Pensilvānija pret Perrier: Tiesa nolēma, ka jūsu iemīļotais minerālūdens patiesībā ir gāzēts dzēriens

Pensilvānija pret Perrier: Tiesa nolēma, ka jūsu iemīļotais minerālūdens patiesībā ir gāzēts dzēriens

Kas īsti ir Perrier?

Perrier ir pazīstams kā bezcukura, bezkaloriju “ogļskābā minerālūdens”, kas nāk no Francijas dienvidiem. Zīmols apgalvo, ka tā produkts ir dabīgs minerālūdens, “iegūts zem zemes un pildīts vietā, kur tas iznāk”. Atšķirībā no citiem gāzētiem dzērieniem, Perrier ir dabiski ogļskābais, saskaņā ar uzņēmuma kvalitātes ziņojumu. Montgomery arī izmantoja šo argumentu, lai apgalvotu, ka Perrier nav bezalkoholiskais dzēriens, jo “tas nav mākslīgi ogļskābais”, bet tiesa tam nepiekrita.

Kas notiks ar Perrier zīmolu?

Kopš tā izveides, Perrier ir pozicionēts kā ogļskābais minerālūdens. Bet tagad, kad Pensilvānijas tiesa to ir nosaukusi par bezalkoholisko dzērienu, vai tas piespiedīs uzņēmumu mainīt savu zīmolu? Eksperti saka, ka tas ir iespējams, bet nevajag gaidīt lielas izmaiņas no zīmola.

Tā kā izvēle starp veselīgu ūdeni un ne tik veselīgu gāzētu dzērienu var ietekmēt patērētāju lēmumus, šis spriedums var “smagi ietekmēt zīmolu”, ja uzņēmums nepareizi nepozicionē savu produktu, zīmola stratēģis Reilly Newman saka. Ja patērētājs “jūtas veselīgs un vēlas labāko”, viņš var izvēlēties minerālūdeni. “Tomēr tagad zīmols ir iekļauts tajā pašā kategorijā kā saldie gāzētie dzērieni. Tas atceļ daudzas priekšrocības, ko Perrier kā zīmolam piedāvāja, kā arī to unikalitāti tirgū.”

Braden Douglas, Crew Marketing Partners dibinātājs, saka, ka viņš sagaida, ka Perrier zīmola izmaiņas būs pēc iespējas nemanāmākas. “Viņi mainīs aprakstu uz etiķetēm, bet es neieteiktu veikt pārzīmolu vai pievērst uzmanību šai izmaiņai”, saka Douglas. Tomēr tas sniedz iespēju patiesiem minerālūdeņiem izcelt minerālūdens priekšrocības. Tas mani kā Perrier CMO tracinātu, bet tas ir gudrs solis drosmīgam konkurentam.”

Jebkurā gadījumā eksperti piekrīt, ka šis spriedums nevajadzētu būtiski ietekmēt Perrier peļņu. Daļa no tā ir saistīta ar “veselīgo” gāzēto dzērienu pieaugumu nesen, kas nozīmē, ka viņiem joprojām būs vieta – lai gan jauna – gāzēto dzērienu tirgū.

“Par laimi [Perrier], pēdējo trīs gadu laikā mums ir bijis milzīgs veselīgo gāzēto dzērienu pieaugums, tāpēc tas palīdzēs mazināt triecienu”, saka Newman. Tomēr “tas noteikti ietekmēs pirkuma lēmumus, jo runa nav par Coca-Cola pret Pepsi, bet par slāpes. Tas nozīmē, ka patērētājs daudz labprātāk pārietu uz citu kategoriju, lai apmierinātu savu vajadzību.”