Senāts pieņem 105 miljardu dolāru likumprojektu, lai ierobežotu bīstamus tuvumā notiekošus avioincidentus un uzlabotu sliktu klientu apkalpošanu gaisa ceļotājiem.

Senāts pieņem 105 miljardu dolāru likumprojektu, lai ierobežotu bīstamus tuvumā notiekošus avioincidentus un uzlabotu sliktu klientu apkalpošanu gaisa ceļotājiem.

Senāts pieņem 105 miljardu dolāru likumprojektu

Senāts ir pieņēmis 105 miljardu dolāru likumprojektu, lai uzlabotu drošību un klientu apkalpošanu gaisa ceļotājiem, dienu pirms Federālās aviācijas administrācijas likuma termiņa beigām.

Likumprojekts pēc vairākām bīstamām situācijām

Šis divpartiju likumprojekts, kas seko pēc vairākām bīstamām situācijām starp lidmašīnām valsts lidostās, paredz palielināt gaisa satiksmes vadītāju skaitu saistībā ar to trūkumu, uzlabot drošības standartus un atvieglot klientiem kompensāciju saņemšanu pēc aizkavētiem vai atceltiem lidojumiem, kā arī citus pasākumus.

Pēc likumprojekta pieņemšanas ar spēcīgu 88-4 balsu vairākumu, Senāts pieņēma vienas nedēļas pagarinājumu, lai nodrošinātu, ka likums nebeidzas pirms Pārstāvju palāta izskata likumprojektu nākamnedēļ. FAA ir paziņojusi, ka tai būtu jāatbrīvo apmēram 3600 darbinieku, ja likums beigtos piektdien pusnaktī.

Likumprojekts vairākas dienas šonedēļ tika aizkavēts pēc tam, kad Virdžīnijas un Merilendas senatori iebilda pret noteikumu, kas ļautu papildus 10 lidojumiem dienā uz un no noslogotās Vašingtonas Reiganas Nacionālās lidostas. Citi senatori arī mēģināja pievienot nesaistītus noteikumus, uzskatot to par lielisku iespēju īstenot savas likumdošanas prioritātes.

Bet Senāta vairākuma līderis Čaks Šūmers izsludināja balsojumu ceturtdienas vakarā pēc tam, kad kļuva skaidrs, ka senatori nespēs vienoties par grozījumiem likumprojektam pirms tā termiņa beigām. Senāts tad pieņēma vienas nedēļas pagarinājumu, ko jau bija pieņēmusi Pārstāvju palāta, nosūtot to prezidenta Džo Baidena galda.

FAA drošības uzraudzība

FAA ir bijusi uzmanības centrā kopš tā apstiprināja lidmašīnas, kas bija iesaistītas divos nelaimes gadījumos 2018. un 2019. gadā. Senāta likumprojekts regulētu FAA darbību nākamajos piecos gados un ieviestu vairākus jaunus drošības standartus.

“Šis likumprojekts dod FAA stabilitāti, kas tai nepieciešama, lai izpildītu savu galveno uzdevumu – veicināt aviācijas drošību – vienlaikus padarot ceļošanu ērtāku un pieejamāku,” teica Senāta Tirdzniecības komitejas priekšsēdētāja Marija Kantvela, D-Vaš.

Likumprojekta mērķi

Likumprojekts paredz palielināt gaisa satiksmes vadītāju skaitu, nodrošinot vairāk drošības inspektoru ražošanas iekārtās un prasa FAA izmantot jaunu tehnoloģiju, kas paredzēta, lai novērstu sadursmes starp lidmašīnām uz skrejceļiem. Tas prasītu jauniem lidmašīnu modeļiem būt ar kokpita balss ierakstītājiem, kas spēj saglabāt 25 stundu audio, salīdzinot ar pašreizējām divām stundām, lai palīdzētu izmeklētājiem pēc drošības incidentiem.

Tas centīsies uzlabot klientu apkalpošanu lidojumu pasažieriem, prasot aviokompānijām maksāt kompensāciju klientiem par lidojumu aizkavējumiem – trīs stundas iekšzemes lidojumam un sešas starptautiskajam. Likumdevēji šonedēļ grozīja likumprojektu, lai klientiem būtu vēl vieglāk saņemt kompensācijas, mainot valodu, kas lielāko daļu atbildības būtu uzlikusi klientiem to pieprasīt. Šī izmaiņa likumprojektu padarīja saskaņotu ar jauniem noteikumiem, ko pagājušajā nedēļā izdeva Baidena administrācija.

Turklāt likumprojekts aizliegtu aviokompānijām iekasēt papildus maksu par ģimenes locekļiem sēdēt kopā un trīskāršotu maksimālos sodus aviokompānijām, kas pārkāpj patērētāju tiesību aktus. Un tas prasītu Transporta departamentam izveidot “informācijas paneli”, lai patērētāji varētu salīdzināt sēdvietu izmērus dažādās aviokompānijās.

Likumprojekts arī uzlabotu pieejamību pasažieriem ar invaliditāti, prasot aviokompānijai pielietot sēdvietu pieprasījumus invaliditātes vajadzībām, noteikt jaunus apmācības standartus aviokompāniju personālam, kas apstrādā un glabā ratiņkrēslus un piešķirt dotacijas lidostu pieejamības uzlabošanai.

Nespēja pieņemt populāro divpartiju likumprojektu līdz 10. maijam būtu bijis jaunākais trieciens pēc mēnešiem ilgiem aizkavējumiem šajos pas

Senators aicina kolēģus vienoties

Šūmers, kurš mudinaja likumdevējus atteikties no savas pretestības un vienoties par likumprojektu, paziņoja pēc t

Senatori bloķē papildus lidojumus

Virdžīnijas senatori Tims Keins un Marks Varners, abi demokrati, bija iest

Lidostas lidojumu ierobežojumi

Vair

Aviokomp

P

“Daži mūsu kol

Senatori balso pret galīgo pieņemšanu

Keins, Varners un Merilendas divi senatori, demokrati Bens Kardins un Kriss Van Hollens, bija vienīgie četri senatori, kas balsoja pret galīgo pieņemšanu.