Satya Nadella paziņo, ka Microsoft ieguldīs 1,7 miljardus ASV dolāru Indonēzijā mākslīgā intelekta un mākoņdatošanas projektos, jo lielās tehnoloģiju kompānijas ienāk Dienvidaustrumāzijā.

Satya Nadella paziņo, ka Microsoft ieguldīs 1,7 miljardus ASV dolāru Indonēzijā mākslīgā intelekta un mākoņdatošanas projektos, jo lielās tehnoloģiju kompānijas ienāk Dienvidaustrumāzijā.

Microsoft investē Indonēzijā

Microsoft Corp. plāno ieguldīt 1,7 miljardus ASV dolāru, lai izveidotu mākoņdatošanas un mākslīgā intelekta infrastruktūru Indonēzijā, cerot, ka Dienvidaustrumāzijas lielākā ekonomika veicinās izaugsmi.

Satja Nadella paziņo par ieguldījumu

Koncerna izpilddirektors Satja Nadella paziņoja par ieguldījumu, kas tiks veikts četru gadu laikā, pēc tikšanās ar prezidentu Džoko Vidodo Džakartā otrdien. Uzņēmums arī apņēmies palīdzēt apmācīt 2,5 miljonus cilvēku Dienvidaustrumāzijā ar AI prasmēm, tostarp 840 000 Indonēzijā.

Microsoft vadītājs apmeklē Dienvidaustrumāziju

Microsoft vadītājs ir trīs valstu turnejā pa Dienvidaustrumāziju. Reģions, kas agrāk tika ignorēts no uzņēmumu vadītāju puses, kuri koncentrējās uz lielajām ekonomikām, piemēram, Ķīnu un Indiju, ir kļuvis populārāks pēdējā laikā, jo izpilddirektori cīnās par pozīcijām laikā, kad pieaug ģeopolitiskie spriedzes līmeņi. Tas ir viens no lielākajiem cīņas laukiem tehnoloģiju gigantiem un start-up uzņēmumiem no Ķīnas un ASV. Pirms Nadella, Nvidia Corp. Jensens Huangs un Apple Inc. Tims Kuks arī apmeklēja reģionu.

Nadella par mākslīgo intelektu

“Intelekta revolūcija būs nākamais lielais līkums IKP izaugsmes līknei,” Nadella teica simtiem pasākuma dalībniekiem Džakartā, tostarp programmatūras izstrādātājiem, ministriem un izpilddirektoriem. “Tas radīs reālu ietekmi pat Indonēzijā, kur mēs reģionā varēsim sasniegt papildus 10%-12% izaugsmi.”

Microsoft un konkurenti cīnās par AI dominanci

Microsoft un konkurenti, piemēram, Alphabet Inc. Google un Meta Platforms Inc., ir iesaistīti cīņā par AI dominanci. Redmondas kompānija, pasaules vērtīgākais uzņēmums, ir apvienojusies ar OpenAI, lai izaicinātu Google divu desmitgažu vadību interneta meklēšanā.

Indonēzijas piedāvājums Microsoft

Indonēzija ir gatava piedāvāt Microsoft stimulējošus pasākumus par tās ieguldījumiem, sacīja Koordinējošais jūras un investīciju lietu ministrs Luhuts Panjaitans pasākumā. “Kādu stimulu jūs saņemat Indijā, Taizemē – jebkur – mēs varam jums piedāvāt labāku,” viņš teica.

Microsoft izmanto OpenAI investīciju

Microsoft izmantoja 13 miljardu ASV dolāru investīciju OpenAI, lai izveidotu virkni AI palīgu un citu funkciju, ko tas iekļauj produktos, sākot no Windows un Office līdz meklētājprogrammai Bing, daudzi no kuriem prasa papildu maksu no klientiem to izmantošanai. Uzņēmums smagi tērē, lai paplašinātu savu globālo datu centru tīklu, lai apmierinātu pieaugošo pieprasījumu pēc AI pakalpojumiem – ar kapitāla izdevumiem sasniedzot 14 miljardus ASV dolāru martā.

Nadella par tehnoloģijas potenciālu Dienvidaustrumāzijā

Nadella, kurš pirms desmit gadiem kļuva par Microsoft vadītāju, ir skaļi runājis par tehnoloģijas potenciālu Dienvidaustrumāzijā. Reģions strauji kļūst par konkurētspējīgu cīņas lauku un ražošanas bāzi ASV uzņēmumiem, kas meklē alternatīvas Ķīnai, kas saskaras ar pieaugošu ASV tehnoloģiju eksporta ierobežojumu džungli.

Nadella vizīte Indijai

Februāra vizītes laikā Indijai Nadella aicināja valstis agresīvi ieguldīt tehnoloģijas attīstībā un apsolīja apmācīt 2 miljonus cilvēku viņa dzimtenes valstī ar AI prasmēm. Microsoft atvēra savu pirmo datu centru Malaizijai aptuveni pirms trim gadiem.