Pēc tam, kad 2016. gadā sociālajos medijos tika apsteigti Trampa, demokrāti ir sākuši drudžainu sacensību ar republikāņiem, lai izmantotu mākslīgo intelektu 2024. gada kampaņā.

Pēc tam, kad 2016. gadā sociālajos medijos tika apsteigti Trampa, demokrāti ir sākuši drudžainu sacensību ar republikāņiem, lai izmantotu mākslīgo intelektu 2024. gada kampaņā.

Prezidenta Džo Baidena kampaņa un demokrātu kandidāti sacenšas ar republikāņiem

Prezidenta Džo Baidena kampaņa un demokrātu kandidāti ir sīvā sacensībā ar republikāņiem par to, kurš labāk izmantos mākslīgā intelekta potenciālu, tehnoloģiju, kas varētu pārveidot Amerikas vēlēšanas – un varbūt apdraudēt pašu demokrātiju.

Demokrāti rūpīgi izmanto mākslīgo intelektu

Demokrātu stratēģi, joprojām atgūstoties no zaudējuma sociālajos medijos Donalda Trampa un viņa sabiedrotajiem 2016. gadā, tomēr piesardzīgi pieņem rīkus, kas satrauc dezinformācijas ekspertus. Līdz šim demokrāti galvenokārt izmanto mākslīgo intelektu, lai palīdzētu atrast un motivēt vēlētājus, kā arī labāk identificēt un pārvarēt maldinošu saturu.

“Kandidāti un stratēģi joprojām cenšas izdomāt, kā izmantot mākslīgo intelektu savā darbā. Cilvēki zina, ka tas var ietaupīt viņiem laiku – visvērtīgāko resursu, ko kampaņai ir,” sacīja Betsija Hūvere, digitālās organizēšanas direktore prezidenta Baraka Obamas 2012. gada kampaņā un progresīvā riska kapitāla uzņēmuma Higher Ground Labs līdzdibinātāja. “Bet viņi redz dezinformācijas risku un ir apzināti izvēlējušies, kur un kā to izmantot savā darbā.”

Kampaņas izmanto mākslīgo intelektu datu vākšanai un analīzei

Kampaņas abās partijās jau gadiem ilgi izmanto mākslīgo intelektu – spēcīgas datoru sistēmas, programmatūru vai procesus, kas atdarina cilvēka darba un domāšanas aspektus – datu vākšanai un analīzei.

Nesenais attīstības posms superuzlādētajā generatīvajā mākslīgajā intelektā ir sniedzis kandidātiem un konsultantiem iespēju ģenerēt tekstu un attēlus, klonēt cilvēka balsis un radīt video nebijušos apjomos un ātrumos.

Tas ir likusi dezinformācijas ekspertiem izteikt arvien nopietnākus brīdinājumus par riskiem, ko mākslīgais intelekts rada, izplatot nepatiesības, kas var nomākt vai maldināt vēlētājus vai uzkurināt vardarbību, vai nu robocall formā, sociālo mediju ierakstos vai viltotajos attēlos un videoklipos.

Demokrati piekrīt, ka Kongresam jāpieņem likumdošana

Baidena administrācija ir centusies veidot mākslīgā intelekta regulējumu ar izpildrīcības palīdzību, taču demokrāti lielākoties piekrīt, ka Kongresam jāpieņem likumdošana, lai ieviestu drošības pasākumus ap tehnoloģiju.

Galvenie tehnoloģiju uzņēmumi ir veikuši dažus soļus, lai mazinātu nemieru Vašingtonā, paziņojot par apņemšanos regulēt paši sevi. Galvenie mākslīgā intelekta dalībnieki piemēram ir noslēguši paktu cīņai pret mākslīgajiem intelektiem radītajiem deepfake visā pasaulē. Taču daži eksperti saka, ka brīvprātīgais centiens ir lielā mērā simbolisks un nepieciešama Kongresa rīcība, lai novērstu mākslīgajam intelektam piemītošas ļaunprātīgas izmantošanas gadījumus.

Kampaņas izvairās runāt par mākslīgajam intelektam paredzēto izmantošanu

Tikmēr kampaņas un to konsultanti parasti izvairās runāt par to, kā viņi plāno izmantot mākslīgo intelektu, lai izvairītos no uzmanības un neizpaustu komercnoslēpumus.

