Palielinājums lietotu automašīnu maiņas darījumos varētu būt risinājums, kas vajadzīgs auto tirgotājiem.

Palielinājums lietotu automašīnu maiņas darījumos varētu būt risinājums, kas vajadzīgs auto tirgotājiem.

Pēdējo gadu laikā pircēji atgriežas automašīnu tirdzniecības vietās

Pēc vairāku gadu pauzes, pircēji ir atgriezušies automašīnu tirdzniecības vietās, gatavi iegādāties. Jaunais ziņojums liecina, ka lietoto automašīnu tirgus zied ar rekordātrumu pārdotiem spēkratiem – un daudziem pircējiem būs jāsaskaras ar augstām cenām.

Lietoto automašīnu tirgus uzplaukums

Vidējais gan jauno, gan lietoto automašīnu maiņas vecums sāk pieaugt, ziņo novērtēšanas pakalpojumi. Tas norāda uz pircēju maiņu, jo cilvēki, kuri pēdējos gados ir atturējušies no automašīnas iegādes, beidzot ir gatavi to darīt. Lietoto automašīnu cenu samazinājums ir viens no stimulējošajiem faktoriem, kas viņus atgriež.

Vidējā lietotā automašīna šī gada pirmajā ceturksnī tika pārdota par 27 113 dolāriem, kas ir par 4,5% mazāk nekā pirms gada tajā pašā laika periodā. Tomēr pircējiem, kuri cer uz labiem darījumiem, jāsagatavojas, jo cenas joprojām ir gandrīz par 34% augstākas nekā 2019. gada vidējais rādītājs – 20 247 dolāri.

Tikmēr jauno automašīnu cenas pirmajā ceturksnī samazinājās līdz 46 992 dolāriem, kas ir pirmo reizi vidējās darījumu cenas ir zem 47 000 dolāru gandrīz divu gadu laikā.

Vecāku lietoto automašīnu pieplūdums – optimistisks signāls nozarei

Vecāku lietoto automašīnu pieplūdums ir optimistisks signāls nozarei. 2022. gada pirmajā ceturksnī vidējais lietotais automašīnas maiņas vecums bija 7,9 gadi; tikko noslēgtajā ceturksnī tas bija 9,4 gadi. Tas nozīmē, ka drīz būs pieejami pieejamāki spēkrati pircējiem, kas varētu veicināt kopējo nozares izaugsmi.

Tomēr jaunie spēkrati mazāk varētu gūt labumu no šīs tendences. Kamēr pircēji pieņem augstākas cenas, viņi arvien biežāk izvēlas jaunākus lietotos spēkratus nevis jaunas automašīnas un kravas automobiļus. Un ziņojumā teikts, ka tas drīzumā nemainīsies.

“Lielākajai daļai jauno spēkratu ir maz ticams, ka tie piesaistīs šos pircējus – viņi ir gaidījuši gadus, lai veiktu pirkumu, un ir mazliet vairāk cenussensitīvi nekā tie patērētāji, kuri bija gatavi maksāt virs MSRP deficīta augstuma laikā,” lasa ziņojums. “Līdz jauno automašīnu stimulu atgriešanai reālajos apstākļos, lietotie spēkrati turpinās piedāvāt to, ko jaunie nevar: pieejamu transportu.”