresīvu uzvedību, kodot.

“Kā es skaidroju grāmatā, tas nebija viegli,” viņa teica. “Bet bieži vien vieglais ceļš nav pareizais ceļš.”

Tomēr demokrāti un pat daži konservatīvie ir bijuši kritiski.

“Šis stāsts nav pārliecinošs. Nav lauku dzīves vai lauksaimniecības aspekts šaut suņus,” sociālajos medijos rakstīja konservatīvais komentētājs Tomijs Larens.

Vairāki komentētāji Noemi salīdzināja ar Kruellu de Vilu, varoni no Disneja klasikas “101 dalmācietis”. Memē redzama virkne suņu, kas izsaka šausmu.

“Es neesmu pārliecināts, kurš no viņas darbībām bija muļķīgāks: tas, ka viņa nogalināja suni, vai tas, ka viņa bija pietiekami muļķīga, lai to publicētu grāmatā,” teica Džoana Peitona no Amerikas Vācu Drātsmatu Pointeru Kluba. Pats klubs aprakstīja šķirni kā “enerģisku” un teica, ka Noeme bija pārāk nepacietīga un viņas izmantotais elektrošoka apkakle apmācībai bija neveiksmīga.

Dienviddakotas demokrātu senatora mazākuma līderis uzskata atklājumu par aprēķinātu

Tomēr Dienviddakotas demokrātu senatora mazākuma līderis Reinolds Nesiba uzskata atklājumu par aprēķinātu, nevis muļķīgu. Viņš teica, ka stāsts par to, ka Noeme nogalinājusi suni dusmu brīdī un ka bija liecinieki, jau gadiem ilgi ir izplatījies starp likumdevējiem. Viņš spekulēja, ka tas tagad nāk gaismā, jo Noeme tiek pārbaudīta kā kandidāte uz viceprezidenta amatu.

“Viņa zināja, ka tas ir politisks vājums, un viņai tas bija jāizklāsta pirms tas parādītos citur,” viņš teica. “Kāpēc citādi viņa būtu par to rakstījusi?”

Noemes drīzumā iznākošajā grāmatā “Nav atgriešanās: Patiesība par to, kas ir nepareizi politikā un kā mēs virzam Ameriku uz priekšu”

Savas drīzumā iznākošajā grāmatas “Nav atgriešanās: Patiesība par to, kas ir nepareizi politikā un kā mēs virzam Ameriku uz priekšu” priekšizlaiduma eksemplārā Noeme raksta, ka viņa paņēma Kriketu medību braucienam ar veciem suņiem cerot nomierināt savvaļas kucēnu. Taču Krikets vajadzēja fazanus, uzbruka ģimenes vistu ganam ceļa malas apstāšanai un pēc tam “apgriezies mani kodot,” viņa rakstīja.

Noemes pārstavis nekavējoties neatbildēja uz Associated Press jautājumiem par to, vai suns patiešam viņu kodis vai tikai mēģinājis to izdarīt, vai arī vai Noemei bija nepieciešama medicīniska palīdzība. Grāmatas izdevējs atteicās sniegt AP priekšlaicīgu grāmatas eksemplāru.

Pēc tam Noeme rakstīja, ka viņa aizvedusi Kriketu uz grants bedri un nogalinajusi. Viņa teica, ka arī nošaujusi ģimenes īpašumam piederošo kazli, sakot, ka tas bijis ļauns un patika vajadzēt viņas bērnus.

Starp citiem komentētajiem bija arī ASV prezidents Džo Baidens

Atbilde uz stastu bija strauja: “Ievietojiet bildi ar savu suni, kas neietver to šaušanu un metienus grants bedrē. Es saku,” Demokrata Minnesotas gubernators Tims Valzs publicēja sociālajos medijos. Ziņojumam pievienots fotoattels ar viņu barojot savu Labradoru maisijumu Scout ar karoti saldējuma.

ASV prezidenta Džo Baidena atkalsievalesanas kampaņa pievienoja fotoattelu ar prezidentu pastaigajoties pa Balto namu ar vienu no saviem trim Vaciesu aitu suņiem. Divi no Baidena suņiem Major un Commander tika noņemti pēc agresivas uzvedibas, ieskaitot pret Balto namu un Slepeno dienestu personlu. Vecakais suns Champ miris.

Demokrate Hilarija Klintone atkal publiceja 2021. gada komentaru, kur brinaja: “Nebalsojiet par nevienu, kam jus neuzticetu savu suni.” Viņa pirmdien piebilda: “Joprojam patiesiba.”

Konservatīvais politiskais komentetajs Maikls Noulss saka

Konservatīvais politiskais komentetajs Maikls Noulss savas nosauktas podkasta laika teica, ka lai gan Noeme varēja situaciju risinat citadi, “nav nekas nepareizs cilvekam humani nogalinat dzivnieku.” Viņš velak piebilda: “Pirms piecdesmit gadiem šis politiskais stasts nebūtu licis lielakajai dalai Amerikas iedzivotaju pat aci nemirkstet. Un tas fakts, ka tas dara šodien jums saka kaut ko nevis par mainigajam morali nogalinat lauku dzivnieku, bet gan par mainigajam Amerikas politiku.”

Viņš velak teica, ka stasts ir “ekstremali muļki un nenozimigs”, jo Noemei nav iespejas tikt izveleta par Trampa skrejiena biedreni.

Peitona saka situacija bijusi haoss no sakuma lidz beigam

Peitona, kas ir delegats Amerikas Kenela Klubam un dzivo Bekersfilda Kalifornija saka situacija bijusi haoss no sakuma lidz beigam.

“Tas bija kucens bez pieredzes acimredzami bez apmacibas,” viņa teica. “Ja jus zinat minimalu informaciju par putnu suni jūs nevedat 14 menesus vecu suni kopaa ar apmâcitam pieaugusajam suņiem un gaidat no tiem sniegumu. Tas nav ta ka tas strada.”

Pats klubs teica ka kuceni labak macas medit viens-pret-viens ar saviem ipasniekiem nevis ar citiem suņiem.

Kad radas problemas vinai vajadzeja sazinaties ar audzetaju Peitona teica vai sazinaties ar glabasananas organizacijam kas atrada jaunas majas skirnei.

Nacionalais Vaciesu Dratsmatu Pointeru Glabsanas centrs aicina Noemi uzņemties atbildibu

Starp šim grupam ir Nacionalais Vaciesu Dratsmatu Pointeru Glabsanas centrs kas aicina Noemi uzņemties atbildibu par savu “šausminošo lemumu” un izglitot sabiedribu ka pastav humana risinajumi.

“Sporta skirnes ir audzetos ar putnu/medibu instinktiem bet tas prasa apmacibu un pūles lai butu stradajoss lauka suns,” grupas Valdes locekli rakstija postaa.

Peitona aprakstija Kriketu ka neko vairak ka “mazuli” sakot ka skirne nav fiziski nobriedusi lidz tai ir 2 gadi un pilnigi apmacita tas ir 3- lidz 5-gadus vecs.

“Tas bija cilveks par kuru es domaju ka ir diezgan laba dama lidz sim,” viña teica. “Viña bija kads par ko es butu balsojis. Bet es domaju ka vina varbut sev ir sašavusi sev kaia.”