Demokratisks partija ir “kļuvusi daudz labaka klusot un veicot darbu un runajot par to vēlak,” sacija Džims Mesina, pieredzējis demokratisks stratēģis, kurš vadija Obamas uzvarošo atkalsvēlešanas kampaņu.

Republikanu Nacionals Komiteja eksperimente ar generativo makslingo intelektu

Republikanu Nacionals Komiteja, kas atteicas komentet, ir eksperimentejusi ar generativo makslingo intelektu. Stundas pirms Baidens paziņoja par savu atkalsvēlešanas kandidaturu pagajusaja gada, RNC izlaida reklamu, kurai izmantoja makslingo intelektu raditus attelus, lai attelotu GOP distopiskas bailes no otra Baidena termina: Kina iebrukums Tavanna, aizbortetie veikali, karaviri ASV pilsetu ielas un migrantu šķerso ASV robežu.

Demokrati cenas ar makslinga intelekta jaudu

Atminoties 2016. gadu, Baidena kampaņa, demokratisks kandidati un progresivi cenas ar makslinga intelekta jaudu un uztraucas par to, ka nevar panakt GOP priekšrocibas tehnoloģijas apguve. Viņi velas to izmantot veidos, kas maksimali palielina tas iespejas bez etiskas linijas šķersošanas. Taču daži baidas, ka tas var novedit pie liekulibas apsudzibam – viņi ilgi nosodija Trampu un viņa sabiedrotos par dezinformacijas izplatisanu, kameras Baltais nams prioritete bija AI saistitu ļaunpratigu izmantošanu ierobežošana.

Progresivie eksperimente ar makslingo intelektu

Progresivie grupas un daži demokratisks kandidati ir agresivak eksperimentejusi ar makslingo intelektu.

Higher Ground Labs – riska kapitala firma ko līdzdibinaja Hūvere – izveidoja inovaciju centru zinamo ka Progressive AI Lab ar Zinc Collective un Cooperative Impact Lab, divam politiskam tehnologiju koalicijam kas fokusetas uz demokratisko kandidatu atbalstisanu.

Merkis bija radit ekosistemu kur progresivie grupas var streamline inovacijas, organizet AI petijumus un apmainities ar informaciju par lielu valodu modeļiem, sacija Hūvere.

Sarezgiti runat par ‘AK-47’

Kalifornijas Senata sacensibu demokratiskais liders Adams Šifs ir viens no nedaudzajiem kandidatiem kas atklats par AI izmantosanu. Viņa kampaņas menedzeris Brads Elkins sacija ka kampaņa izmanto AI lai uzlabotu efektivitati. Tas sadarbojas ar Quiller, kompaniju kas sanema finansejumu no Higher Ground Labs un izstradaja riku kas sacer, analize un automatize ziedojumu e-pastus.

Šifa kampaņa ari eksperimenteja ar citam generativo AI rikiem. Pedejas ziedojumu akcijas laika pagajusa maija Šifs tiešsaiste dalijas ar AI raditu attelu par sevi ka Jedi. Uzraksts lasijas: “Speks ir visapkart mums. Tas esi tu. Tas esam mes. Tas ir šis zemes komandas darbs. #MayThe4thBeWithYou.”

Kampaņa saskaras ar pretreakciju tiešsaiste bet bija atklata par vieglpratigo deepfake kas Elkins sacija ir svarigs drošibas pasakums integrejot tehnologiju kad tas klust plašak pieejams un lētaks.

“Es vel mekleju veidu ka etiski izmantot AI raditu audio un video par kandidatu kas ir sirsnigs,” sacija Elkins piebilstot ka ir gruti iedomaties progresu lidz bridi kad bus gataviba regulēt un likumdot sekas par maldinošo makslingo intelektu.

Incidents uzsver izaicinajumu ar ko saskaras visas kampaņas: pat runat par AI var but bisti.

“Ir patiešam gruti stastit stastu par to ka generativo AI ir neto pozitivs kad tik daudz slikto aktoru – vai tas ir robocalls viltoti atteli vai nepatiesi video klipi – izmanto slikto AI pret mums,” sacija demokratiskais stratēģis tuvs Baidena kampaņai kuram tika dots anonimitate jo viņam nebija atļauts runat publiski. “Ka tu runa par AK-47 labumiem?”