Oregonas iedzīvotājiem tika liegtas retas burbona šķirnes, tostarp 23 gadus vecais viskijs no Pappy Van Winkle.

Oregonas iedzīvotājiem tika liegtas retas burbona šķirnes, tostarp 23 gadus vecais viskijs no Pappy Van Winkle.

Kriminālapvainojumi nav pamatoti retu alkohola izmeklēšanā Oregonā

Oregona štata tieslietu iestādes pirmdien paziņoja, ka kriminālapvainojumi nav pamatoti retu alkohola izmeklēšanā, kas pagājušajā gadā satricināja štata alkohola aģentūru un lika tās izpilddirektoram atkāpties no amata.

Izmeklēšana sākta 2023. gada februārī

2023. gada februārī Oregona Tieslietu departaments sāka izmeklēšanu par to, vai Oregona Alkohola un Kanabisa komisijas darbinieki nepareizi izmantoja savas pozīcijas, lai iegūtu pudeles augstas klases burbona personīgai lietošanai. Departaments pārskatīja tūkstošiem dokumentu un e-pastu, kā arī intervēja desmitiem cilvēku, tostarp pašreizējos un bijušos komisijas darbiniekus un alkohola veikalu aģentus. Tika secināts, ka nav pietiekami daudz pierādījumu, lai pierādītu apsveramos kriminālpārkāpumus – amatpersonas nepareizu rīcību un konfidenciālas informācijas ļaunprātīgu izmantošanu – pāri saprātīgai šaubai.

Ziņojums atklāj etisko standartu pārkāpumus

Ziņojumā, kas tika publicēts pirmdien, departaments norādīja, ka “pat ja darbinieku rīcība varētu būt pārkāpusi ētiskos standartus, nav skaidras politikas, kas aizliedz konkrēto rīcību, mēs neatradām pierādījumus par atbilstošu apmācību, un prakse šķiet ilgstoša un vismaz viens izpilddirektors to atbalstījis.”

Oregona ģenerālprokurors slavē izmeklēšanas rūpību

Atzinumus paziņoja Oregona ģenerālprokurors Ellens Rozenblums, kurš aprakstīja izmeklēšanu kā rūpīgu un teica, ka ir “kritiski svarīgi, lai Oregona iedzīvotājiem būtu uzticēšanās mūsu štata aģentūrām, to vadītājiem un darbiniekiem.”

Iekšējais izmeklējums atklāj alkohola novirzīšanu

Tieslietu iestādes uzsāka izmeklēšanu pagājušajā gadā pēc tam, kad ziņu aģentūras, izmantojot publiskas informācijas pieprasījumus, ieguva aģentūras iekšējo izmeklēšanu, kas secināja, ka tajā laikā izpilddirektors Stīvs Marks un vēl pieci aģentūras amatpersonas novirzīja meklētos burbonus, tostarp Pappy Van Winkle 23 gadus veco viskiju, personiskai lietošanai.

Amatpersonas maksāja par viskiju, kas var maksāt tūkstošiem dolāru par pudeli, bet tās izmantoja savas zināšanas un sakarus komisijā, lai tos iegūtu, tādējādi liedzot sabiedrībai dārgo alkoholu, teikts iekšējajā izmeklēšanā.

Amatpersonas it kā bija ierobežojušas ļoti ierobežotu augstas klases burbona pudeli uz alkohola veikalu, bieži vien Portlandes priekšpilsētā Milvoki, kur atrodas komisijas galvenais birojs, un rezervēja tos vēlākai saņemšanai. Viņi teica, ka viskiju izmantoja personiskai lietošanai vai dāvanām.

Atbildot uz jautājumiem no iekšējā izmeklētāja, Marks noliedza, ka būtu pārkāpis Oregona ētikas likumus un štata politiku. Tomēr viņš atzina, ka kā komisijas darbinieks ir saņēmis priviliģētu attieksmi “daļēji” iegūstot viskiju. Marks un citi amatpersonas teica, ka nekad nav pārdevuši iegūtos viskijus.

Komisija savas izmeklēšanas laikā apsvēra iespēju, ka augstas klases viskija novirzīšana štata aģentūras vadītājiem pārkāpj Oregona likumus, tostarp likumu, kas aizliedz valsts amatpersonām izmantot konfidenciālu informāciju personiskai labklājībai. Tomēr štata tieslietu departamenta turpmākajā izmeklēšanā tika konstatēts, ka šis pārkāpums nav pamatots, “jo konfidenciālajai informācijai, uz kuru paļaujas darbinieki – ka ir pieejama reta alkohola pudele – nav ietekmes uz pašu pudeli” palielinot tās vērtību.

Tieslietu iestādes teica, ka kriminālapvainojumi par amatpersonas nepareizu rīcību arī nav pamatoti, jo tiem būtu nepieciešams pierādījums, ka darbinieki zināja, ka viņu rīcība nav atļauta un nav likumu, kas skaidri aizliedz šajā lietā redzamo rīcību.

Oregona demokratisks gubernators pateicas tieslietu iestādēm

Demokratisks gubernators Tina Koteka pateicās tieslietu iestāžu darbiniekiem par veikto izmeklēšanu. Viņa bija aicinusi uz izmeklēšanu un pieprasījusi Marka atkrišanos.

“Lai gan izmeklēšana secināja, ka apskatītajai rīcībai nav nepieciešamais pamats kriminālvajadzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem apsūdzībamiem,

Oregona Valdibas Ētikas komisija, kas ir atbildiga par valdibas ētikas likumu ieviešanu, veic atsevišķu turpinamu civilo izmeklēšanu par šo lietu.