Ričards Brensons saka, ka ir “ļoti skumji”, kad cilvēki mēra bagātību kā panākumus, un atzīst, ka viņam ir “aizvainojoši” tikt sauktam par miljardieri.

Ričards Brensons saka, ka ir "ļoti skumji", kad cilvēki mēra bagātību kā panākumus, un atzīst, ka viņam ir "aizvainojoši" tikt sauktam par miljardieri.

Vai tas var patiesi mainīt pasauli?

Uzņēmējs Ričards Brensons uzskata, ka miljardiera statuss nav galvenais veiksmes rādītājs. Viņš pat atzīst, ka ir “aizvainojoši”, kad viņu iepazīstina kā “miljardieri Ričardu Brensonu”, nevis kā daudznacionālā uzņēmumu grupas Virgin līdzdibinātāju.

“Varbūt Amerikā ‘miljardieris’ ir veiksmes zīme, bet man tas nepatīk,” saka Brensons, kura tīrā vērtība tiek lēsta 2,6 miljardu dolāru apmērā.

Viņš uzskata, ka cilvēkiem vajadzētu sevi vērtēt nevis pēc nopelnītās naudas, bet gan pēc tā, vai viņi padara pasauli labāku vietu.

“Rēķinu apmaksa gada beigās ir svarīga, bet uzņēmēji visā pasaulē šodien veic tikai vienu darbu – viņi maina citu cilvēku dzīves,” piebilst Brensons. “Un tas ir tas, kas patiešām ir svarīgi.”

Tāpēc trīs bērnu tēvs iesaka pat tiem, kuri nav paši savu bosu, meklēt iespējas, kas viņus padara laimīgus, nevis tikai bagātus.

“Mums ir tikai viena dzīve,” saka Brensons. “Mēs daudz laika pavada darbā un būtu skumji, ja to darītu tikai algu dēļ.”

Vai tas var patiesi mainīt pasauli?

Kad Brensons uzsāk jaunu uzņēmumu – tostarp aviokompāniju Virgin Atlantic 1984. gadā un sakaru uzņēmumu Virgin Mobile 1999. gadā – viņš saka, ka viņa pieeja balstās tikai uz diviem jautājumiem:

  • “Ja es izveidošu šo, vai tas var būt labāks par to, ko dara visi citi?”
  • “Vai tas var patiesi mainīt pasauli?”

Lai gan finansiālais panākums tiešām sekoja, Brensons uzsver, ka nauda nekad nav bijusi viņa galvenais motivators – un apgalvo, ka tas ir bijis tā kopš viņa pirmā uzņēmuma Student magazine, ko viņš uzsāka 16 gadu vecumā.

“Es gribēju, lai tas izdzīvo. Un jā, es gribēju pietiekami daudz reklāmas, lai samaksātu drukātavai un papīra ražotājiem,” atceras viņš. “Bet nauda noteikti nebija motivācija izdot žurnālu.”

Naude neiegādā laimi – līdz noteiktam punktam

Brensons nav vienīgais miljardieris, kurš iesaka neatsaistīt savu pašvērtējumu no tīrās vērtības. Gymshark dibinātājs un izpilddirektors Bens Fransiss piekrīt, ka tas ir “neefektīvs dzīves veids”.

Lai gan viņš ir Lielbritānijas jaunākais miljardieris, Fransiss ir pārliecināts, ka nauda nav “reāls” veiksmes mērs, jo tā ir saistīta ar aktīviem, kuru vērtība var svārstīties.

“Tas var dubultoties, tas var samazināties,” uzsver jaunais uzņēmējs, piebilstot, ka tiklīdz jūs varat ērti segt rēķinus un vēl kaut ko, “saite starp laimi un bagātību samazinās.”

Pētnieki nosaka slieksni starp naudu un laimi pie 100 000 dolāriem cilvēkiem, kuri saskaras ar personiskām problēmām, piemēram, zaudējumiem, sirdssāpēm un klīnisko depresiju. Šis skaitlis palielinās līdz 500 000 dolāriem tiem, kas saka, ka jau ir laimīgi un kuriem lielas summas vajadzīgas, lai vēl vairāk uzlabotu savu skatījumu.

“Veiksme nav obligāti tas, cik daudz naudas jums ir,” atkārto seriālu uzņēmējs un investors Marks Kubans LinkedIn podkastā “The Path” pagājušajā gadā.

“Veiksme ir tikai mērķa izvirzīšana un spēja katru rītu pamosties, jūtoties patiešām labi par to, ko esat sasnieguši.”