Pat nespiežot savu videospēli ar Walmart reklāmām un reklāmas plakātiem, Roblox cīnās, lai piesaistītu ārkārtīgi tiešsaistē esošās Gen Alpha maku.

Pat nespiežot savu videospēli ar Walmart reklāmām un reklāmas plakātiem, Roblox cīnās, lai piesaistītu ārkārtīgi tiešsaistē esošās Gen Alpha maku.

Metaverse spēļu platformas dzīvība

Metaverse spēļu platformā ir pilna dzīvība: tās gandrīz 78 miljoni ikdienas aktīvo lietotāju organizē badastreikus pret spēles maksājumu sistēmām un ir izveidojuši mākslas tirgus un pārdošanas tirgus. Tomēr reālajā pasaulē investori nav pārliecināti par spēles izaugsmes spējām.

Uzņēmums ievērojami nepildīja gaidītos 929 miljonus dolāru ieņēmumos savā pēdējā ceturksnī, iegūstot nedaudz vairāk par 800 miljoniem dolāru. Tā samazināja prognozi par gada ieņēmumiem, jeb pārdošanas ieņēmumiem, līdz starp 4 miljardiem un 4.10 miljardiem dolāru, salīdzinot ar iepriekšējo prognozi no 4.14 miljardiem līdz 4.28 miljardiem dolāru. Uzņēmuma akciju cenas kritās gandrīz par 20% ceturtdien pēc paziņojuma.

Lai gan lietotāju vecumā no 13 gadiem un vairāk spēlētajās stundās šajā ceturksnī pieauga par 19%, tas bija mazākais pieaugums divu gadu laikā. Uzņēmuma finanšu direktors Maikls Gatrijs teica, ka platforma piesaista vecākus auditorijas locekļus, kuriem ilgāk laika iekļauties un pavadīt laiku spēlē, un tās izpilddirektors piebilda, ka uzņēmums ir optimistisks attiecībā uz tā nākotnes izaugsmi.

“Mūsu komandas ir smagi strādājušas, lai identificētu iespējas atgriezt ikdienas aktīvo lietotāju skaitu, stundu skaitu un ieņēmumu pieauguma tempus atpakaļ līdz 20% gadā,” teica uzņēmuma dibinātājs un izpilddirektors Deivids Bazucki ceturtdien savā finanšu atskaitē. “Balstoties uz rezultātiem kopš aprīļa vidus, mēs uzskatām, ka šie pasākumi dod pozitīvus rezultātus.”

Platforma, kurai tagad ir 77 miljoni lietotāju, pastāv jau 20 gadus, bet ir ieguvusi milzīgu popularitāti jauniešu vidū – pat 8 gadu vecumā viņi pavada līdz pat trim stundām dienā sociālajos medijos, saskaņā ar Morning Consult – jo tā nodrošināja savienojumu un izklaides pandēmijas laikā. 2021. gadā, kad uzņēmums kļuva par publisku, tas debitēja Ņujorkas Fondu biržā ar 45 miljardu dolāru vērtējumu. Taču, paplašinoties, lai paliktu aktuāls, ieviešot mini spēles un sociālo mediju funkcijas, tas ir cīnījies, lai uzturētu savu izaugsmi augstu darbības izmaksu dēļ.

Uzņēmums ir centies sevi atbalstīt, integrējot reklāmas savā platformā. Šomēnes uzņēmums paziņoja par partnerattiecībām ar Walmart, ļaujot lielveikalam pārdot savus produktus spēlē. Aprīlī tika palaisti virtuālie reklāmas stendi, lai rādītu video reklāmas. Uzņēmums ir arī sadarbojies ar lieluzņēmumiem, lai attīstītu savu reklāmas biznesu: martā modes zīmols Hugo Boss spēlē ieviesa savu Hugo Blue līniju, un spēlētāji varēja tērpt savus avatārus līnijas džinsa ielas apģērbos. Stefānija Lathama, globālo partnerattiecību viceprezidente platformā, pagājušajā mēnesī teica, ka reklamdevēji, kas cenšas piesaistīt Gen Z uzmanību, atrod platformu pievilcīgu.

“Zinot, ka reklamdevēji dabiski pastāv trīsdimensiju imersīvajos vidēs – tāpat kā citos cilvēku dzīves aspektos, kur viņi mijiedarbojas ar saviem iecienītajiem zīmoliem – mēs esam koncentrējušies uz risinājumu izveidi, kas ļauj zīmoliem un radītajiem izveidot inovatīvus reklamdevējus produktus platformai, ko cilvēki bauda,” teica Lathama.

Nozares grūtības

Lai gan uzņēmums cer, ka video reklamdevēju klātbūtnes palielināšana palīdzēs uzturēt platformu, platformas cīņa par ikdienas lietotāju skaita pieaugumu ir daļa no vispasaules industrijas palēnināšanās.

Aiz metaverses mirstošo hipu un spēļu industrijas kopumam šķiet, ka ir sasniegts kulminācijas punkts pandēmijas laikā un ir cīnījies atgūties pēc atgriešanās darbavietas un skolas izvilka vairak spēlmanis no viņu virtuajiem pasauļiem uz relo pasauli. Spelju izstrade un tirgvediba prasa acimredzamas summas – Grand Theft Auto 6 gadijuma tiek prognozets 2 miljardi dolari – un tas ir dargi paterejiem. Rezultata speles konsoles pardosanas un mobilo speles izdevumi abi bija mazaki so gadu.

Nozares spiediens ir jutams. Tikai pirmajos divos menesos 2024. gada videospelu uznemumi atlaida 8000 darbinieku, tostarp 1900 Microsoft videospelu nodalas un Activision Blizzard un 900 no Sony Interactive Entertainment, kas ipasi Playstation. Microsoft so nedelu paziñoja par vel vairak taupisanas pasakumiem, tostarp Xbox nodala piedava brivpratigas atlasisanas paketes daziem saviem darbiniekiem.

Phil Spencer, Microsoft speles vaditajs, martaa teica speles vietnei Polygon, ka nozare tiek gaidita samazinasanas gan speletaju skaits gan ienemumiem, liekot papildus spiedienu publiski tirgotiem speles izstradatajiem, piemeram Roblox, paradiet investorim ka vini spej paplasinaties.

“Tas kas mani visvairak satrauc par nozari ir trukums pieauguma,” vinš teica.