Publiski tirgota Bitcoin ieguves uzņēmums Stronghold var pārdot sevi pēc jaunākās ‘pussamazināšanās’

Publiski tirgota Bitcoin ieguves uzņēmums Stronghold var pārdot sevi pēc jaunākās 'pussamazināšanās'

2024. gads sākās ar Bitcoin cenu pieaugumu

Gan 2024. gads sākās ar Bitcoin cenu pieaugumu, tas nav bijis laipns pret kalnračiem, kas nodrošina šīs kriptovalūtas darbību. Pagājušajā mēnesī notikušais “halving” samazināja atlīdzību tiem, kas darbina datorus, kas apstrādā blokķēdes darījumus.

Pennsylvania bāzēta kalnrūpniecības firma paziņo par iespējamu pārdošanu

Viens no publiski tirgotiem kalnrūpniecības uzņēmumiem, kas bāzēts Pennsylvania, šodien ienākumu zvanā paziņos, ka apsver iespēju pārdot visu vai daļu no uzņēmuma, lai “maksimizētu akcionāru vērtību”. Uzņēmumam pašlaik ir tirgus kapitalizācija gandrīz 40 miljonu dolāru apmērā.

Daudzi kalnrūpniecības uzņēmumi izmanto esošo tīklu, lai nodrošinātu datorus, kas sacenšas darījumu bloku apstrādē un pelna Bitcoin, taču šis uzņēmums izstrādāja unikālu modeli, darbinot divas iekārtas, kas sadedzina atkritumus, ko sauc par ogļu atkritumiem, par kuru valsts maksā uzņēmumiem par “atgūšanu”. Ražojot savu elektrību caur šo procesu, uzņēmums efektīvi kalpo kā sava elektrostacija, sevi aprakstot kā “vienīgo publisko, vertikāli integrēto kalnraču”, ar mērķi “vides atjaunošanu un remediāciju”.

Neskatoties uz novatorisko pieeju un Bitcoin cenu pieaugumu pēc janvāra apstiprinājuma Bitcoin ETF, kalnraču izredzes ir pasliktinājušās pēc aprīļa halvinga. Lai gan daži analītiķi prognozēja, ka publiski tirgotiem uzņēmumiem būs priekšrocības sakarā ar pieaugošajām ekspluatācijas izmaksām, ar neefektīvajiem darbībām tiekot izslēgtiem no tīkla, kalnrūpniecības firmu akciju vērtība nesekoja Bitcoin straujam kāpumam.

Uzņēmuma akcijas, kas 2024. gada beigās bija vērtas aptuveni 11.25 dolārus, trešdien tika tirgotas par aptuveni 3 dolāriem. Decembrī SEC iesniegumi parādīja, ka uzņēmuma izpilddirektors Gregs Bīrds, kurš pieder 10% no uzņēmuma, pārdevis gandrīz 40 000 akciju, lai gan viņš arī iegādājies apmēram 1 000 000 iepriekšējā gadā.

Uzņēmuma preses relīzē nav atklāts, vai lēmums pārdot ir saistīts ar halvinga radītajiem cenu samazinājumiem, lai gan Bīrds martā Kitco News teica, ka notikums “parādīs mūsu atšķirību diezgan ātri – kāpēc ir svarīgi piederēt savai elektrostacijai”.

“Mūsu vērtības piedāvājums ir tas, ka ja elektrība ir dārga, mēs varam ātri izslēgt Bitcoin kalnrūpniecības datu centrus, jo tas nav būtisks pakalpojums,” viņš teica.

Tā vietā preses relīzē lēmums tika attiecināts uz “vērtības dislokāciju”, salīdzinot uzņēmuma tirgus vērtību ar citu publisko Bitcoin kalnrūpniecības uzņēmumu, tirgotāju elektrostaciju un datu centru vērtējumiem. Paziņojumā Bīrds teica, ka esošo jaudu var paplašināt gan Bitcoin kalnrūpniecībai, gan uzlabotai datorizēšanai AI jomā, ko pēta arī citas firmas. Uzņēmuma pārstāvis atteicās sniegt papildu komentārus.