Nvidia ir sasniegusi izcilu sniegumu, ko vēsturē nav redzēts, saka tehnoloģiju uzņēmuma vadītājs.

Nvidia ir sasniegusi izcilu sniegumu, ko vēsturē nav redzēts, saka tehnoloģiju uzņēmuma vadītājs.

Nvidia sasniedz jaunus augstumus pirmajā ceturksnī

Nvidia ir sasniegusi tik izcilus rezultātus savā pirmajā ceturksnī, ka pat citu tehnoloģiju uzņēmumu vadītāji slavē uzņēmuma centienus.

Box vadītājs slavē Nvidia datu centra biznesu

Trešdien Box vadītājs Ārons Levī pievienojās Nvidia atbalstītāju rindām, slavējot tās datu centra biznesa rezultātus. Nvidia datu centra kategorija, kurā ietilpst tās populāro grafisko procesoru (GPU) pārdošana, pieauga par 427% līdz 22,6 miljardiem dolāru, salīdzinot ar pagājušā gada fiskālā pirmā ceturkšņa rezultātiem.

Levī pasludināja Nvidia datu centra veiktspēju par ekonomisko atskaites punktu.

“Šie divi skaitļi nekad nav bijuši blakus viens otram kapitālisma vēsturē,” rakstīja Levī trešdienas X ierakstā par datu centra kategorijas procentuālo pieaugumu un ieņēmumu skaitli.

Strauji augošais datu centra bizness ienesa lielāko daļu no uzņēmuma 26 miljardu dolāru ceturkšņa ieņēmumiem, kas pārspēja analītiķu prognozes par 24,65 miljardiem dolāru, saskaņā ar CNBC.

Nvidia prognozē, ka tās otrajā fiskālajā ceturksnī pārdošanas apjoms sasniegs 28 miljardus dolāru un piebilda, ka vēlāk šogad ieņēmumi pieaugs pateicoties nākamās paaudzes mikroshēmas Blackwell izlaišanai, kuru izpilddirektors Jensens Huangs teica, ka tas palīdzēs sasniegt “milzīgu lēcienu mākslīgajā intelektā”.

Huangs, kurš ir Nvidia izpilddirektors jau 31 gadu, saņēma arī citu tehnoloģiju uzņēmumu vadītāju komplimentus, tostarp Meta vadītāja Marka Zakerberga, kurš martā Instagram ierakstā teica, ka Huangs ir “[L]ike Taylor Swift, bet tehnoloģiju jomā”.

Nvidia akcijas ir pieaugušas pateicoties mākslīgā intelekta bumam un līdzi aizvedušas dažus no lielākajiem tehnoloģiju uzņēmumiem pasaulē, tostarp Google, Microsoft un Meta, kā arī mākslīgā intelekta līderi OpenAI.

Pat saskaroties ar pastiprinātu konkurenci no citiem mikroshēmu uzņēmumiem un lielajiem tehnoloģiju uzņēmumiem, kas cenšas izgatavot savas mikroshēmas, Huangs teica, ka uzņēmums strādā pilnā jaudā.

“Mēs sacenšamies katru dienu,” Huangs teica investoriem. “Klienti mūs spiež piegādāt sistēmas un uzstādīt tās pēc iespējas ātrāk.”

Nvidia akcijas pirmo reizi pēc darba laika trešdien sasniedza 1000 dolāru atzīmi un ceturtdien tās akcijas pieauga līdz pat 1062 dolāriem, pirms atkāpjas un dienu noslēdza ar 9% pieaugumu līdz 1037 dolāriem.