Sarūgtināti par augstajām zāļu cenām, Kalifornija piedāvās savu versiju par stipri atlaistu Narcan, lai apturētu fentanila pārdozēšanu.

Sarūgtināti par augstajām zāļu cenām, Kalifornija piedāvās savu versiju par stipri atlaistu Narcan, lai apturētu fentanila pārdozēšanu.

Kalifornija drīzumā sāks pārdot savu ģenerisko versiju Narkānam

Kalifornija drīzumā sāks pārdot savu ģenerisko versiju Narkānam – zāles, kas var glābt cilvēka dzīvību opioīdu pārdozēšanas gadījumā – saskaņā ar darījumu, ko pirmdien paziņoja demokrātiskais gubernators Gavins Ņūsoms kā daļu no viņa centieniem piedāvāt lētākas, valsts zīmola zāles.

Kalifornija plāno izdalīt daudzas no šīm paciņām bez maksas

Amneal Pharmaceuticals pārdos naloksonu Kalifornijai par 24 dolāriem par paciņu, kas ir aptuveni par 40% lētāk nekā tirgus cena. Kalifornija plāno izdalīt daudzas no šīm paciņām bez maksas pirmajiem atbildētājiem, universitātēm un sabiedriskajām organizācijām caur valsts Naloksona izplatīšanas projektu.

Bet tā arī pārdos dažas no paciņām par atlaides cenu Kalifornijas uzņēmumiem un vietējām valdībām – ja vien tie piekrīt neuzlikt cenas un nepārdot to peļņai. Mērķis ir paplašināt izplatīšanu aiz skolu un sabiedrības veselības departamentu robežām līdz vietām, tostarp restorāniem, izklaides centriem un braukšanas pakalpojumiem, piemēram, Uber un Lyft.

“Jebkur, kur ir pirmās palīdzības komplekts, mēs ceram, ka šis produkts būs pieejams kā tā daļa,” sacīja Elizabete Landsberga, Kalifornijas Veselības aprūpes pieejamības un informācijas departamenta direktore, kas uzrauga programmu.

Naloksona deguna aerosols būs pirmais medikaments ar CalRx etiķeti

Naloksona deguna aerosols būs pirmais medikaments ar CalRx etiķeti, Ņūsoma centieni piespiest zāļu kompānijas samazināt savas cenas, piedāvājot daudz lētākas konkurentu versijas dzīvībai svarīgai medikamentiem. Ņūsoms pirmo reizi izteica šo ideju 2019. gadā un parakstīja likumu, kas Kalifornijai piešķir pilnvaras to darīt 2020. gadā.

Tas nav pirmoreiz, kad Kalifornija ir ražojusi savu medikamentu. Kopš 2003. gada Kalifornijas Sabiedrības veselības departaments ir ražojis ārstēšanu retai slimībai – zīdaiņu botulismam. Taču valsts amatpersonas saka, ka tās uzskata, ka Kalifornija būs pirmā valsts, kas izplatīs ģenerisko medikamentu ar valsts etiķeti.

“Federālajai un valsts valdībai var un vajadzētu izmantot savu varu kā regulatoriem un kā pircējiem,” sacīja Entonijs Raits, patērētāju aizstāvības grupas Health Access California prezidents. “Amerikāņi, kas maksā paši par receptes medikamentiem, maksā vairāk nekā jebkurš cits pasaulē, bet, ja valdība var izmantot mūsu kolektīvo spēku caur tiešiem līgumiem un ražošanu, mēs varam iegūt labākus darījumus ne tikai nodokļu maksātājiem, bet arī pacientiem un sabiedrībai kopumā.”

Naloksona deguna aerosols ASV ir pieejams bez receptes kopš 2023. gada marta, kad ASV Pārtikas un zāļu pārvalde apstiprināja Narkans deguna aerosolu, ko ražo Merilendas farmaceitiskais uzņēmums Emergent BioSolutions.

Amneal Pharmaceuticals ražo ģenerisko ekvivalentu Narkans deguna aerosolam, kas saņēma FDA apstiprinājumu pagājušajā nedēļā.

Naloksona paciņas, ko iegādājas Kalifornija sākotnēji būs pieejamas ar Amneal etiķeti. Naloksons pāries uz CalRx etiķeti tiklīdz tas tiks apstiprināts ASV Pārtikas un zāļu pārvaldē, procesu, par kuru Ņūsoma administrācija teica, ka tas varētu notikt līdz jūlijam.

“Mēs esam ļāvuši caur CalRx ražot zemu izmaksu (bez receptes) naloksona iespēju, kas bez mums varbūt nebūtu tik ātri vai tik lielos apjomos nonākusi tirgū,” sacīja Dr. Marks Galis, Kalifornijas Veselības un cilvēku pakalpojumu aģentūras sekretārs.

Darījums ir nozīmīgs, jo tas nozīmē, ka Kalifornija varēs iegādāties daudz vairāk naloksona – 3,2 miljonus paciņu vienā gadā nevis 2 miljonus – par to pašu kopējo cenu.

Opioīdu pārdozēšanas nāves gadījumi, ko izraisa heroīns, fentanils un oksikodons, ir dramatiski pieauguši Kalifornijā un visā valstī. Gadskaitliski opioīdu pārdozēšanas nāves gadījumi Kalifornijas valstij ir vairak nek divreiz palielinajusies kopš 2019. gada, sasniedzot 7 385 naves gadus beigas 2022. gada beigas.

Kalifornija saka sakt izdalit bezmaksas naloksona komplektus 2018. gada. Valsts amatpersonas saka, ka Naloksona izplatishanas projekts ir izdevis 4.1 miljonu komplektus, kas ir atgriezuši ziņojumus par 260 000 opioīdu pardozešanas gadujumiem. Naude ir nacusi no nodoklu maksatajiem un dala no visvalsts vienosanas ar daziem citiem farmaceitiskiem uznemumiem.

Pagajusaja gada Kalifornijas likumdeveji piekrita tereet 30 miljonus dolari lai sadarbotos ar farmaceitisko kompaniju lai raditu savu naloksona versiju. Bet beigas viņiem nebija nepieciešams tereet šo naudu šim darījumam, jo Amneal Pharmaceutical jau bija tik talu FDA apstiprinajuma procesa ka tam nebija nepieciešams priekšfinansejums no valsts.

Vietoj tam Kalifornija izmantos dala no ieņemumiem ko taa sanem no nacionala opioīdu vienosanas lai iegadatos zales.

Naloksons ir tikai viena no zalem ko Ņūsoma administracija merke.

Pagajusa gada Kalifornija parakstija 10 gadu ligumu ar bezpeļnas Civica lai raditu CalRx zimola insulina ko lieto diabeta arstesanai. Kalifornija ir atvelusi 100 miljonu dolari šim projektam ar 50 miljonu dolariem lai attistitu zales un atlikusais lai iegulditu razosanas iekarta. Ņūsoms teica ka 10 mililitru flakons ar valsts zimola insulina tiks pardots par 30 dolariem.

Civica ir tikusies ar FDA un “ir skaidrs celš uz priekšu,” teica Ņūsoma administracija.

“Kamer mes turpinam centienus lai atvestu 30 dolari vertigo insulina tirgu, valsts tagad ir gatava iegadaties dzivibu glabjosu naloksonu par teju pusi no pašreizejas tirgus cenas – maksimali izmantojot nodoklu maksataju dolares un glabjot vairak dzivibu ar šo brinumu narkotiku,” Ņūsoms teica paziņojuma ko sniedza vina birojs.