Porsche gatavojas debitēt ar hibrīda 911 modeli

Porsche gatavojas debitēt ar hibrīda 911 modeli

Leģendārā sporta auto ievieš lielas pārmaiņas

Viens no visatzītākajiem sporta automobiļiem ceļā drīzumā piedzīvos vienu no lielākajām izmaiņām līdz šim.

Jaunais hibrīda modelis

28. maijā tiks atklāts hibrīda modelis, kas izmantos gan benzīna dzinēju, gan vismaz vienu akumulatoru darbināmu elektromotoru.

“Pirmo reizi mūsu ikonas 61 gadu vēsturē mēs ieviešam hibrīda piedziņas sistēmu ceļu satiksmes 911 modelī,” teica Frank Moser, 911 un 718 modeļu līniju viceprezidents.

Jaunā 911 izstrāde notika dažādos apstākļos, sākot no sasalšanas līdz Dubaijas karstumam, kā arī pilsētas sastrēgumos. Kompanija apgalvo, ka jaunais auto ir veicis vairāk nekā 3 miljonus jūdžu testēšanas un ir ātrāks nekā esošie modeļi, ar lielāku saķeri un jaudu.

Lai gan 911 hibrīds ir visuzmanības centrā esošais solis uz vides draudzīgākiem dzinējiem, tas nav pirmais. Kompanija pārdod pilnībā elektriskos Taycan un Macan SUV modeļus.

Informācija joprojām ir ierobežota. Nav ziņu par cenu, vai hibrīda 911 būs pievienojams modelis, vai arī vai izmaiņas ietekmēs automobiļa ikonisko izskatu.

Viegls divdurvju sporta auto ir vienīgais automobilis pasaulē, kuram augstas apgriezienus veicamais boksera dzinējs ir zems un plakans virs aizmugurējā piedziņas ass, kas nodrošina papildus saķeri. Šī pozicionēšana piešķir 911 tā raksturīgo aizmugurē smago vadāmību un sešcilindru rūkoņu.

911 nav Porsche visvairāk pārdotais auto, bet tas ir kompānijas simbols – un viens, kuru vadītāji ir bijuši lēni virzīt uz elektrisko modeli, jo tas ir tik cieši vērojams no auto entuziastu puses. (Amatpersonas baidās, ka elektriskais 911 netiks pieņemts auto fanu vidū.) Tomēr šis solis, visticamāk, ir neizbēgams, ņemot vērā Eiropas plānu aizliegt parastus benzīna dzinējus līdz 2035. gadam.