Pradas miljardieru ģimenes mantinieks pauž atvērtību uzņēmumu iegādēm, jo luksusa dinastijas vērš skatu nākotnē.

Pradas miljardieru ģimenes mantinieks pauž atvērtību uzņēmumu iegādēm, jo luksusa dinastijas vērš skatu nākotnē.

Ģimenes pārvaldīti luksusa modes impēriji un to pārņemšanas plāni

Ģimenes pārvaldīti luksusa modes impēriji nav slaveni ar atklātību, kad runa ir par uzņēmuma vadības pārņemšanas plānošanu. Pasaulē lielākais šāds uzņēmums joprojām ir priekšsēdētāja un izpilddirektora Bernāra Arnaulta kontrolē. Viņa pieciem bērniem ir vietas uzņēmuma valdē un visi ir iespējamie kandidāti, lai pārņemtu vadību, kad viņš beidzot atkāpsies.

Pagājušajā mēnesī slavenais itāļu dizainers Džordžo Armani, kas stāv aiz sava vārdā nosauktā zīmola, izraisīja pārsteigumu, sakot, ka viņš nav izslēdzis iespēju galu galā pārdot uzņēmumu.

Tagad vēl viens luksusa uzņēmuma mantinieks ir izteicies par šo tēmu, sakot, ka viņš apsvērtu iespēju veikt iegādes savam 110 gadus vecajam zīmolam.

“Mēs vienmēr esam bijuši un vienmēr būsim atvērti iespējām,” teica Prada sociālās atbildības vadītājs un miljardieru kontrolējošās ģimenes mantinieks Lorenco Bertelli blank” aria-label=”Go to https://www.bloomberg.com/news/articles/2024-05-07/prada-open-to-more-m-a-as-luxury-consolidation-looms-in-italy?utmsource=website&utmmedium=share&utm_campaign=copy” rel=”noopener” class=”sc-330a5589-0 gPJZJS”>Bloomberg.

Bertelli atbildēja uz jautājumiem par Armani nākotni, kurus viņš atteicās komentēt. Tomēr ir nozīmīgi, ka tagad viņš apspriež iespēju paplašināt Prada zīmolu klāstu, kurā ietilpst Miu Miu un Church’s, kad tikai pirms trim gadiem viņš noraidīja ierosinājumus, ka Prada varētu kādu dienu tikt pārdota, sakot, ka viņš vēlas, lai grupa paliktu ģimenes kontrolē.

Prada un Armani ir starp itāļu modes mājām, kas ir palikušas neatkarīgas plašas M&A laikmetā. Blakus Salvatore Ferragamo, Ermenegildo Zegna un Canali, tās joprojām ir ģimeņu kontrolē, kas tās dibinājušas.

Daudzi citi ir nonākuši tādu konglomerātu rokās kā Francijas LVMH un Kering—abi ģimenes kontrolēti—ieskaitot Berluti un Gucci attiecīgi.

Pats Prada ir bijis aktīvs darījumu veikšanā, lai gan mazākā mērogā, ieskaitot mazākuma daļas iegūšanu adījumu ražotnē Fedeli pagājušajā gadā.

Honkongas biržas sarakstā iekļautais uzņēmums, kura 80% kontrolē Bertelli ģimene caur turēšanas uzņēmumu, noteikti atrodas spēcīgā pozīcijā, lai apsvērtu M&A. Lai gan ciešanas klientu maciņi ir ietekmējuši luksusa industriju, Prada ir izcēlusies ar labiem rezultātiem.

Uzņēmums ziņoja par spēcīgiem rezultātiem 2023. gadā un ir ievērojami ieguldījis blank” aria-label=”Go to https://www.ft.com/content/ccb5a32d-be04-45f3-92f5-2b8ffaa0a45b” rel=”noopener” class=”sc-330a5589-0 gPJZJS”>sava mazumtirdzniecības klātbūtnē, lai piesaistītu vairāk pircēju. Tas var nebūt tik liels kā tirgus līderis LVMH—Prada pārdošana sasniedza blank” aria-label=”Go to https://www.pradagroup.com/content/dam/pradagroup/documents/Shareholderinformation/2024/Inglese/E1913AR.pdf” rel=”noopener” class=”sc-330a5589-0 gPJZJS”>€4.7 miljardus ($5 miljardus) pagājušajā gadā, salīdzinot ar Francijas konglomerāta €86.2 miljardiem ($92.6 miljardiem)—tomēr tas ir viens no atpazīstamākajiem zīmoliem luksusa pasaulē un tam ir vairāk nekā 100 gadu ilga vēsture.

Palikt neatkarīgiem par katru cenu

Ģimenes uzņēmumu īpašnieki bieži vēlas saglabāt kontroli, gan radošajā, gan finansiālajā ziņā, lai aizsargātu savu ģimenes mantojumu—un kas labāk var aizsargāt šo mantojumu, ja ne ģimene?

Armani, joprojām būdams savas kompānijas izpilddirektors 90 gadu vecumā, teica, ka “neatkarība no lielajiem grupējumiem joprojām var būt virzoša vērtība Armani Grupai,” intervijā ar Bloomberg pagājušajā mēnesī, kad viņš pirmo reizi atzina iespēju par iegūšanu.

“Pašlaik es neiztēlojos uzņemšanu lielajos luksusa konglomeratos,” teica Armani. “Biržas kotējums ir kaut kas, ko mēs vēl neesam apsprieduši, bet tas ir variants, kas var tikt apsvērts, cerams, tālajā nākotnē.”

Armani izpilddirektora pēctecības plāns arī nav publiskots, lai gan viņam ir daudz augsta līmeņa palīgi uzņēmuma vadībā, sākot no ilgstoša sadarbības partnera līdz viņa brāļameitai un bralēnam.

Kas attiecas uz Prada, būs interesanti redzēt, kā Bertelli ģimene veidos tā nākotni, ņemot vērā mainīgus spēkus luksusa industrijas ietekmē.

Prada pārstāvji neatbildēja uz komentāru pieprasījumu.