Spānijas Sabadell noraida BBVA pārņemšanas piedāvājumu, kas radītu 75 miljardu dolāru vērtu banku.

Spānijas Sabadell noraida BBVA pārņemšanas piedāvājumu, kas radītu 75 miljardu dolāru vērtu banku.

Banco Sabadell SA noraida BBVA piedāvājumu

Banco Sabadell SA noraidīja Banco Bilbao Vizcaya Argentaria SA (BBVA) piedāvājumu uzsākt pārņemšanas sarunas, kas bija otrs neveiksmīgais mēģinājums iegādāties mazāko konkurentu.

“Balstoties uz detalizētu priekšlikuma izvērtējumu, valde ir secinājusi, ka tas nav Banco Sabadell un tās akcionāru labākajās interesēs, tāpēc ir noraidījusi BBVA priekšlikumu,” pirmdien regulatīvajā paziņojumā teica Sabadell. “Priekšlikums būtiski novērtē par zemu Banco Sabadell potenciālu un tās pašpietiekamas izaugsmes perspektīvas.”

Pagājušajā nedēļā BBVA paziņoja par pārsteidzošu piedāvājumu sākt sarunas par iespējamu Sabadell iegādi. Ierosinātais akciju darījums vērtēja mazāko banku par 30% augstāk nekā tās slēgšanas cena 29. aprīlī – aptuveni 12 miljardus eiro (13 miljardus dolāru). Tika piedāvāts arī dot Sabadell akcionāriem 16% daļu apvienotajā uzņēmumā.

Šāda iegāde radītu milzi ar vairāk nekā 1 triljonu eiro (1,1 triljonu dolāru) aktīviem un aptuveni 70 miljardu eiro tirgus vērtību, konkurējot ar Spānijas lielāko aizdevēju Banco Santander SA.

BBVA akcijas pieauga par 1,6% plkst. 10:15 Madrides laikā otrdien, kamēr Sabadell akcijas kritās par 1,9%. Kopš sākotnējās pieejas 30. aprīlī Sabadell akcijas ir pieaugušas par aptuveni 7%, kamēr BBVA akcijas ir kritušas par aptuveni 8%.

RBC analītiķis Benjamins Toms savā piezīmē rakstīja, ka BBVA visticamāk ir “dažas manevrēšanas iespējas cenas ziņā” un Sabadell, visticamāk, nav pilnībā aizvēris durvis nākotnes sarunām, lai gan šobrīd abas puses šķiet tālu no kopīga pamata atradšanas.

Savā paziņojumā pirmdien Sabadell teica, ka BBVA akciju straujais kritums “pievieno nenoteiktību” priekšlikumam.

BBVA pārstāvis teica: “Mēs nožēlojam, ka Banco Sabadell valde ir noraidījusi tik pievilcīgu piedāvājumu.”

Abas bankas īslaicīgi veica sarunas 2020. gada beigās par apvienošanos, pirms sarunas izjuka cenas dēļ. Toreiz Sabadell bija sliktākajā stāvoklī. Tai bija problēmas ar savu Lielbritānijas vienību TSB un radušies jautājumi par provizijām, kas saistītas ar hipotekārajiem kredītiem un plašo mazo un vidējo uzņēmumu biznesu, kas ir viens no lielākajiem Spānijā, pandēmijas izraisītajā ekonomikas sabrukumā.

Kopš tā laika Sabadell vērtējums ir strauji pieaudzis, un tika labota Lielbritānijas vienība, kamēr pieaugošas procentu likmes ir uzlabojušas Eiropas banku nozari kopumā.