Nujorkas nekustamā īpašuma attīstītājs ar savu auto uzbrauca pro-palestīniešu protestam, saka policija.

Nujorkas nekustamā īpašuma attīstītājs ar savu auto uzbrauca pro-palestīniešu protestam, saka policija.

Jaunākās ziņas no Ņujorkas

Ņujorkas nekustamā īpašuma attīstītājs tika apsūdzēts smagā uzbrukumā pēc tam, kad policija apgalvoja, ka viņš ar savu automašīnu ietriecās sievietē pro-palestīniešu demonstrācijas laikā, ko vadīja studenti, kas saistīti ar Kolumbijas Universitātes protesta kustību.

Aizturēšana un apsūdzības

Reuvens Kahane, 57 gadus vecs, tika aizturēts otrdienas rītā pēc tam, kad viņš ar savu automašīnu ietriecās 55 gadus vecā drošības maršala protestētājā, saskaņā ar lieciniekiem un Ņujorkas policijas departamenta pārstāvi.

Sieviete, kura slimnīcā tika ārstēta no nelielām traumām, tika arī aizturēta, bet apsūdzības par kriminālu ļaunprātību pret viņu un citu demonstrantu tika atceltas trešdien Manhetenas prokuratūras lēmuma rezultātā. Kahane tika atbrīvots no apcietinājuma, kamēr gaida tiesas procesu.

Kahane ģimenes saikne

Kahane ir radniecīgā saistībā ar rabīnu Meiru Kahane, Bruklinā dzimušo Ebreju Aizsardzības līgas dibinātāju, grupu, kas aicināja izraidīt arābus no Izraēlas un organizēja virkni vardarbīgu uzbrukumu ASV un ārvalstīs. Kahane politiskā partija tika aizliegta no Izraēlas parlamenta 1980. gados, un ASV klasificēja Ebreju Aizsardzības līgu kā teroristu grupu. Viņš tika nogalināts Ņujorkā 1990. gadā.

Sazinoties pa telefonu trešdienas pēcpusdienā, Reuvens Kahane, kurš dzīvo Manhetenas rajonā, kur notika protests, atteicās komentēt notikumus, kas noveda pie viņa aizturēšanas, bet viņš teica, ka nav nekādas saistības ar Ebreju Aizsardzības līgu.

“Ko manas attālās radniecības ar kādu, kurš miris pirms 35 gadiem, ir jādara ar šo?” viņš teica, aprakstot savu politiku kā “miera atbalstītāju”.

Policijas ziņojums

Policija teica, ka aizturēšana sekoja mutiskam strīdam, ko sāka protestētāji demonstrācijas laikā. Transportlīdzeklis kustējās konfrontācijas laikā, policija teica, bet Kahane netiek apsūdzēts mēģinot notriekt grupu protestētāju.

Studentu liecības

Vairāki studenti notikuma vietā apstrīdēja Ņujorkas policijas departamenta versiju par notikumiem. Viņi teica, ka viņi bija aizejuši no universitātes padomes locekļa mājas, kur viņi bija pavadījuši rītu piketējot un izdalot lidojumus, kad Kahane sāka izsmiet protestu no sava automobiļa iekšpuses.

Viņi teica, ka Kahane mēģināja braukt cauri gājēju pārejai, kur protestētāji gāja grupā, liekot vienam no brīvprātīgajiem drošības maršaliem, Marielenai Novakai, nostāties priekšā transportlīdzeklim, lai bloķētu tā ceļu.

“Es redzēju viņu likt rokas uz automašīnas motora pārsega, mēģinot to apturēt,” teica Ava Garsija, viena no protestētajiem. “Auta mašina turpinaja kusteties un viņa tika grūsta uz motora pārsega, jo tas paatrinajas. Tikai tad, kad viņa nokrita uz zemes, auto apstajas.”

Ha Vu, cita drošibas brivpratiga, aprakstija sevi ka “baidijusies un soketa” par notikuso ainu. “Marielenas leksana prieksa auto palidzeja izglabt daudzus cilvekus,” viņa teica.

Policija aizveda Kahane uz apcietinajumu kopa ar Novaku un vel vienu 63 gadus vecu drošibas brivpratigo.

Ieprieksejas incidenti

Incidents notika nedelu pec tam, kad policija iebruka Kolumbijas Universitate lai beigtu universitates ekas okupaciju un izkliedetu nometni, ko bija izveidojusi pro-palestines studentu demonstranti.

Pazinojuma Kolumbijas Universitates Apartheida Atvestiba, studentu grupa kas bija saistita ar nometni, aprakstija sadursmi ka “jaunako piemeru anti-palestines vardarbibai no Izraelas lidz ASV.”