Saskaroties ar iespējamu cietumsodu, Tramps publicē un dzēš kritiku par tiesnesi un prokuroriem uz sociālajiem tīkliem.

Saskaroties ar iespējamu cietumsodu, Tramps publicē un dzēš kritiku par tiesnesi un prokuroriem uz sociālajiem tīkliem.

Trampa tiesas lieta: sods par klusēšanas rīkojuma pārkāpumu

Vienu dienu pēc tam, kad tiesnesis brīdināja Donaldu Trampu, ka turpmāki klusēšanas rīkojuma pārkāpumi varētu novedināt pie ieslodzījuma, Tramps šķita pārbaudīt šos ierobežojumus ar ziņu savā sociālo mediju kontā.

Trampa ziņa tika izdzēsta

Ziņa, kas tika publicēta šodien no rīta un pēc tam izdzēsta, atkal redzēja Trampu mērķējam uz tiesnesi Huanu Merčanu. Trampa sūdzībās otrdien bija tas, ka prokurori neinformēja viņa aizstāvjus par lieciniekiem, kurus plāno izsaukt, līdz dienai pirms tam.

“Tikko man paziņoja, kas ir liecinieks šodien. Tas ir bezprecedenta, advokātiem nav laika sagatavoties,” Tramps rakstīja tagad izdzēstajā ziņā. “Neviens tiesnesis nav vadījis tiesu tik aizspriedumainā un partiskā veidā. Viņš ir KRĀPĒJS UN LIELI INTEREŠU KONFLIKTI, pat atņemot manas Pirmā grozījuma tiesības. Tagad viņš draud man ar CIESĻIEM, UN VIŅIEM NAV LIETAS – to apgalvo gandrīz visi tiesību zinātnieki un eksperti! Kāpēc viltus ziņu mediji neziņo par viņa interešu konfliktu?”

Tramps tika sodīts ar 1000 dolāru sodu pirmdien par iepriekšējiem klusēšanas rīkojuma pārkāpumiem. Tas sekoja pagājušajā nedēļā piemērotajiem 9000 dolāru sodiem par ziņām sociālajos medijos un Trampa kampaņas tīmekļa vietnē.

“Šķiet, ka 1000 dolāru sodi nedarbojas kā atturošs līdzeklis. Tāpēc turpmāk šai tiesai būs jāapsver ieslodzījuma sankcija,” Merčans teica pirms zvērinātie tika ievesti tiesas zālē pirmdien. “Pēdējais, ko es vēlos darīt, ir jūs ieslodzīt … [bet] es to darīšu, ja nepieciešams.”

Savā pirmajā necieņas spriedumā Merčans arī norādīja, ka apsvērs ieslodzījuma laiku (kas var ilgt līdz 30 dienām par katru pārkāpumu), ja Tramps turpinās ignorēt rīkojumu.

“Atbildētājam šeit tiek brīdināts, ka Tiesa neturpinās paciest turpmākus apzinātus likumīgo rīkojumu pārkāpumus un ka, ja nepieciešams un atbilstoši apstākļiem, tiks piemērots ieslodzījuma sods,” viņš rakstīja.

Saskaņā ar tiesas klusēšanas rīkojumu Trampam nav atļauts runāt vai publicēt informāciju par lieciniekiem lietā, tiesas personālu, viņu ģimenēm vai advokātiem. Tramps kādā brīdī pirms rīkojuma paplašināšanas kritizēja tiesneša meitu, kura ir strādājusi ar demokrātisku politisko firmu.