Sony izvirza izaicinājumu mākslīgajam intelektam, brīdinot 700 uzņēmumus pret algoritmu apmācību, izmantojot tās mūziku.

Sony izvirza izaicinājumu mākslīgajam intelektam, brīdinot 700 uzņēmumus pret algoritmu apmācību, izmantojot tās mūziku.

Sony Music Group brīdina mākslīgā intelekta uzņēmumus un mūzikas straumēšanas platformas

Sony Music Group, viens no lielākajiem ierakstu zīmoliem pasaulē, brīdināja mākslīgā intelekta uzņēmumus un mūzikas straumēšanas platformas neizmantot uzņēmuma saturu bez skaidras atļaujas.

Sony aizsargā savu intelektuālo īpašumu

Sony, kura mākslinieki ietver Lil Nas X un Celine Dion, nosūtīja vēstules vairāk nekā 700 uzņēmumiem, lai aizsargātu savu intelektuālo īpašumu, kas ietver albuma vāku mākslu, metadatus, muzikālos sacerējumus un dziesmu tekstus, no izmantošanas mākslīgā intelekta modeļu apmācībai.

“Neatļauta” Sony satura izmantošana “mākslīgā intelekta sistēmu apmācībā, attīstībā vai komercializācijā” atņem uzņēmumam un tā māksliniekiem kontroli un kompensāciju par šiem darbiem, saskaņā ar vēstuli, ko ieguva Bloomberg News.

Autortiesību pārkāpumi kļūst par galveno problēmu

Autortiesību pārkāpumi ir kļuvuši par galveno problēmu generatīvajam mākslīgajam intelektam, kas tiek izmantots visdažādāko saturu veidošanai no teksta līdz attēliem un video. Kamēr Holivudas aktieri un scenāristi pagājušajā gadā streikoja, lai aizsargātu savu amatu no mākslīgā intelekta, jauns uzņēmumu klāsts rada pilnus albumus ar AI ģenerētu mūziku, palielinot bažas par mākslinieku iztiku un atjaunojot spriedzi ar straumēšanas platformām.

Sony, kopā ar pārējo mūzikas industrijas daļu, cenšas līdzsvarot ātri virzītās tehnoloģijas radošo potenciālu, vienlaikus aizsargājot mākslinieku tiesības un paša peļņu.

“Mēs atbalstām māksliniekus un dziesmu autorus, kuri pirmie pieņem jaunās tehnoloģijas savas mākslas atbalstam,” Sony paziņoja ceturtdien. “Tomēr šai inovācijai jānodrošina, ka tiek ievērotas dziesmu autoru un ierakstu mākslinieku tiesības, ieskaitot autortiesības.”

Universal Music Group aktīvi izsaka savu viedokli

Universal Music Group NV ir bijis īpaši skaļš pēdējo pusotru gadu laikā, pat ejot tik tālu, ka izmanto “kodolopciju” – izņemot visu savu mūzikas katalogu no TikTok un iesūdzot AI uzņēmumu Anthropic par dziesmu tekstu publicēšanu bez atļaujas.

Pēc mēnešiem ilgas strupceļa situācijas, Universal beidza savu konfliktu ar ByteDance Ltd.’s TikTok šomēnes ar vienošanos, kas nodrošināja abu pušu apņemšanos “strādāt kopā, lai nodrošinātu, ka AI attīstība mūzikas industrijā aizsargā cilvēka māksliniecisko darbu un ekonomiku, kas plūst uz šiem māksliniekiem un dziesmu autoriem.”

Daudzviet pasaulē, īpaši Eiropas Savienībā, autortiesību īpašniekiem tiek mudināti publiski paziņot, ka viņu saturs nav paredzēts datu ieguvei un AI apmācībai bez konkrētiem licencēšanas līgumiem.

ASV mūzikas industrijas atbalsts federālajam likumdošanai

ASV mūzikas industrijas atbalsts federālajam likumdošanai Kongresā aizsargātu mākslinieku balsis un attēlus no neatļautas AI izmantošanas. Aprīlī Warner Music Group Corp. izpilddirektors Roberts Kincls liecināja priekš Kongresa apakškomitejas, paužot savu atbalstu “NO FAKES” likumprojektam.

“Mums jānodrošina spēcīga brīvā tirgus licencēšanas sistēma autortiesību aizsargātu materiālu izmantošanai AI modeļu apmācībai un spēcīga tiesiska aizsardzība vārda, līdzības un balsu tiesībām,” viņš teica sagatavotajos liecības tekstos.