Pašreizējā karstākā paaudzes alfa apsēstība? Vecāku naudas izmantošana tiešsaistes iepirkšanā, atklāj pētījums

Pašreizējā karstākā paaudzes alfa apsēstība? Vecāku naudas izmantošana tiešsaistes iepirkšanā, atklāj pētījums

Alfa paaudze turpina iepirkties tiešsaistē

Alfa paaudze, kas dzimusi laika posmā no 2010. gada līdz mūsdienām, ir tik ļoti piesaistīta internetam, ka tās pārstāvji ir atraduši jaunu vaļasprieku – tiešsaistes iepirkšanos.

Vecāki atzīst, ka viņu bērni vidēji pavadīt vairāk nekā divas stundas nedēļā iepērkoties tiešsaistē, liecina jaunais ziņojums no satura moderēšanas konsultāciju uzņēmuma WebPurify, izmantojot tirgus pētījumu platformas Censuswife datus. No vairāk nekā 1000 ASV vecākiem aptaujātiem, 16% teica, ka viņu bērniem ir tiešsaistes iepirkšanās atkarība, bet 22% teica, ka bērniem tiešsaistes iepirkšanās patīk vairāk nekā citas izklaides formas, piemēram, televīzijas skatīšanās. Gandrīz puse atzina, ka viņu bērni pērk sev drēbes tiešsaistē, kam seko 32%, kas interesējas par skaistumkopšanas produktiem.

“Vai mums tas patīk vai nē, daudzi bērni ir hroniski tiešsaistē, jo ir uzauguši ar internetu,” teica Aleks Popkens, WebPurify uzticības un drošības viceprezidents. “Viņiem ir augsts digitālās prasmes līmenis vietņu pārlūkošanā, kas pārsniedz to, ko spēj viņu vecāki.”

Alfa paaudze, kas prognozēta kā lielākā paaudze vēsturē ar vairāk nekā 2 miljardiem cilvēku, ne tikai ir milzīga tēriņu jauda, bet arī ir vairāk pakļauta tiešsaistes mārketinga taktikai. Patiešām, Alfa paaudze ir pakļauta “bandwagon efektam” – produkta iegādei tāpēc, ka to visi pērk vai tāpēc, ka to neviens nepērk un tas simbolizē statusu starp vienaudžiem.

“Tas ir īpaši izteikts šajā vecuma grupā,” teica Mindija Veinsteina, digitālā mārketinga uzņēmuma Market MindShift dibinātāja un izpilddirektore. “Viņi ne vienmēr zina, kur viņi iederas pasaulē. Bet tagad, iegādājoties to [priekšmetu], viņi jūtas kā daļa no kopienas.”

E-komercija ir visur

Nav tā, ka Alfa paaudze vienmēr meklē tiešsaistes iepirkšanos. Internets piesaista bērnus un pusaudžus uz e-komerciju caur spēlēm un lietotnēm un ietekmētājiem, kas ir šokējoši tuvu viņu vecumam.

Nākamās paaudzes ietekmētāji ir bērni, īpaši jaunas meitenes, piemēram, 7 gadus vecas dvīnes Koti un Heivena Garzas, kam ir 4,8 miljoni TikTok sekotāju. Viens trešdaļa pusaudžu teica, ka influencera darbs ir viņu karjeras mērķis, ar influenceru ekonomiku vērtu 250 miljardus dolāru un prognozētu dubultošanos līdz 470 miljardiem dolāru līdz 2027. gadam. Gandrīz puse vecāku WebPurify ziņojumā teica, ka viņu bērns ir “vieglprātīgi ietekmots” no tiešsaistes satura radītājiem.

“Viņiem ir liela kontrole pār bērnu pirkšanas spēju un ietekmi uz bērniem vēlmi iegūt noteiktus produktus,” teica Popkens.

Bet plašāk skatoties, sociālo mediju vietnes, ko mīl Alfa paaudze, vairs nav domātas savienošanai un jautrībai; tagad tās ir veidotas iepirkšanai.

“Pat šajās spēļu platformās, kas tradicionāli bijušas rezervētas bērniem, e-komercija kļūst par ļoti peļņu nesošu formu,” viņa teica. “Mēs redzam, ka bērni tiek aizvien vairāk apsūdzināti ar šo saturu.”

Spēļu platforma Roblox paziņoja par partnerību ar Walmart, ļaujot lietotājiem pārlūkot mazumtirgotāja vietni un iegādāties produktus caur spēles spēlēšanu. Paziņojums nāca tikai dažas nedēļas pirms Roblox lēmuma iegult reklāmas vietnes spēles laikmetīgajos reklamdeskos, lai pārdotu reālas preces. Prakse seko sociālo tīklu taktikai, piemēram Facebook un Instagram un TikTok.

Bet Popkens brīdināja par e-komercijas un influenceru izplatības negatīvajiem aspektiem aizvien jauniešiem tiekot vilināti ar zīmoliem un uzņēmumiem. Influenceri arī ir mērķis tiešsaistes aizskaršanai un seksuālai izmantošanai. E-komercijas uzplaukums arī var izraisīt viltojumu sarakstu un viltus atsauksmju izplatību – nepatīkamas tiešsaistes iepirkšanās blakusparādības.

“Mēs varam sagaidīt, ka tas turpināsies,” viņa teica. “Un tas ir vecuma neitrals.”