Pekina izvairās no parādsaistību segšanas attīstītājam “Country Garden”

Pekina izvairās no parādsaistību segšanas attīstītājam "Country Garden"

Ķīnas valsts finanšu iestādes izvairījās no parādu segšanas

Ķīnas valsts finanšu iestādes tikko izvairījās no spiestas parādu segšanas vienam no valsts lielākajiem nekustamā īpašuma attīstītājiem.

Nepildīts maksājums

Pagājušajā nedēļā Country Garden atklāja, ka tas ir nokavējis procentu maksājumu apmēram 66 miljonu juaņu (9,1 miljonu ASV dolāru) vērtībā par iekšzemes obligācijām, kas bija jāmaksā līdz 9. maijam. Country Garden jau ir nokavējis maksājumus par ārvalstu parādiem.

Valsts garantētie parādi

Tomēr pagājušajā nedēļā kavētie maksājumi bija par obligācijām, kas izdotas saskaņā ar Ķīnas shēmu, kurā valsts finanšu iestādes garantēja parādus, ko izdeva vairāki lieli privātie attīstītāji, tostarp Country Garden. Saskaņā ar Bloomberg datiem, šīs shēmas ietvaros ir izdotas obligācijas apmēram 33,7 miljardu juaņu (4,6 miljardu ASV dolāru) vērtībā.

Beidzies žēlastības periods

Ja attīstītājs nebūtu spējis samaksāt piecu dienu žēlastības perioda laikā, tad garantētājs – šajā gadījumā valsts piederīgais China Bond Insurance – maksātu tā vietā.

Atrasts finansējums

Sestdien Country Garden paziņoja, ka tomēr ir atradis naudu procentu maksājumiem. Tas nozīmē, ka Pekinai nebūs jāiejaucas, lai palīdzētu attīstītājam segt tā parādus.

Analītiķu viedoklis

Analītiķi uzskatīja lēmumu par dīvainu, ņemot vērā Country Garden iepriekšējos nokavētos maksājumus, ar Daiwa analītiķi William Wu to nosaucot par “neparastu” komentāros Wall Street Journal.

Country Garden finansiālais stāvoklis

Country Garden, viens no Ķīnas lielākajiem privātajiem attīstītājiem, nav uzkrājis tik lielus parādus kā China Evergrande Group, kuras noklusējums 2021. gada decembrī, iespējams, palīdzēja izraisīt pašreizējo nekustamā īpašuma sektora krīzi.

Sektoram kļūst par smagu

Tomēr sektora problēmas kļuva par smagu slogu Country Garden, jo mājokļu pārdošana strauji samazinājās. Attīstītājs ziņoja par 3,85 miljardu juaņu (532 miljonu ASV dolāru) pārdošanas apjomu aprīlī, kas ir 83% kritums salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Kreditoru rīcība

Kreditori iesniedza likvidēšanas prasību pret Country Garden Honkongas tiesā šī gada februāra beigās. Līdzīga prasība pret Evergrande šogad tika pieņemta, ar Honkongas tiesneša rīkojumu par uzņēmuma likvidēšanu.

Akciju tirdzniecības apturēšana

Country Garden aprīļa sākumā apturēja savu akciju tirdzniecību Honkongas biržā, norādot uz aizkavēšanos 2023. gada pārskata sagatavošanā.

Ķīnas nekustamais īpašums

Ķīna joprojām cīnās ar lejupslīdošu nekustamā īpašuma sektoru, radot spiedienu valsts nekustamajiem īpašumiem attīstītājiem, kuri cenšas restrukturizēt savus parādus. Mājokļu cenas Ķīnas lielajās pilsētās martā samazinājās par 1,5% salīdzinot ar iepriekšējo gadu, saskaņā ar oficiāliem datiem. Cenas otrajos un trešajos līmeņa pilsētās samazinājās attiecīgi par 2% un 3,4%.

Pekinas politikas veidotāju plāni

Pagājušajā nedēļa Pekinas politikas veidotaji teica, ka viņi apsver plānus palīdzēt “sagremot esošo mitekļu krājumu” jeb risinat pirmreizējo mitekļu piedavajumu tirgū. Viens bijušais statistikas amatpersona pagajušajaa gadą lēsa, ka Ķinas 1,4 miljardi cilvēku nevar aizpildit visus tirgū esošos tukšos mitekļus.

Pilsētas samazina ierobežojumus

Pilsētas visaa valstii tagad samazina savus mitekļu iegades ierobežojumus, lai veicinatu pardošanu. Hangzhou, lielu Ķinas uzņemumu Alibaba un Geely dzimtene, pagajušaja nedela atcela visus savus ierobežojumus; pilsetas valdiba ari atļaus nepilsoniem iegut vietes rezidences atļaujas, saskaņa ar South China Morning Post.