Smartphone milžu Xiaomi veic jaunu soli uz Tesla

Smartphone milžu Xiaomi veic jaunu soli uz Tesla

Xiaomi plāno ražot un pārdot sporta apvidus automobili

Xiaomi Corp. plāno sākt ražot un pārdot sporta apvidus automobili, kas līdzinās Tesla Inc. Model Y, jau 2025. gadā, uzsākot lielu jaunu paplašināšanos ar savas pirmās SU7 elektriskās automašīnas ražošanu, kas šogad sasniegs aptuveni 100 000 vienību.

Xiaomi tuvojas pilnai sākotnējai jaudai

Xiaomi tuvojas pilnai sākotnējai ražošanas jaudai un pašlaik strādā pie tā, lai palielinātu ražošanu un apmierinātu pieprasījumu, teica personas, kas ir informētas par situāciju. Uzņēmums savu plānoto apvidus automobili attīstības laikā salīdzināja ar Tesla modeļiem, sacīja personas, lūdzot neizpaust viņu vārdus, runājot par privātu projektu.

Apvidus automobilis būtu liels Xiaomi paplašinājums

Apvidus automobilis būtu liels Xiaomi 10 miljardu dolāru vērtā elektroautomobiļu projektu paplašinājums, ko personīgi vadīja miljardieris un līdzdibinātājs Lei Jun. Uzņēmums cenšas samazināt atkarību no nestabilā viedtālruņu tirgus, ko globāli dominē Apple Inc., lai gan ar elektroautomobiļiem tas iekļūst pārpildītā arēnā un konkurē ar tādiem pieredzējušiem konkurentiem kā Tesla un BYD Co.

Nav skaidrs, kādas specifikācijas un cenas Xiaomi paredz apvidus automobilim – transportlīdzekļa veidam, kas kļūst arvien populārāks Ķīnā. Uzņēmuma ražošanas plāni, kurus pirmo reizi ziņoja vietējais mediju kanāls Yicai, varētu mainīties atkarībā no tā, kā uzņēmumam veicas ar jaudas palielināšanu, piebilda personas. Xiaomi pārstāvji neatbildēja uz e-pastiem un zvanu, meklējot komentāru.

Apvidus automobiļa diskusijas sākās jau 2021. gadā

Apvidus automobiļa diskusijas sākās jau 2021. gadā, kad Lei paziņoja, ka elektroautomobiļi ir viņa pēdējais lielais uzņēmējdarbības centiens, sacīja viena no personām. Taču uzņēmums galu galā nolēma vispirms izlaist SU7 – vairāk nekā 30 000 dolāru vērtu sedana modeli ar dizaina estētiku, kas līdzinās Tesla Model 3 un Porsche Taycan.

Xiaomi neparedz apvidus automobiļa masveida ražošanu līdz vismaz 2025. gada beigām, kad tiks pabeigta otrā fāze tā montāžas rūpnīcai Pekinā, sacīja viena no personām. Pagaidām uzņēmums prioritizē SU7 ražošanu, jo tam ir jauda izgatavot mazāk nekā 10 000 piegādes mēnesī, sacīja persona.

Xiaomi, kas vairāk nekā 60% savu ieņēmumu gūst no viedtālruņiem, cenšas dažādot savu darbību daļēji tāpēc, ka ierīču pieprasījums tajos mazinās.

Taču tas pievienojas daudziem spēlētājiem, kas cenšas iegūt daļu no Ķīnas elektroautomobiļu tirgus – pasaules lielākajam tirgum, kur peļņas maržas ir samazinājušas Tesla un BYD cenu karš laikposmam ar lēnu izaugsmi. Apple atcēla savu ilgi inkubēto elektroautomobiļu projektu pēc tam, kad neizdevās pārvarēt izaicinājumus, pielietojot savu tehnoloģisko ekspertīzi jaunajai ražošanas jomai.

Xiaomi SU7 sērija līdz aprīļa beigām saņēma gandrīz 90 000 apstiprinātu pasūtījumu – aptuveni mēnesi pēc debijas beigām martā. Xiaomi akciju vērtība ir pieaugusi aptuveni 30% kopš SU7 debijas un tagad ir tuvu savam augstākajam līmenim aptuveni divarpus gadu laikposmam.

Tiek prognozēts, ka tā elektroautomobiļu bizness varētu sasniegt rentabilitāti 2026. gadā – divus gadus ātrāk nekā iepriekš tika prognozēts – pateicoties uzlabojumiem jaudas ziņā un pozitīvai tirgus reakcijai uz premium modeļiem, HSBC Qianhai Securities analītiķi Frank He un Steven Wang rakstīja memorandā pagājušajā nedēļā.

Viņi prognozē, ka uzņēmums 2025. gadā dubultos piegādes līdz 240 000 vienībām. “Jaudas šķautne sāks atviegloties 2024. gada trešajā ceturksnī,” viņi rakstīja.