Nvidia izpilddirektors Jensens Huangs ir prasīgs perfekcionists, un viņa darbinieki saka, ka viņam nav viegli strādāt – un viņš piekrīt.

Nvidia izpilddirektors Jensens Huangs ir prasīgs perfekcionists, un viņa darbinieki saka, ka viņam nav viegli strādāt - un viņš piekrīt.

Jensens Huans un viņa komandas augstie standarti

Jensens Huans nav uzcēlis savu uzņēmumu līdz 2 triljonu dolāru vērtībai, nenoteicot augstus standartus saviem darbiniekiem – un, lai arī viņi saka, ka viņam ir grūti strādāt, Huans priecājas par etiķeti “perfekcionists”.

Taivānā dzimis uzņēmējs pieder aptuveni 3,5% no Santa Klāras bāzes mikroshēmu ražotāja, kas viņam dod tīro vērtību 77,3 miljardi dolāru pēc Bloomberg datiem.

Huana ceļš uz Silīcija ielejas zvaigzni ir ieguvis atzinību no tādiem cilvēkiem kā Tesla izpilddirektors Īlons Masks un Meta dibinātājs Marks Zukerbergs, kurš nosauca Huanu par “tehnoloģiju Teiloru Sviftu”.

Bet Huans ir arī nopelnījis pāris citus etiķetes no sava komandas, kā viņam tika pateikts nesenajā intervijā ar 60 Minutes. Tie ietver: “prasīgs”, “perfekcionists” un “nav viegli strādāt”.

Huans teica, ka šie apraksti viņam “ideāli” der, skaidrojot: “Tā tam arī vajadzētu būt. Ja vēlies paveikt kaut ko izcilu, tas nedrīkst būt viegli.”

Nvidia patiešām ir sasniegusi dažus izcilus rezultātus nestabilā ekonomiskajā vidē. Uzņēmuma akciju cena ir pieaugusi par 203% pēdējā gadā un par 1818% pēdējo piecu gadu laikā.

Savā pēdējā peļņas zvanā februārī uzņēmums atklāja 22 miljardu dolāru apgrozījumu ceturksnī, kas ir par 22% vairāk nekā iepriekšējā ceturksnī un par 265% vairāk nekā pērn.

No palīgstrādnieka līdz miljardierim

Šie panākumu līmeņi pat pašam Huanam šķiet pārsteigums. 61 gadu vecais teica: “Tas ir visizcilākais, ka parasts trauku mazgātājs var izaugt līdz šim.”

Divu bērnu tēvs sāka strādāt Denny’s restorānā 15 gadu vecumā – un restorāns nodrošināja vietu, kur viņš un divi draugi izdomāja ideju, kas padarīja viņu par miljardieri.

Saskaņā ar 2023. gada Nvidia emuāra ierakstu Huans kopā ar Krisu Malahovski un Kērtisu Priemu (abi strādāja Sun Microsystems) tikās vienā no populārākajiem Denny’s restorāniem Ziemeļkalifornijā, lai apspriestu “mikroshēmas radīšanu, kas ļautu personiskajos datoros realizēt reālistiskas 3D grafikas”. Tā radās ideja par Nvidia.

Bet intervijā šonedēļ Huans skaidri norādīja, ka Nvidia izveidošanai bija nepieciešams daudz vairāk nekā tikai laba ideja: “Nav burvju, tas ir tikai 61 gads smaga darba katru dienu.

“Es nedomāju, ka ir kaut kas vairāk par to.”

Huana faniem, kura milzīgais uzņēmums tagad veido daļu no Magnificent 7 akciju grupas, nebūs pārsteigums par viņa smago darba mentalitāti.

Šogad Huans studentiem savā alma mater, Stenfordas universitātē, teica, ka viņiem vajadzētu pazemināt savas cerības. “Cilvēkiem ar ļoti augstām cerībām ir ļoti zema noturība – un diemžēl noturība ir svarīga panākumos,” skaidroja Huans. “Viens no maniem lielajiem priekšrocībām ir tas, ka man ir ļoti zemas cerības.”

Viņš piebilda: “Visiem jums Stenfordas studentiem es vēlu jums pietiekami daudz sāpju un ciešanu. Lieliskums nāk no rakstura un raksturs nerodas no gudriem cilvēkiem – tas rodas no cilvēkiem, kas cietuši.”

Cerība uz pārsteigumu

Kamēr daži eksperti baidās no nezināmām AI sekām, Nvidia prezidents cer tikt pārsteigts.

Februārī uzņēmums publicēja video par savu Eos superdatoru, kas ir māsas produkts tajam pašam nosaukuma AI platformai. Modelis, ko darbina H100 sistēmas, ir datu centra mēroga superdators, “kas paredzēts nākamajai AI inovāciju robežai”.

Eos superdators var veikt “kvadriljonus aprēķinu sekundē”, teica Huans.

Bet neskatoties uz to, cik attīstīta ir augsta profila tehnoloģija, Huans nav nobažījies par to, ka tā darbosies negaidītos veidos. “Mēs ceram, ka tas dara lietas, kas mūs pārsteidz,” viņš teica. “Tas ir viss punkts.”

Huans, kurš ir pievienojies konsultatīvajai padomei valdībai par AI drošību, turpināja: “Dažos jomos, piemēram, zāļu atklāšanai, labāku un vieglāku materiālu projektēšanai, mums ir nepieciešama mākslīgais intelekts, lai palīdzētu mums izpētīt visumu vietās, kur mēs paši nekad nevarētu.”