SoFi līdzdibinātājs izskaidro “nogatavošanās procesu” pēc viņa aiziešanas un kāpēc viņš prioritizēja kultūru savā jaunākajā uzņēmumā.

SoFi līdzdibinātājs izskaidro "nogatavošanās procesu" pēc viņa aiziešanas un kāpēc viņš prioritizēja kultūru savā jaunākajā uzņēmumā.

Finanšu tehnoloģiju uzņēmuma līdzdibinātājs Māiks Kegnijs saskārās ar problēmām 2017. gadā

Finanšu tehnoloģiju uzņēmuma līdzdibinātājs Māiks Kegnijs 2017. gadā nonāca sarežģītā situācijā, kad viņa strauji augošā uzņēmuma darba kultūru salīdzināja ar “brālības māju”. Kegniju apsūdzēja par nepiemērotu sarunu uzturēšanu ar jaunajām kolēģēm, viņam tika uzdots seksuālās uzmākšanās prasība un darbinieki apgalvoja, ka viņi tika apvainoti par pretestību apšaubāmai korporatīvajai kultūrai.

Uzņēmuma reakcija uz apsūdzībām

Uzņēmums tolaik atbildēja uz apsūdzībām, sakot, ka tās ir izmeklētas iekšēji un “nav atrastas pamatotas”. Tomēr Kegnijs vēlāk tajā pašā gadā atkāpās no izpilddirektora amata, apgalvojot, ka mediju uzmanība ir kļuvusi par “traucējumu” uzņēmumam.

Kegnija skatījums uz kultūras jautājumiem

Konferencē “Nākotnes finanses” ceturtdien Kegnijs apsprieda dažus kultūras jautājumus savā bijušajā uzņēmumā, bet apgalvoja, ka medijos attēlotā “brālības mājas” vide nav precīza. “Protams, daļa no tā bija tendencioza. Daļa no tā bija patiesa, daļa ne – bet tas ir tas, kas tas ir,” viņš teica.

Kegnijs atzina, ka viņam vajadzēja vairāk koncentrēties uz uzņēmuma kultūru tā straujās izaugsmes laikmetā, un viņš ir pavadījis daudz laika, pārdomājot pagātnes kļūdas. “Kad mēs būvējām uzņēmumu, tas bija orientēts uz sniegumu. Mēs nepievērsām daudz uzmanības kultūras vērtībām un normām, un tas radīja virkni pretrunīgu jautājumu, ar kuriem mums nācās tikt galā.”

Kegnija jaunais pieejas veids uzņēmuma kultūrai

Pieredzējušais uzņēmējs turpināja stāstīt, ka viņš ir pilnībā pārveidojis savu pieeju uzņēmuma kultūrai savā jaunajā finanšu pakalpojumu uzņēmumā Figure, kuru viņš dibināja kopā ar bijušo VP no sava iepriekšējā uzņēmuma Džūnu Ou.

“Ar Figure,” viņš skaidroja, “es teicu saviem līdzdibinātājiem, pievērsim laiku un izstrādāsim kaut ko, kas mums šķiet patiess un atbilstošs mūsu uzvedībai un pamatprincipiem. Un mēs izveidojām organizāciju ar kultūru priekšplānā, kas, manuprāt, ir bijusi pārveidojoša attiecībā uz to, kā tā darbojas un kā tā izturas pret cilvēkiem. Un es esmu ārkārtīgi lepns par to, ko mums ir izdevies uzbūvēt.”

Kegnija attīstības process

Kegnijs uzsvēra, ka viņa gadi kā izpilddirektors un dibinātajs ir bijuši ilgs “nobriešanas process”. Viņš pat dalījās savos pieredzes stāstos par vienu no saviem pirmajiem uzņēmumiem dot-com burbuļa laikmetā 2000. gadā, un viens no lielākajiem ieguvumiem no šīs pieredzes bija sapratne par to, cik svarīgi ir saprast, kā darbinieki patiesi jūtas, nevis pieņemt, ka visi ir labi noskaņoti.

“Es biju tik priecīgs, ka mums bija 100% saglabatība,” atceras Kegnijs. “Neviens neaizgaja no uzņēmuma, un es runaju ar līdzdibinatajiem un saku: ‘Es domaju, ka visi te ir ļoti laimigi.'”

Bet viņa līdzdibinatajiem bija cita viedokļa. “Tu esi šausmigs izpilddirektors,” viņi atbildēja. “Cilvēki ir nelaimigi. Viņi vienkarsi nevar atrast darbu.”

Kegnijam šī saruna bija modinatava zvana signls, kas lika viņam “raudat stūros”, bet viņš saka, ka tas arī izraisija nopietnas pārmaiņas. “Es nebija ļoti labs izpilddirektors,” viņš atzina.

Pēc dramas savam iepriekšejam uzņēmumam Kegnijs atkal teica, ka viņam nacas parrskatit savu uzvedibu un idejas par uzņemuma kulturu pirms Figure un taja paša grupas Figure Markets dibinashanas.

“Iepriekšeja uzņemuma laikmetà bija… trukumi mūsu kultūrà,” viņš piebilda. “Tad nu es domaju, ka ar Figure tas ir nobriešanas process. Un es ceru, ka atstaju Figure Markets vèl labak nekà mums izdevas atstajt Figure, tà ka es domaju mès pastavigi macamies.”