Pāreja uz elektrifikāciju kļūst straujāka, jo Ferrari atklāj 423 000 dolāru vērtu sporta automašīnu, lai konkurētu ar BYD elektrisko superauto.

Pāreja uz elektrifikāciju kļūst straujāka, jo Ferrari atklāj 423 000 dolāru vērtu sporta automašīnu, lai konkurētu ar BYD elektrisko superauto.

Ferrari NV atklāj jaunu sporta automašīnu

Itālijas ražotājs Ferrari NV ir atklājis jaunu €395,000 ($423,000) vērtu sporta automašīnu ar iekšdedzes dzinēju, kas paredzēts, lai palīdzētu aizstāvēt uzņēmuma nozares vadošās peļņas robežas.

12Cilindri – jauns piedāvājums

12Cilindri, kas pieejams arī kā €435,000 vērtā kabrioleta versija, ir iedvesmots no Ferrari ceļojumu automašīnām no 1960. gadiem un piedāvā svaigu iespēju starp vairākiem izpārdotiem modeļiem. Divvietīgais auto demonstrē Ferrari spēju pārdot automašīnas, kuru vidējā cena ir četras reizes lielāka nekā Porsche AG piedāvājumam.

Ferrari ir paaugstinājis cenas un gūst labumu no tā, ka uzņēmuma turīgie pircēji mazāk jūt inflācijas un augsto procentu likmju ietekmi. Lai gan uzņēmums ir sācis virzību uz akumulatora enerģiju, tas lielā mērā paļaujas uz savām ļoti rentablajām iekšdedzes dzinēja automašīnām, lai palielinātu peļņas robežas. Jaunais modelis, kas tika atklāts ceturtdien Maiami pirms Formula 1 Grand Prix sacensībām pilsētā, ir aprīkots ar 12 cilindru dzinēju un 819 zirgspēku jaudu.

Piegādes slēgtā jumta versijai sāksies līdz šī gada beigām, bet kabriolets nonāks tirgū 2025. gada sākumā. Uzņēmuma pārstāvis atteicās komentēt, cik daudz automašīnu tiks ražotas. Automašīnai ir tāds pats kokpita stils kā Purosangue modelim, ko Ferrari atklāja 2022. gadā, lai iekļūtu peļņu nesošajā sporta utilitāro automašīnu tirgū.

Ferrari virzība uz elektrifikāciju

Lai gan jaunais modeļu klāsts demonstrē Ferrari turpināto apņemšanos attiecībā uz iekšdedzes dzinējiem, izpilddirektors Benedetto Vigna ir sācis ceļu uz elektrifikāciju. Maranello bāzētais ražotājs būvē rūpnīcu hibrīdu un elektrisko automašīnu ražošanai, kas būs gatava nākammēnes, un plāno atklāt savu pirmo pilnībā elektrisko transportlīdzekli 2025. gada ceturtajā ceturksnī.

Konkurence pārejai uz elektrisko enerģiju pastiprinās. Ķīnas BYD Co. februārī atklāja augstas veiktspējas elektroautomobili par 1.68 miljoniem juaņu ($233,450), kas paredzēts konkurēt ar Ferrari un Lamborghini. Lai gan abas ražotnes ir izlaidušas hibrīdmodeļus, Lambo paša pilnībā elektriskais superauto nav paredzēts līdz 2028. gadam. Tajā pašā laikā pieprasījums pēc elektroautomobiļiem nesen ir samazinājies, īpaši Eiropā.

Ferrari F1 komanda, kas 2025. gada sacensību sezonā sagaidīs zvaigznes pilotu Lewis Hamilton, un tās kvalitātes reputācija ir palīdzējusi padarīt to par spēcīgāko luksusa automobiļu zīmolu pasaulē, saskaņā ar Bloomberg Intelligence datiem.

Ferrari pēdējo divu gadu laikā apsteidz savus konkurentus, teica Joel Levington, Bloomberg Intelligence kredītpētījumu direktors. “Mēs domājam, ka šī tendence turpināsies,” sacīja Levington, “jo neviena no bažām par plašāku autoindustriju – cenu pieaugums, pieaugošas apakškategorijas auto kredītu nokavējumi un potenciālie elektrotransportlīdzekļu investīciju norakstījumi – nevajadzētu traucēt Itālijas sporta automobiļu ražotājam.”

12Cilindri dizains un tehnoloģijas

Sverot 1,560 kg (3,440 mārciņas), 12Cilindri ir veidots kā berlinetta – “mazais salons” itāļu valodā – ar stikla jumtu, kas aizmugurē nolaižas zemu. Priekšpusē ir novatorisks dizains, kas tradicionālajiem lukturiem aizstāj ar vienu apkakles joslu, kas atgādina Ferrari Daytona. Ar maksimālo ātrumu vairāk nekā 211 jūdzes stundā, automašīna var sasniegt 100 kilometrus stundā (62 jūdzes) 2.9 sekundēs.

Ferrari ir izstrādājis programmatūru, kas var mainīt pieejamo maksimālo griezes momentu atkarībā no izvēlētajiem pārnesumiem, sniedzot vadītājam sajūtu par gludu, progresīvu paņemšanu, palielinoties transmisijas attiecībai.

“Mūs iedvesmoja gran turismo automašīnas no 1950. un 1960. gadiem,” sacīja Enrico Galliera, Ferrari mārketinga un komerciālais direktors, runājot uz aizraujoša prezentācijas pasākuma pludmalē pie Faena viesnīcas. “Bija svarīgi nodrošināt noteiktu komforta līmeni, jo sacensības ilga 6, 12, 24 stundas.”

“Šis auto ir perfekta Ferrari izskaidrojums,” viņš teica. “Tradīcija un inovācija.”