Paaudze Z saskaras ar milzīgu izaicinājumu, veidojot bagātību: viņi ir bagātāki, nekā jūs domājat, bet viņiem nav izdevības tērēt naudu.

Paaudze Z saskaras ar milzīgu izaicinājumu, veidojot bagātību: viņi ir bagātāki, nekā jūs domājat, bet viņiem nav izdevības tērēt naudu.

Gen Z finansiālā situācija: bagātība uz papīra, bet cīņa par izdzīvošanu realitātē

Apstākļos, kad jauniešiem ir grūti izdzīvot pēc gadiem ilgas augstas inflācijas, nestabilas darba tirgus situācijas un pastāvīgi draudošas recesijas, apgalvot, ka finansiāli ierobežotajai Gen Z paaudzei klājas labi, ir kā mēģināt pārliecināt viesuļvētras acī, ka ir piemērots laiks piknikam.

Gen Z finansiālais spēks: optiska ilūzija vai realitāte?

Ja skatāmies uz papīra, jaunākā strādājošā paaudze klājas salīdzinoši labāk nekā varētu šķist. Tomēr pat ja daži veiksmīgi Gen Z pārstāvji izvairās no grūtībām vai paaudze kopumā vidēji nopelna vairāk nekā citu paaudžu pārstāvji tajā pašā vecumā, tas neatbilst vispārējam finansiālās nedrošības attēlam. Tas ir līdzīgi kā optiskās ilūzijas grāmatas no Zoomeru bērnības: atkāpjoties, Gen Z ekonomiskās varas attēls mainās, mirgojot vēlreiz (vai dziļāk iedziļinoties datu analīzē), un redzam, ka tas atkal mainās.

Gen Z cīņa par iztiku: otrie darbi un finansiālais atkarība

Nav jāmeklē tālu, lai atrastu stāstus par Gen Z paaudzes pārstāvjiem, kuri pieņem otro darbu, lai izdzīvotu, nemaz nerunājot par bagātības veidošanu. Cenšoties izvairīties no nabadzības laikmetā, kad notiek masveida atlaišanas, daudziem joprojām nepietiek ienākumu pat papildus tēriņiem. Tādi svarīgi dzīves notikumi kā bērna iegūšana, mājas pirkšana un pensijas vecuma sasniegšana kļūst arvien dārgāki, un Gen Z sāk zaudēt ticību savai spējai tikt galā. Tāpēc 74% mileniāļu un 65% Gen Z paaudzes pārstāvju atzīst, ka jūtas “finansiāli atpalikuši” salīdzinot ar iepriekšējām paaudzēm tajā pašā vecumā, liecina 2023. gada “USA Today” aptauja, ko veica Harris Poll.

Gen Z algas izaugsme: gaismas stars tumšajos laikos?

Viens no veidiem, kā redzēt Gen Z relatīvo starppozīciju, ir skatoties uz viņu algas izaugsmi. “The Economist” norāda, ka Gen Z piedzīvo augstāko “jauniešu prēmiju” attiecībā uz stundas algas pieaugumu kopš datu vākšanas sākuma 1998. gadā. Nesen ASV algas pieaugums 16 līdz 24 gadus veciem darbiniekiem bija 13% vienā gadā, salīdzinot tikai ar 6% vecuma grupai no 25 līdz 54 gadiem.

Protams, tā kā Gen Z paaudzes pārstāvji ir agrīnajos karjeras posmos un parasti pelna mazāk nekā viņu vecāki kolēģi, viņiem ir lielāka izaugsmes telpa. Un viņi ir iespējami “Lielo aiziešanu” labuma guvēji, izmantojot savu relatīvo sviru, lai atstātu pārstrādātos un nepietiekami apmaksātos darbus restorānos un pakalpojumu nozarēs cīņai par dzīvojamu algu.

Gen Z un mūsdienu jauniešu finansiālais stāvoklis

Papildus datiem no Pew Research Center pastiprina naratīvu, ka Gen Z ir relatīvi labākajos apstākļos nekā citu laiku jaunieši. Vidējais atalgojums (inflācijai pielagojots) 18 līdz 24 gadus veciem cilvēkiem bija nedaudz virs $15,000 1993. gadā. Zoomeri 2023. gadā nopelnīja aptuveni $20,000. Vecuma grupa no 25 līdz 34 gadiem arī klajas labak, pelnot gandrīz $10,000 vairak neka jaunieši tris desmitgades iepriekš. Tomer jauniešu nauda neiet tik talu ka agrak. Inflacija joprojam ir salidzinami neatlaidiga, jo ikdienas izdevumi joprojam aiznem lielaku dalu no majoklu algam. Sastopoties ar augstu dzives izmaksu un smagiem paradiem saistiba ar studentu aiznemumiem, Gen Z paaudzes parstavji saskaras ar lielu pretestibu bagatibas veidosana.

Gen Z un majaipasuma iegades izaicinajumi

Lielaka bagatibas veidosanas avota klust arvien neaizsniedzamaks musdienu jauniesiem, jo mileniali un Gen Z cina lai atljautu majaipasumu. Daudzi ir spiesti dzivot majas lai sakrata naudu pat sakt iret dzivokli. Vairak neka tresdala milenialu un Gen Z atzist ka ir dala vai pilniba atkarigi no vecakiem attieciba uz naudu, liecina nesena 2023. gada Experian aptauja.

Kamr boomers it ka ir noslegusi majaipasuma tirgu, daudzi Gen Z parstavji “apsteidz pagatnes jaunos cilvekus”, liecina analize no RedFin. Lai gan vinu majaipasuma ipasums stagnet pagajusa gada, Gen Z speja izmantot pandemijas laika rekordzemus pirms paris gadiem, liecina nekustama ipasuma uznemums.

Gen Z relatīvais bagatums: vairak neka tikai skaitli

Tapec ja Gen Z ir relativi bagati salidzinajuma ar vinu vecakiem un vecvecakiem, valsts gandriz saka “tava nauda te nav deriga” jauniesiem kas joprojam ir spiesti atkarities no vecakam paaudzem lai tiktu gal.