Roleksa pārdevēju akciju vērtība strauji pieaug pēc spēcīgām ASV pārdošanas apjomiem, neskatoties uz to, ka tas ir “nepietiekami attīstīts tirgus”.

Roleksa pārdevēju akciju vērtība strauji pieaug pēc spēcīgām ASV pārdošanas apjomiem, neskatoties uz to, ka tas ir "nepietiekami attīstīts tirgus".

Pulksteņu mazumtirgotāja “Watches of Switzerland Group Plc” akcijas strauji pieauga

Pulksteņu mazumtirgotāja “Watches of Switzerland Group Plc” akcijas strauji pieauga pēc tam, kad spēcīgā pārdošana ASV palīdzēja uzņēmumam ziņot labākus rezultātus nekā investori bija baidījušies.

ASV pārdošanas pieaugums

Uzņēmums, kas ir lielākais “Rolex” pulksteņu pārdevējs Apvienotajā Karalistē, ASV pārdošanu palielināja par 14% savā finanšu ceturtajā ceturksnī. Tas palīdzēja kopējai pārdošanai pieaugt par 3% – vairāk nekā analītiķi bija gaidījuši – līdz 380 miljoniem mārciņu (482 miljoniem dolāru) periodā, kas beidzās 28. aprīlī.

Akcijas Londonas biržā pieauga līdz pat 19%, kas ir lielākais intradienas kāpums kopš novembra. Tās ir vairāk nekā uz pusi samazinājušās 2024. gadā, jo pastāv bažas, ka uzņēmums varētu zaudēt tirgus daļu pēc tam, kad “Rolex” iegādājās konkurentu pulksteņu mazumtirgotāju “Bucherer AG”, kas bija šīs Šveices zīmola pirmais nozīmīgais solis savu produktu pārdošanā.

“Pārdošana ASV bija īpaši spēcīga,” intervijā ceturtdien teica izpilddirektors Braiens Dafijs. “Kā mēs esam teikuši visu laiku, tas ir nepietiekami attīstīts tirgus.”

Uzņēmums ziņoja, ka lietotu pulksteņu, tostarp “Rolex” modeļu saskaņā ar Šveices pulksteņu giganta “sertificēto lietoto” programmu, pārdošana periodā dubultojusies salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Arī zīmola rotaslietu pārdošana bija stiprāka nekā gaidīts, jo pieprasījums atgūstas, teica Dafijs.

“Investoriem vajadzētu priecāties par noturīgāku nekā baidīto ceturto ceturksni,” rakstīja “Jefferies” analītiķis Džeimss Grzinics savā piezīmē, atsaucoties gan uz rezultātiem Apvienotajā Karalistē, gan ASV.

“Watches of Switzerland” šogad agrāk brīdināja, ka pārdošana un peļņa būs vājāka nekā paredzēts, jo no “Rolex” netika piešķirti tik daudz zelta un citu dārgmetālu pulksteņi, kā arī Apvienotajā Karalistē patērētāji kļuva piesardzīgāki.

Apvienotajā Karalistē patērētāji izvēlējās tērēt naudu ceļojumiem un viesmīlībai, tāpēc pieprasījums pēc dārgākiem pulksteņiem samazinājās, teica Dafijs.

Uzņēmums atkārtoti apstiprināja savu ilgtermiņa mērķi līdz 2028. gadam vairāk nekā dubultot pārdošanu un peļņu pirms procentiem un nodokļiem, un teica, ka sagaida pārdošanu 1,67 līdz 1,73 miljardu mārciņu apmērā 2025. gadam. Analītiķi bija gaidījuši 1,65 miljardus mārciņu.