OpenAI vadītājs Sems Altman nav norūpējies par to, cik daudz izmaksās AGI izstrāde – pat ja viņš tērēs 50 miljardus dolāru gadā, daži sasniegumi cilvēcei ir nenovērtējami.

OpenAI vadītājs Sems Altman nav norūpējies par to, cik daudz izmaksās AGI izstrāde - pat ja viņš tērēs 50 miljardus dolāru gadā, daži sasniegumi cilvēcei ir nenovērtējami.

Vai jūs varētu uzlikt cenu cilvēces attīstībai?

Sam Altman noteikti nevarētu. Viņa neatlaidīgajā centienā būt pirmais, kas izstrādā vispārējo mākslīgo intelektu (AGI), OpenAI vadītājs uzskata, ka jebkādas izmaksas ir pamatotas, pat ja viņš atsakās prognozēt, cik ilgi tas varētu aizņemt.

“Varbūt kāds OpenAI ir vairāk biznesa orientēts cilvēks nekā es, kurš uztraucas par to, cik daudz mēs tērējam, bet man tas īsti nav svarīgi,” viņš šonedēļ teica Stanfordas Universitātes studentiem, kur bija mācījies, pirms pārtrauca studijas pēc otrā kursa, lai uzsāktu savu uzņēmumu.

“Vai mēs tērējam 500 miljonus gadā vai 5 miljardus – vai 50 miljardus gadā – man tas patiešām nav svarīgi,” viņš turpināja. “Kamēr mēs varam atrast veidu, kā samaksāt rēķinus, mēs veidosim AGI. Tas būs dārgi.”

AGI definīcija un strīdi

AGI parasti tiek uzskatīts par līmeni, kurā AI ir tikpat spējīgs loģiski domāt kā inteliģents cilvēks, bet definīcija ir neskaidra. Piemēram, Elons Masks apstrīd OpenAI, apgalvojot, ka ar GPT-4, lielo valodas modeli, kas darbina ChatGPT, jau ir sasniegts AGI.

OpenAI, ko līdzdibināja Altman, Masks, Gregs Brokmans un Ilja Suckever 2015. gada decembrī, ir bijusi generatīvā AI revolūcijas priekšgalā un piesaistījusi Microsoft kā lielu investoru. Frāze “ChatGPT moments”, kas nosaukta pēc tā GenAI čatbota palaišanas vēlajos 2022. gados, kas kļuva par lielu komerciālu panākumu, ir kļuvusi par tehnoloģiskas pārtraukšanas sinonīmu.

Altman atspēkoja raksturojumu, ka ChatGPT ir kaut kas “fenomenāls”, neskatoties uz visiem tā nopelniem.

“Tas ir jauki no jūsu puses teikt, bet ChatGPT nav fenomenāls,” viņš atbildēja, nosaucot to par “vislabākajā gadījumā nedaudz apkaunojošu”.

Šī izvairīgā atbilde varētu būt vairāk nekā pašnovērtējums, varbūt arī norāde uz to, cik tālu ir nonākuši OpenAI pašreizējie pētniecības projekti, kas vēl nav komerciāli ieviesti. Pirms ChatGPT palaišanas sistēma tika optimizēta, lai būtu izmaksu ziņā efektīva.

Daži jaunie rīki kā Sora, kas var radīt īsus ārkārtīgi reālistiskus vai stilizētus video klipus, izmantojot tikai teksta norādes, vēl nav gatavi tirgus ieviešanai. Tas daļēji ir tāpēc, ka Sora ir daudz jaudīgāks, bet arī daudz dārgāks.

Cieša atgriezeniskā saite, lai palīdzētu sabiedrībai un AI kopīgi attīstīties

Altman tic iteratīvai ieviešanai un uzsver, cik svarīgi ir agrīnā stadijā izlaist produktu un ļaut sabiedrībai informēt uzņēmumus kā OpenAI par to, ko kolektīvi un individuāli cilvēki vēlas no tehnoloģijas.

“Ja mēs veidosim AGI pagrabā un tad pasaule būs kaut kā laimīgi aklumam pakļauta, es nedomāju, ka mēs esam ļoti labi kaimiņi,” viņš teica.

Citiem vārdiem sakot, labākais veids, kā dot laiku līderiem un institūcijām reaģēt, ir ievietot produktu cilvēku rokās un ļaut sabiedrībai kopīgi attīstīties līdzi aizvien jaudīgākiem AI rīkiem.

“Tas nozīmē, ka mēs izlaižam nepilnīgus produktus, bet mums ir ļoti cieša atgriezeniskā saite un mēs mācāmies un kļūstam labāki. Ir diezgan nepatīkami izlaist produktu, par kuru jūties kauns, bet tas ir daudz labāk nekā alternatīva,” viņš teica.

Savos dārgajos centienos izstrādāt AGI Altman teica, ka viņam vairāk rūpēja tas, cik ātri sabiedrība varētu pielāgoties panākumiem, ko viņa uzņēmums sasniedz.

“Viena lieta, ko mēs esam iemācījušies – AI un pārsteigums kopā neiet,” viņš teica. “Cilvēki vēlas pakāpenisku ieviešanu un iespēju ietekmēt šīs sistēmas.”