Sam Altman, OpenAI vadītājs un viens no lielākajiem Reddit investoriem, turpina savienot savas intereses ar aliansi starp abiem.

Sam Altman, OpenAI vadītājs un viens no lielākajiem Reddit investoriem, turpina savienot savas intereses ar aliansi starp abiem.

OpenAI izziņo partnerību ar Reddit Inc.

OpenAI nesen paziņoja par partnerību ar Reddit Inc., kas ļaus sociālā tīkla saturu integrēt tērzēšanas robotā ChatGPT un citos produktos, kā arī ļaus Reddit pievienot jaunas mākslīgā intelekta funkcijas savām tiešsaistes kopienām.

Reddit akcijas pieauga par 11% pēc darījuma paziņošanas.

Abas kompānijas ceturtdien kopīgā paziņojumā teica, ka vienošanās “ļaus OpenAI AI rīkiem labāk saprast un parādīt Reddit saturu, īpaši par aktuālām tēmām”. Reddit arī piedāvās saviem lietotājiem jaunus AI balstītus rīkus, kas izveidoti, izmantojot OpenAI modeļus, un OpenAI kļūs par Reddit reklāmas partneri. Darījuma nosacījumi netika atklāti.

Reddit iepriekšējā nedēļā izlaida jaunas politikas, kas regulē datu izmantošanu, daļu no centieniem palielināt ieņēmumus, noslēdzot licencēšanas līgumus ar mākslīgā intelekta izstrādātājiem un citiem uzņēmumiem. Uzņēmums, kas martā pirmreizējā publiskajā piedāvājumā pārdeva akcijas, janvārī arī noslēdza līgumu ar Alphabet Inc. Google vērtībā 60 miljoni dolāru, lai palīdzētu apmācīt lielos valodas modeļus, kas ir generatīvā AI pamatā. Sanfrancisko bāzētais sociālais tīkls ir noslēdzis licencēšanas darījumus kopumā 203 miljonu dolāru vērtībā, ar termiņiem no diviem līdz trim gadiem.

OpenAI savukārt arvien biežāk veido partnerattiecības ar mediju uzņēmumiem, lai palīdzētu apmācīt savas AI sistēmas un rādīt vairāk reāllaika satura savā tērzēšanas robotā. ChatGPT izstrādātājs šomēnes noslēdza darījumus ar Dotdash Meredith un aprīlī – ar Financial Times.

OpenAI izpilddirektors Sems Altmanam ir ilga vēsture ar Reddit – viņš bija viens no uzņēmuma lielākajiem akcionāriem IPO laikā šogad, un īslaicīgi 2014. gadā bija Reddit pagaidu izpilddirektors. Uzņēmumi paziņojumā norādīja, ka to partnerattiecības vadīja OpenAI operatīvais direktors Breds Laitkaps un tika apstiprinātas ar neatkarīgo direktoru atbalstu.

Reddit akcijas, kas bija samazinājušas vērtību par 5,5% līdz 56,38 dolāriem Ņujorkas biržas tirdzniecībā, pēc partnerattiecību paziņošanas pieauga līdz pat 64,75 dolāriem. Akciju vērtība kopš IPO ir pieaugusi par 66%.