Pirms pieciem gadiem Amazon paaugstināja noliktavas darbinieku algas līdz 15 dolāriem stundā. Šodien puse no aptaujātajiem darbiniekiem pētniekiem atklāja, ka viņiem ir grūtības atļauties pārtiku vai īri.

Pirms pieciem gadiem Amazon paaugstināja noliktavas darbinieku algas līdz 15 dolāriem stundā. Šodien puse no aptaujātajiem darbiniekiem pētniekiem atklāja, ka viņiem ir grūtības atļauties pārtiku vai īri.

Amazon darbinieki cīnās ar pārtikas un mājokļa nodrošināšanu

Pēc pieciem gadiem, kad Amazon.com Inc. paaugstināja algas līdz 15 ASV dolāriem stundā, puse no noliktavu darbiniekiem, kuri piedalījās pētījumā, atzina, ka viņiem ir grūti atļauties pietiekami daudz pārtikas vai vietu, kur dzīvot.

Pētījums par ekonomisko labklājību

Valsts mēroga pētījums, ko trešdien publicēja Čikāgas Illinoisa Universitātes Pilsētas ekonomikas attīstības centrs, aptaujāja ASV darbiniekus par viņu ekonomisko labklājību, ieskaitot jautājumus par to, vai viņi izlaida ēdienreizes, izjuta badu vai uztraucās par spēju samaksāt īri vai hipotekāros maksājumus.

53% respondentu atzina, ka pēdējo trīs mēnešu laikā piedzīvojuši vienu vai vairākas pārtikas trūkuma formas, un 48% piedzīvojuši vienu vai vairākas mājokļa trūkuma formas. Darbinieki, kuri teica, ka paņēmuši neapmaksātu atvaļinājumu pēc darba traumas, biežāk ziņoja par grūtībām samaksāt rēķinus, atklāja pētnieki.

Amazon darbinieku apmaksas un darba apstākļi

“Tas nav tā, ka Amazon ir izņēmums,” teica Sanjajs Pinto, kurš veica pētījumu kopā ar Betu Guteliusu. Tomēr viņi “noteikti nav līderi ģimenes uzturēšanai piemērotu darba vietu radīšanā.”

Amazon pārstāvis Stīvs Kellija pauda, ka pētījuma metodoloģija ir “dziļi nepilnīga” un uzsvēra, ka uzņēmums ir centies izteikt savas bažas pētījuma autoriem, bet nekad nav saņēmis atbildi.

“Tas ir pētījums, kas ignorē labas prakses aptauju veikšanai, tam ir ierobežoti verifikācijas drošības pasākumi, lai apstiprinātu respondentu piederību Amazon darbiniekiem, un tas neizslēdz vairākkārtējas atbildes no vienas personas,” teica Kellija. Viņš piebilda, ka Amazon ir palielinājis vidējo algu līdz 20,50 ASV dolāriem stundā un piedāvā plašu labumu klāstu, ieskaitot veselības aprūpi, zobu aprūpi, 401(k) pensiju plānu un apmaksātu mācību maksu.

Amazon darbinieku ekonomiskais stāvoklis

Amazon ilgstoši ir kritizēts par darbinieku attieksmi, īpaši tiem, kuri iepako un nosūta kastes noliktavās. Lielākoties kritika ir koncentrēta uz traumām, kas pārsniedz loģistikas nozares kolēģu rādītājus. Amazon ir apsolījis padarīt savas noliktavas drošākas, daļēji automatizējot darba aspektus, kas prasa atkārtotas kustības. Pinto un Guteliusa izpētīja traumas starp Amazon rindām ziņojumā, kas publicēts oktobrī, pirms viņi pievērsās darbinieku ekonomiskajiem apstākļiem.

Seattle bāzētais uzņēmums ir otrais lielākais privātsektora darba devējs ASV aiz Walmart Inc. Pētnieki lēš, ka Amazon veido aptuveni 29% no ASV noliktavu nozares darbaspēka. Tādējādi uzņēmums spēlē vadošo lomu algu un darba apstākļu noteikšanā nozarē, ko pārveidojis e-komercija.

98 jautājumu tiešsaistes aptauja meklēja Amazon darbiniekus caur sociālo mediju reklamēšanu, mērķējot uz noliktavām un apkaimēm, kur atrodas uzņēmuma iekārtas. Pētnieki arī iekļāva kvalitātes pārbaudes, lai izslēgtu atbildes no cilvēkiem, kuri šķita sniedzam neatbilstošas atbildes.

Kopumā 1 484 darbinieki 42 štatos sniedza pietiekami daudz informācijas, lai tiktu iekļauti rezultātos. Daļai par ekonomisko drošību parauga lielums svārstījās no 1 306 līdz 1 472 respondentiem. Kļūdas robeža bija plus vai mīnus 2,5 procentpunkti. Darbu finansēja Ford Foundation, Oxfam America un pro-darba tiesību bezpeļņas organizācija National Employment Law Project.

Trešdaļa aptaujas respondentu ziņoja par valsts finansētu programmu – galvenokārt pabalstu kartes vai Medicaid – izmantošanu pēdējo trīs mēnešu laikā. Tas atbilst 2020. gada ASV Valsts revīzijas biroja analīzei, kas atklāja, ka Amazon bija starp lielākajiem darba devējiem cilvēkiem, kas saņem pabalstu kartes deviņos štatos, kas ziņoja datus.

Amazon vidējais ASV darbinieks 2023. gadā saņēma 45 613 ASV dolārus, salīdzinot ar 41 762 ASV dolāriem gadu iepriekš, uzņēmums paziņoja iepriekšējā mēnesī. Uzņēmums apgalvo, ka noliktavu un transporta darbinieki vidēji saņem vairāk nekā 20,50 ASV dolārus stundā. Aptauja, kas tika veikta starp aprīli un augustu 2023. gadam, izslēdza vadītājus un nedaudz novirzījusies uz leju: lielākoties respondenti ziņoja par algas no 16 līdz 20 ASV dolāriem stundā.

Aptuveni 65% darbinieku, kas nolika Amazon algu vairāk nekā viņi pelnīja iepriekšējais darba devējs, aptauja parāda. Un tajos pašos procentos darbinieki ziņoja par algas pieaugumu strādajot uzņēmumam. Kustība pa rindu Amazon montažas līnijas noliktavas ir grūtaka perspektīva: tikai 13% darbinieku ziņoja par veicināšanu laikam stradajot uzņemumam, aptaujas dati paradija.

Respondenti, kuri pievienojas Amazon no cita uzņemuma visbiežak bija iepriekš stradajuši ēdienu sagatavošanas un pakalpojumu jomâs, tirdzniecibâ un ražošanâ.

“Amazon stasts ir skumjš stasts par amerikânu stradnieku gaidîšanas samazinâsanos no viņu darba devêja,” teica pêtîjuma lîdzautors Guteliusa, ilggadêjs loģistikas un noliktavu darba pêtîtâjs.