Pārstāvju palāta ir apstiprinājusi 95 miljardu ASV dolāru palīdzības paketi Ukrainai, Izraēlai un citiem ASV sabiedrotajiem.

Atvērto durvju palāta apstiprināja 95 miljardus ASV dolāru lielu ārvalstu palīdzību Ukrainai un sabiedrotajiem

Reti rīkotajā sestdienas sesijā Pārstāvju palāta apstiprināja ievērojamu ārējās palīdzības paketi 95 miljardu ASV dolāru apmērā Ukrainai, Izraēlai un citiem ASV sabiedrotajiem. Šie divpartiju centieni tika īstenoti pēc mēnešiem ilga politiskā strupceļa jautājumā par Amerikas atbalstu Ukrainai notiekošā Krievijas iebrukuma apstākļos

Spēcīgs atbalsts Ukrainai

Palīdzības pakete, kas ietver 61 miljardu ASV dolāru Ukrainai, apliecināja spēcīgu ASV atbalstu, jo likumdevēji ātri strādāja, lai sniegtu papildu palīdzību kara skartai valstij. Apstiprinājums tika sagaidīts ar ovācijām un Ukrainas karogu vicināšanu Pārstāvju palātas zālē.

Unikālas koalīcijas un ātra pieņemšana

Katrs no paketes likumprojektiem saņēma individuālu balsojumu, kas ļāva izveidot unikālas koalīcijas, kas tos virzīja uz priekšu. Paredzams, ka pakete drīzumā tiks pieņemta Senātā, un prezidents Džo Baidens ir gatavs to nekavējoties parakstīt kā likumu.

“Mēs šeit paveicām savu darbu, un es domāju, ka vēsture to novērtēs labi,” sacīja spīkers Maiks Džonsons, kuram bija izšķiroša loma paketes virzīšanā līdz pieņemšanai, lai gan viņš riskēja ar savu amatu.

Prezidents Baidens izteica pateicību Džonsonam un divpartiju likumdevēju grupai par to, ka viņi par prioritāti izvirzīja nacionālo drošību. Viņš uzsvēra, ka Ukrainai ir steidzami jāpiegādā ieroči un ekipējums, lai apmierinātu tās neatliekamās vajadzības kaujas laukā.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis izteica pateicību par lēmumu, kas, viņaprāt, saglabā vēsturi uz pareizā ceļa, un pateicās Amerikai par atbalstu.

Kongresa vienotība disfunkcijas apstākļos

Piešķirtais apstiprinājums iezīmēja nozīmīgu vienotības brīdi Kongresā, kuru ir nomocījusi disfunkcija un šķelšanās, jo īpaši republikāņu vairākumā jautājumā par ārvalstu palīdzību. Paketes apstiprināšana lielā mērā bija atkarīga no demokrātu atbalsta

Debates sākās svinīgā gaisotnē, jo abu partiju līderi uzsvēra, cik svarīgi ir atbalstīt sabiedrotos un saglabāt ASV vadošo lomu pasaulē. Apmeklētāju galerijas bija pilnas ar skatītājiem, jo likumdevēji uzsvēra savas rīcības vēsturisko nozīmi

“Pasaules acis ir vērstas pret mums, un vēsture spriedīs par to, ko mēs darām šeit un tagad,” paziņoja pārstāvis Maikls Makkols (Michael McCaul), uzsverot situācijas nopietnību.

Izaicinājumi un opozīcija

Pārlaišana Pārstāvju palātā likvidēja galveno šķērsli Baidena finansējuma pieprasījumam, kas bija iestrēdzis domstarpību dēļ Pārstāvju palātas kontrolētajā valdībā. Pēdējā virzība uz palīdzības apstiprināšanu bija pilna ar izaicinājumiem spīkerim Džonsonam, pārbaudot gan viņa apņēmību, gan atbalstu viņa partijā.

daži republikāņi iebilda pret turpmākiem izdevumiem ārvalstu palīdzībai, iestājoties par koncentrēšanos uz tādiem iekšzemes jautājumiem kā robežu drošība un valsts parāds. Tomēr pasaules valstu līderi vērsās pie Kongresa ar lūgumu apstiprināt palīdzību, daudziem apšaubot Amerikas apņemšanos atbalstīt savus sabiedrotos.

Uz spēles bija likti Baidena ārpolitikas mērķi, jo īpaši Krievijas prezidenta Vladimira Putina progresa apturēšana Eiropā. Neraugoties uz dažu republikāņu pretestību un Trampa ietekmi uz partijas izolacionistisko nostāju, divpartiju atbalsts galu galā guva virsroku

Ja lielākā daļa likumdevēju atbalstīja palīdzību Ukrainai, daži progresīvie demokrāti iebilda pret palīdzību Izraēlai bažu dēļ par civiliedzīvotāju upuriem Gazā. Paketā tika iekļautas arī republikāņu prioritātes, kuras demokrāti bija gatavi atbalstīt vai akceptēt, piemēram, sankcijas pret dažādām valstīm un organizācijām, kā arī tiesību akti, kas vērsti pret TikTok īpašniekiem.

Steidzamība pieņemt likumprojektus atspoguļo ne tikai politisko dinamiku, bet arī smago situāciju Ukrainā, kur bruņotie spēki saskaras ar karavīru un munīcijas trūkumu pastiprināto Krievijas uzbrukumu apstākļos