Qantas samaksās 66 miljonu dolāru sodu un kompensēs pasažieriem par biļešu pārdošanu tūkstošiem “spoku lidojumu”, kurus jau bija nolēmis atcelt.

Qantas samaksās 66 miljonu dolāru sodu un kompensēs pasažieriem par biļešu pārdošanu tūkstošiem "spoku lidojumu", kurus jau bija nolēmis atcelt.

Qantas Airways Ltd. sodīs par A$100 miljoniem un kompensēs pasažierus

Qantas Airways Ltd. maksās A$100 miljonu (66 miljonu ASV dolāru) sodu un kompensēs pasažierus par biļešu pārdošanu tūkstošiem reisu, kurus jau bija izlēmuši atcelt, kamēr izpilddirektore Vanesa Hadsona turpina dārgas pūles, lai atjaunotu aviokompānijas sabojāto reputāciju.

Vieta ar Austrālijas konkurences uzraudzības iestādi

Saskaņā ar vienošanos ar Austrālijas konkurences uzraudzības iestādi Qantas arī maksās no A$225 līdz A$450 vairāk nekā 86 000 ietekmētiem klientiem kā daļu no A$20 miljonu kompensācijas programmas, pirmdien paziņoja aviokompānija.

Šī vienošanās atrisina asu tiesvedību starp Qantas un Austrālijas Konkurences un Patērētāju komisiju, kas pagājušajā gadā izraisīja agrīnu atkāpšanos toreizējam izpilddirektoram Alanam Džoisam un noveda pie padomes pārstrukturēšanas, lai labotu uzņēmuma zīmolu.

Hadsonas darbības kā jaunās vadītājas

Džoisa aizvietotāja Hadsona tagad sedz rēķinus, jo Qantas cenšas atjaunot savu statusu kā izcilu aviopārvadātāju. Viņa sava amata pildīšanu sāka pagājušajā gadā, ieguldot papildu līdzekļus galvenajos klientu sūdzību jautājumos, piemēram, ēdināšanā lidmašīnā un zvanu centra darbinieku nodrošināšanā. Pagājušajā mēnesī viņa pārveidoja biežo lidojumu programmu, lai klientiem būtu vieglāk izmantot punktus lidojumu rezervēšanai.

“Šodiena ir vēl viens svarīgs solis uz priekšu,” pirmdien teica Hadsona.

Qantas akcijas vērtība Sidnejas biržas agrīnajā tirdzniecībā pieauga par 0,5%, sasniedzot A$5.91. Šogad akciju vērtība ir pieaugusi par 10%.

Džoisa laikmets bija pazīstams ar fokusu uz akcionāriem, peļņu un lieliskiem dividendēm. Hadsonas pirmie mēneši ir lielāku uzsvaru likuši uz klientiem.

Atvainošanās pasažieriem un finansiālais atvieglojums

Lai gan Qantas pirmdien atvainojās pasažieriem un atzina savus trūkumus, kad lidojumi atsākās pēc pandēmijas, sods ir arī finansiāls atvieglojums. Konkurences un Patērētāju komisija bija prasījusi rekordlielu sodu, kas pārsniedz A$250 miljonus, lai sodītu Qantas par biļešu pārdošanu reisiem, kas nekad nebija paredzēti pacelšanai gaisā.

Komisija apgalvoja, ka Qantas turpināja pārdot biļetes — parasti ilgāk par divām nedēļām, bet dažreiz ilgāk par mēnesi — tūkstošiem jau atceltu reisu. Qantas nepareizais rīcības veids ilga no 2021. gada maija līdz 2023. gada augustam, skarot desmitiem tūkstošu reisu, teica komisija.

“Qantas rīcība bija nepieņemama un nepieņemama,” teica Komisijas priekšsēdētāja Džina Kasa-Gotleba paziņojumā. “Daudzi patērētāji būs plānojuši brīvdienas, darījumus un ceļojumus pēc rezervēšanas uz fantoma reisu, kas bija atcelts.”

Ietekmētie klienti, kuri rezervējuši biļeti divas vai vairāk dienas pēc reisa atcelšanas, saņems A$225 par vietējo vai trans-Tasmānijas reisu un A$450 par starptautisko pakalpojumu. Tas ir papildus jebkurai jau piedāvātajai kompensācijai.