Paaudze Z ir visvairāk ieinteresēta agrīnā pensionēšanā. Lai veicas ar to.

Paaudze Z ir visvairāk ieinteresēta agrīnā pensionēšanā. Lai veicas ar to.

Vai jūs esat Gen Z pārstāvis, kurš interesējas par agrīnu pensionēšanos?

Bērnu paaudze varbūt neplāno pensionēties, bet jaunāki strādājošie to gaida ar nepacietību. Aptaujas pēc aptaujas atklāj, ka Gen Z ir visambiciozākā paaudze, kas attiecas uz agrīnu pensionēšanos, un daži ziņojumi liecina, ka pat 70% no darba tirgus jaunākās grupas vēlas pārtraukt darbu daudzus gadus – vai pat desmitgades – agrāk.

Taču finanšu eksperti saka, ka Gen Z pārstāvjiem, kuri vēlas agrīnā vecumā izstāties no darba tirgus, būs jāsaskaras ar nopietniem izaicinājumiem. Lai gan strādājošie visos vecumos cīnās, lai ietaupītu pietiekami daudz naudas pensijai, tas var izrādīties vēl grūtāk jaunajiem amerikāņiem. Visu – no mājokļa līdz izglītībai un bērnu aprūpei – izmaksas ir ievērojami augstākas nekā bērnu paaudzei un Gen X pārstāvjiem – un, visticamāk, turpinās augt – un pastāv iespēja, ka sociālās apdrošināšanas pilna pensijas vecums tiks atlikts, lai kompensētu pašreizējās problēmas.

Lielai daļai Gen Z jau tagad ir ekonomiskas grūtības, uzkrājot vairāk parādu nekā mileniāļi tajā pašā vecumā un piedzīvojot augstākus nokavējumu rādītājus, faktori, kas padara agrīnu pensionēšanos vēl grūtāk sasniedzamu. Taču jaunajiem strādniekiem ir arī savas priekšrocības, tostarp lielāka peļņa nekā iepriekšējām paaudzēm un vidēji agrīnāks pensijas ietaupījumu veidošanas sākums. Viņiem ir daudz labāka piekļuve zemas izmaksas finanšu produktiem un augstas kvalitātes investīciju informācijai nekā iepriekšējām paaudzēm. Un viņiem ir visvairāk no visvairāk svarīgajiem aktīviem: laiks.

Vēlme agrīnā vecumā atstāt darba tirgu ir saprotama Emīlijai Ērvīnai, padomu attiecību vadītājai Wells Fargo. Amerikāņu skatījums uz darbu un dzīvi ir mainījies pēdējo desmitgažu laikā, un Gen Z “pārdomā savu dzīves ciklu,” saka Ērvīna. “Ir prioritizēta doma: ‘Ei, mēs vēlamies strādāt citādi, dzīvot citādi un sasniegt citu veidu amerikāņu sapni’.”

Tas nenozīmē pilnībā izstāties no darba tirgus. Amerikāņu idejas par to, kas ir pensionēšanās, arī mainās, un Ērvīna aizdomas ir tādas, ka daudzi Gen Z pārstāvji vienkārši vēlas vairāk brīvības – ceļot, būt klāt saviem bērniem, nodarboties ar aizraujošiem projektiem pirms sešdesmit vai septiņdesmit gadiem. Ja tas ir gadījums, viņa saka, ka ir pilnīgi iespējams strādāt pie tā, lai nestrādātu tradicionālajos korporatīvajos apstākļos. Tiem, kas vēlas agrīnus izstāties no darba tirgus, šeit ir daži ieteikumi.

Sāciet ar maziem soļiem

Lai gan ietaupīšana iespējamai desmitgažu ilgai pensionēšanai šķiet biedējoša jebkuram, labākais veids ir sākt ar maziem soļiem, saka Ērvīna. Sāciet ietaupīt un ieguldīt nopietni un izdomiet, cik daudz naudas jums patiesi būs nepieciešams, lai veiksmīgi izstātos no darba tirgus. Tad pakapeniski uzlabojiet savu situāciju, cenšoties maksimizēt pensijas kontus, vienlaikus saglabājot veselīgu skaidras naudas rezervi ārkartas gadījumiem.

