Panera atsakās no sava uzlādētā limonādes pēc tam, kad divi klienti mira, bet Z paaudze joprojām alkst pēc bīstamiem uzkodām un dzērieniem.

Panera atsakās no sava uzlādētā limonādes pēc tam, kad divi klienti mira, bet Z paaudze joprojām alkst pēc bīstamiem uzkodām un dzērieniem.

Panera izbeidz savu augsti kofeinēto dzērienu Charged Sips

Panera pakāpeniski izņem no klāsta savu augsti kofeinēto dzērienu Charged Sips, piemēram, Charged Lemonade, pēc vairākiem tiesas prāvām, kur tika apgalvots, ka šie dzērieni izraisījuši veselības problēmas un nāvi. Ātrās ēdināšanas ķēde ieviesīs jaunu dzērienu līniju, kas ietver Blueberry Lavender Lemonade, Pomegranate Hibiscus Tea, Citrus Punch un Tropical Green Smoothie, kā daļu no ēdienkartes pārveidošanas, kas sākotnēji tika paziņota februārī.

“Mēs uzklausījām vairāk nekā 30 000 klientu viedokļus par to, ko viņi vēlas no Panera, un tagad koncentrējamies uz plašo dzērienu klāstu, ko mūsu klienti vēlas – sākot no aizraujošiem un modīgiem garšas piedāvājumiem līdz zema cukura un kofeīna saturu variantiem,” paziņoja Panera pārstāvis.

2023. gada decembrī tika iesniegts nolaidības un nepamatotas nāves prāvs, kurā apgalvots, ka Charged Lemonade izraisīja 46 gadus veca vīrieša Dēvida Brauna nāvi. Floridas iedzīvotājs esot izdzēris trīs šos smagi kofeinētos dzērienus, piedzīvojis sirdslēkmi ceļā uz mājām un miris. Saskaņā ar prāvu, Braunam bija viegla intelektuālā atpalicība, hromosomu deficīta traucējumi un citas veselības komplikācijas. Divus mēnešus iepriekš 21 gadu veca Pensilvānijas universitātes studente Sāra Kaca ģimene iesniedza nepamatotas nāves prāvu. Kacai bija sirds slimība.

Prāvos teikts, ka 30 unces Charged Lemonade satur 390 miligramus kofeīna, kas ir gandrīz piecu 8.4 unces Red Bull enerģijas dzērienu ekvivalents. Pārtikas un zāļu pārvalde norāda, ka 400 miligrami kofeīna dienā ir “daudzums, kas parasti nav saistīts ar bīstamām, negatīvām sekām”, bet brīdina, ka “kofeīna pārdozēšanas risks palielinās, jo koncentrētāks ir produkts, tas nozīmē, ka pat nelielas devas ļoti koncentrēta produkta var izraisīt bīstamas sekas.”

Saskaņā ar uzņēmuma ziņojumu, jaunie dzērieni tiks glabāti aiz veikalu letēm.

Gen Z turpina patērēt bīstamus dzērienus un uzkodas

Panera Charged Sips popularitātes pieaugums, kas tika ieviests 2022. gadā kā daļa no uzņēmuma dzērienu abonementa programmas, sakrita ar enerģijas dzērienu popularitātes strauju pieaugumu jauniešu vidū.

Celsius enerģijas dzērieni, kuros ir 200 miligrami kofeīna katrā bundžiņā un kas ir slavējuši savu spēju paātrināt ķermeņa spēju sadedzināt taukus, ir kļuvuši par Gen Z iecienītu dzērienu. (Uzņēmums iesaka patērēt ne vairāk kā divas bundžiņas produkta dienā.) Zīmols 2022. gadā uzsāka Celsius University, padarot 17 koledžu studentus par zīmola apmaksātiem vēstnešiem. 2023. gadā programma pieauga desmit reizes, iekļaujot uzņēmuma algotajos 170 studentus. Otrdien Celsius ziņoja par 37% ieņēmumu pieaugumu salīdzinot ar iepriekšējo gadu pirmajam ceturksnim.

Tāpat kā Panera Charged Sips, daži populāri enerģijas dzērieni ir izraisījuši bažas par to saturu. Influenceris Logans Pols ar savu Prime Hydration reizi bija Gen Alpha iecienīts dzēriens, bet pagājušajā mēnesī tika apsūdzēts par to, ka satur vairāk kofeīna nekā uz bundžiņas etiķetes norādīts.

Bet jauniešu tieksme pēc sirdi pukstošiem dzērieniem neaprobežojas tikai ar kofeīnu. TikTok iepazīstināja ar Everclear izaicinājumu, kur dalībnieki mēģina izdzert šauteni ar 190 grādu stipruma spirtu bez sejas izteiksmes.

Taču paaudzes slāpes pēc briesmām dažreiz ir novedušas pie letālām sekām. Septembrī Hershey meitasuzņēmums Paqui atcēla savu populāro “One Chip Challenge” – tortiljas čipsu ar Carolina Reaper un Naga Viper pipariem – kas ir 250 reizes asāks nekā jalapeno pipari – pēc izmeklēšanas par Masačūsetsas pusaudža nāvi, kuras ģimene apgalvoja, ka tika izraisīta ar čipsa ēšanu. Vairāki citi jaunieši tika hospitalizēti pēc čipsa ēšanas, un produkts tika aizliegts skolās. Uz čipsa etiķetes bija brīdinājums, ka produkts paredzēts tikai pieaugušo patēriņam.

“Mēs esam novērojuši pieaugumu pusaudžos un citos indivīdos, kas neievēro šos brīdinājumus,” teica Hershey. “Tā rezultātā, lai gan produkts joprojām atbilst pārtikas drošības standartiem, piesardzības apsvērumu dēļ mēs aktīvi strādājam ar mazumtirgotājiem, lai noņemtu produktu no plauktiem.”

Elisa Trucco, Floridas Starptautiskās universitātes psiholoģijas asociētajai profesorei teica pagājušajā septembrī, ka sociālie mediji ir veicinājuši vairāk šo bīstamo izaicinājumu.

“Jūs redzat daudz ‘patik’ vai komentārus (noradot) socioloģisko statusu vai popularitati no šiem izaicinajumiem,” viņa teica. “Bet jūs neredzat daudz negatīvo sekas – piem., braucienus uz neatliekamajam palidzibai vai citus ievainojumus.”

Šie izaicinajumi var but bistami un – tiesas pravu gadijumos – atbildiba uznemumiem, bet tie var pastavet jo tie parstav viralas marketinga iespejas zimoliem kas mekle jaunus paterejus, sacija Trucco.

“Ir iemesls kapiec šie izaicinajumi ir pievilcigi,” viņa teica. “Šis veids kaa tirgot preces ir efektivs.”