Paaudze Z plāno laist pasaulē tikai vienu bērnu – un tas ir slikts ziņas mūsu novecojošajai valstij.

Paaudze Z plāno laist pasaulē tikai vienu bērnu - un tas ir slikts ziņas mūsu novecojošajai valstij.

Ģimenes attēli mūsdienās izskatās mazāk pārpildīti

Jaunie pieaugušie šodien izvēlas mazāk bērnu, atsakoties no tradicionālā kodolģimenes parauga par labu vienam bērnam.

Ekonomiskās grūtības un augošās izmaksas

Ekonomiskās grūtības, bērna audzināšanas izmaksu pieaugums un dziļojošā bērnu aprūpes krīze ir ietekmējušas Amerikas dzimstības rādītājus. Cīnoties, lai nodrošinātu sev patvērumu, daudzi tūkstošgadnieki ir atlikuši vai atteikušies no ģimenes paplašināšanas. Neskatoties uz iespējamo kavējumu bagātības veidošanā, lielākajai daļai (80%) tūkstošgadnieku paredzēts kļūt par vecākiem nākamajā desmitgadē.

Gen Z ģimenes veidotāji

Tagad ir sākuši parādīties pirmie dati par nākamo ģimeņu veidotāju paaudzi: Gen Z, kuriem ir nodots vecāku stafetes kociņš un visas pieaugošās izmaksas, kas ar to saistītas. Vecākie vecāki šajā paaudzē veido savu ģimeņu veidošanas pieeju, kas ietver mazāk bērnu, saskaņā ar aptauju, kurā piedalījās aptuveni 5 500 mātes.

Jauniešu izvēles

Mātes līdz 30 gadu vecumam ir aptuveni pusi tik visticamāk plāno vēl vienu bērnu, salīdzinot ar tūkstošgadniekiem, kad viņi bija aptuveni tajā pašā vecumā. Trešdaļa jaunāko māšu saka, ka darba un nepietiekamas bērnu atbalsta līdzsvarošana ir viņu izvēles iemesls nevēloties vairāk bērnu. Studentu parādi un zemas algas – divas īpaši sarežģītas problēmas jaunajām sievietēm – kā arī augstas bērnu aprūpes, mājokļa un citu dzīves posmu izmaksas veicina šo sajūtu.

Amerikas bērnu aprūpes problēmas

Atrast pieejamu bērnu aprūpi Amerikā ir grūts uzdevums, un šīs neveiksmes slogu bieži uzliek sievietes. Finansiālais un garīgais slogs, meklējot aprūpi, ir novedis pie tā, ka divas trešdaļas māšu, ieskaitot 82% Gen Z sieviešu, apsver iespēju pilnībā atstāt darba tirgu. Agrīnajos karjeras posmos Gen Z ir vairāk pakļauti bērnu aprūpes problēmām un mazāk elastīgi nekā viņu tūkstošgadnieku kolēģi.

Ekonomiskie jautājumi

“Tas ir biznesa imperatīvs atrast veidus, kā iekļaut mātes darba tirgū,” saka Koziol, skaidrojot, ka tas var kļūt par lielāku ekonomisko problēmu. Neskatoties uz tendenci, ka jaunās mātes atgriežas darba tirgū, pastāv strukturāls atbalsta trūkums federālajā un darba līmenī.

Jauno māšu izvēles

Cīnoties ar visu līdzsvarošanu, jaunās mātes nevēlas vēl vienu bumbu jeb bērnu savos rokās. Mazākas ģimenes nozīmē “tas ir tikai brīdis laikā”. Viņi arī tiek ietekmēti no sociālekonomiskiem nemieriem un klimata pārmaiņām. Gen Z ir vairāk noskaņoti uz vides bažām un vispārējo pasaules stāvokli.

Atbalsts no vecvecākiem

Tie, kuriem ir bērni, ir spiesti paļauties uz starppaaudžu palīdzību: 27% māšu regulāri saņem finansiālu atbalstu no saviem vecākiem, un šis skaitlis pieaug līdz 49% mātēm virs 30 gadiem.

Sistēmas problēmas

“Ja mūsu paaudze vecāku nejūtas spējīga pienācīgi atbalstīt nākamo paaudzi, kaut kas ir salauzts mūsu sistēmā,” saka Koziol. Viņa piebilst, ka “baby boomer paaudze izmantoja ekonomiku un finansializēja to – un ir tik daudz bagātības, kas ir saglabāta šajā vecuma demogrāfijā.”

Vecumu sasniedzis valsts

“Ja mēs neatradīsim veidu, kā atbalstīt universālu bērnu aprūpi, padarot to pieejamu, pieejamu un augstas kvalitātes, un mēs neatrisinam studentu parāda problēmu šajā valstī, kas nosmacē indivīdus un ģimenes, tad mēs redzēsim zemāku ģimeņu veidošanos,” saka Koziol. Tātad, lai arī sievietes varbūt nevar atļauties atstāt darba tirgu, viņas izvēlēsies mazāk bērnu – “un tas ir tikai sliktas cikla sākums,” viņa saka.