“Vai jūs ieguldiet tik daudz, cik varat, tik jaunam vecumam kaut cik iespējams?” jauta Ērvīna. “Ielieciet savus ietaupījumus un investīcijas priekšplānā.”

Viena stratēģija ir domāt par agrīnu pensionēšanos viena gada periodos. Cik daudz vairak jums būs nepieciešams ietaupīt katrreiz no algas lapa lai izstajtos no darba vienu gadu agrak neka parasti? Kad esat sasniedzis šo mērķi, varat stradat pie katras papildus gada ietaupisanas.

“Tas ir nedaudz līdzīgi hipotekas kredīta agrinatajiem maksajumiem,” saka Ērvina. “Mans mērķis ir pensionēties X vecumam – cik lielu naudas summu gadam esmu gatavs atlikt papildus lai pensionetos gadu vai divus agrak? Lielakajai dalai cilveku tas nav milzigs apmeris. Tas klust realistiskak ja nerunajam par desmitgadi. Tas var but sasniedzams merkis.”

Pieņemiet grūtos lēmumus

Pat tiem, kas pelna augstu algu, agrinatajiem pensionetajiem nepieciešams būt “maniakaliem” attiecibaa uz savam izdevumiem tagad un nakotne,” saka Ērvina.

“Tas patiesi atkarigs no taa cik daudz jus ieguldat tagad. Ja tas ir minimums tas nenotiks. Jums bus nepieciešams ieguldit kada procenta apmera no sava ienakuma ko lielakaja dalja cilveku uzskata par nepatikamu,” viņa saka piebilstot ka daudzi agrinie pensionari tereja mazak ikdienas luksusa precem. “Bet ja tas ir jusu merkis un jus varat dzivot zem taa tas izdosies.”

Lai finansetu netradicionalu pensionesanu ieguldijumi tradicionala pensionesanu konta ir svarigi bet nepietiekami. Pirmkart pensionesanu periods pats par sevi butu ilgaks – un jums butu nepieciešams pieskarties dazam ietaupijumiem pirms jus tehniski varat veikt izmaksu no 401(k) vai IRA. Tas nozime ka jums bus nepieciešama papildus nauda vai nu skaidra nauda vai brokeru konta.

Jums ari bus japatstavigi finanse jusu veselibas apdrosinasana lidz jus kvalificejaties Medicare. Tas ir potenciali milzigs izdevums. Visbeidzot cik dargi maksas patiesi dariet lietas ko jus velaties dariet visa ta briva laika?

“Aptaujas ko esmu redzejusi uzsver pieredzi hobijus un celosanas – pludmale dzivesveidu,” saka Ērvina. “Tas viss skan lieliski bet kada ir tas izmaksa? Tas ir viegli aizmirst kad jus saņemat naudu.”

Esi elastigs

Visam tam sakot pat labakie plani var mainities. Ir neskaitami faktori par kuriem neviens nav pilnigi kontrole piemeram veselibas stavoklis vai tuvinieku veselibas stavoklis plašaka ekonomika un citas problemas saka Teds Rossmans Bankrate vecakais industrijas analitiks.

“Plani mainas. Dzive ir rakstita ar zimuli,” saka Rossmans. “But elastigam ari ir labi.”

Ērvina piekrīt Rosmanam noradot ka reti kad izdodas iziet cauri dzivei bez satricinajumiem pa celam. Kad notiek sliktakais taupitajiem ir jabut gataviem mainities – iespejams pilniba atkapties no savam planam.

“Tas ir neticami gruti ja vien jus neliekat mala ieverojamu dala no sava ienakuma un nekas nenotiek – jus nezaudejat savu darbu jus neejat cauri laulibu škiršanai jus neslimojat,” viņa saka. “Tas ir iespejams bet ir iemesls kadel lielakaja dalja cilveku nepensionejas tik agri ka Gen Z gribetu.”