Sociālā apdrošināšana darbojas nedaudz labāk. Tomēr tā joprojām nespēs izmaksāt pilnus pabalstus līdz 2033. gadam.

Sociālā apdrošināšana darbojas nedaudz labāk. Tomēr tā joprojām nespēs izmaksāt pilnus pabalstus līdz 2033. gadam.

Labāka darba tirgus uzlabo sociālās drošības un Medicare prognozes

Spēcīgs darba tirgus ir uzlabojis prognozes sociālās drošības un Medicare programmām, kas ir divas no svarīgākajām sociālajām programmām ASV. Tomēr problēmas vēl joprojām sagaida, ja Kongress neveiks darbības, lai palielinātu līdzekļus šīm programmām, uz kurām paaudzes amerikāņu ir paļāvušies, lai palīdzētu viņiem izdzīvot vecumdienās.

Sociālās drošības un Medicare fondi varētu izsīkt līdz 2035. gadam

Gada ziņojums, ko izdevusi Sociālās drošības administrācija, atklāj, ka kopējie sociālās drošības un Medicare fondi tagad tiek prognozēti izsīkt līdz 2035. gadam, kas ir par vienu gadu vēlāk nekā prognozēts iepriekšējā gadā. Uzlabojumu piedēvē valsts spēcīgajam darba tirgum un algu pieaugumam pēdējā gadā.

Fonds, kas izmaksā ikmēneša pabalstus senioriem – pazīstams kā Sociālās drošības vecuma un izdzīvojušo apdrošināšanas uzticības fonds – ir prognozēts iztukšot savus līdzekļus līdz 2033. gadam bez Kongresa darbības. Pēc tam programma izmaksātu aptuveni 79% no plānotajiem pabalstiem. Ir vēl viens uzticības fonds, kas nosūta ikmēneša maksājumus invalīdiem un viņu ģimenēm, un ziņojumā teikts, ka tas varētu izmaksāt pilnus pabalstus vismaz līdz 2098. gadam.

Ziņojumā norādīts, ka, ja vecuma un invalīdu uzticības fondi tiktu apvienoti, kas varētu notikt tikai tad, ja Kongress pieņemtu jaunu likumu, tad tas varētu izmaksāt 100% no visiem pabalstiem līdz 2035. gadam, un pēc tam 83% no plānotajiem pabalstiem.

Medicare slimnīcu apdrošināšanas uzticības fondam prognozē nedaudz labāku nākotni

Atsevišķs gada ziņojums par Medicare slimnīcu apdrošināšanas uzticības fondu prognozē, ka tas sāks izsīkt līdzekļus 2036. gadā. Tas ir par pieciem gadiem vēlāk nekā pagājušajā gada prognoze.

Sociālās drošības un Medicare liktenis ir galvenais 2024. gada prezidenta vēlēšanu fokuss. Prezidents Baidens ir apsolījis aizsargāt šīs programmas, savukārt viņa budžets paredz palielināt nodokļus bagātajiem, lai tās finansētu. Bijušā prezidenta Donalda Trampa nostāja ir mazāk skaidra.

Fondu pārvaldnieki mudina likumdevējus veikt “darbību agrāk nekā vēlāk”, kas varētu ietvert nodokļu palielināšanu, kas finansē šos fondus vai citus veidus. Apmēram 67 miljoni cilvēku saņēma sociālās drošības pabalstus 2023. gadā, saskaņā ar ziņojumu.