“Spēcīgais dolāra pieaugums” var radīt postījumus jaunattīstības tirgos un jau ietekmē vadošās ekonomikas, brīdina Goldman Sachs.

"Spēcīgais dolāra pieaugums" var radīt postījumus jaunattīstības tirgos un jau ietekmē vadošās ekonomikas, brīdina Goldman Sachs.

ASV dolāra stiprums apdraud jaunattīstības tirgus

ASV dolāra stiprums draud kļūt par “nelabvēlīgu” faktoru jaunattīstības tirgiem, liekot vairāk neaizsargātu valstu iestādēm pārdomāt procentu likmju samazināšanu, lai aizsargātu savas valūtas, teica Goldman Sachs Group Inc. Kamakšja Trivedi.

Spēcīgais dolārs rada jaunus izaicinājumus

Kamēr spēcīgais dolārs tika saistīts ar spēcīgu izaugsmi gada sākumā, tagad tas riskē kļūt vairāk saistīts ar stingru politiku vai augstu inflāciju, teica Trivedi, kurš ir globālo valūtu, procentu likmju un jaunattīstības tirgu stratēģijas pētniecības vadītājs Goldman. Šis maisījums pārstāv pilnīgi jaunu izaicinājumu jaunattīstības tirgiem.

“Ja mēs redzēsim šo veidu vairāk nelabvēlīgu vai bīstamu dolāra stiprumu, jūs redzēsiet vairāk vājumu pasaulē visneaizsargātākajās daļās,” teica Trivedi telefonintervijā. “Tas parasti ir jaunattīstības tirgi, kur jutīgums pret dolāra stiprumu ir ļoti augsts, un tas var ātri ietekmēt vietējo politiku.”

Trivedi teica, ka valstis, tostarp Indonēzija, Dienvidkoreja un Ķīna, varētu nonākt lielāka spiediena priekšā, bet ietekme būtu jūtama plaši, minot pagājušajā nedēļā notikušos lēmumus par procentu likmēm Meksikā un Brazīlijā. Meksika atstāja likmes nemainīgas, kamēr Brazīlija samazināja savas atvieglošanas cikla tempu par ceturtdaļu punkta.

“Abas valstis ir pieņēmušas stingrākus soļus atbildes reakcijā uz globālo makroekonomisko un tirgu situāciju,” nekā to prasīja to iekšzemes situācija, teica Trivedi.

Tirgi gaida ASV inflācijas ziņojumu

Tirgi tagad ar nepacietību gaida ASV inflācijas ziņojumu trešdien, lai vadītu savas cerības par to, kad Federālā rezerve sāks samazināt likmes. Tirgotāji prognozē procentu likmes samazinājumu līdz novembrim, kamēr gada sākumā viņi paredzēja līdz pat sešiem šogad. Kavējums monetārajai atvieglošanai ir atbalstījis dolāru un rada spiedienu citiem centrālajiem bankiem, kur tiem ir jāapsver ekonomikas atbalstīšana, samazinot likmes, vai valūtas aizsardzība ar stingrāku monetāro politiku.

Inflācijas ziņojums “visticamāk noteiks ceļa virzienu dolāram un daudzām valūtām pret dolāru. Tomēr mūsu pamata prognoze ir tāda, ka nākamajos mēnešos mēs redzēsim Eiropas Centrālo banku un Anglijas Banku samazinam likmes agrāk un iespējams vairāk nekā Federālo rezervi, un tas saglabās dolāru stiprāku ilgstoši,” viņš teica. “Dolāra stiprums tiks izskausts tikai ļoti lēni.”