Novo Nordisk prognozē 27% pārdošanas pieaugumu šogad, bet saskaras ar cenu spiedienu konkurences ar Eli Lilly dēļ.

Novo Nordisk prognozē 27% pārdošanas pieaugumu šogad, bet saskaras ar cenu spiedienu konkurences ar Eli Lilly dēļ.

Novo Nordisk A/S paaugstina peļņas prognozi

Novo Nordisk A/S ir paaugstinājusi savu peļņas prognozi, jo zāļu ražotājs tagad ASV nosūta piecas reizes vairāk svara zaudēšanas zāļu Wegovy ievadīšanas devas nekā pagājušā gada beigās.

Pacientu skaits ASV pieaug

Vairāk nekā 25 000 pacientu ASV katru nedēļu sāk ārstēšanu ar Wegovy, ceturtdien teica izpilddirektors Lars Fruergaard Jorgensen. Tas ir pieaugums no aptuveni 5 000 decembrī.

Produkcijas palielināšana ir galvenais uzņēmuma mērķis

Produkcijas palielināšana ir galvenais Novo stratēģijas elements, cīnoties ar Eli Lilly & Co. par pārākumu svara zaudēšanas tirgū. Farmācijas uzņēmums šogad dubulto savus ieguldījumus ražošanas jaudā līdz aptuveni 6,4 miljardiem dolāru – skaitlis, kas neietver plānoto 11 miljardu dolāru lielo ieguldījumu trīs rūpnīcu iegādē, kuras sākotnēji piederēja līgumražotājam Catalent Inc.

Pieprasījums pēc Wegovy un Ozempic

Pieprasījums pēc aptaukošanās blokbastera un tās māsas medikamenta diabēta ārstēšanai Ozempic lika Dānijas uzņēmumam ceturtdien paaugstināt savu prognozi, sakot, ka pārdošana varētu pieaugt līdz pat 27% un darbības peļņa līdz pat 30% šogad.

Wegovy pārdošana

Cenu spiediens uz Wegovy ASV ierobežoja zāļu pārdošanas izaugsmi pirmajā ceturksnī. Zāļu ieņēmumi vairāk nekā dubultojās līdz 9,38 miljardiem kronu (1,35 miljardi dolāru), nesasniedzot analītiķu prognozes. Uzņēmuma darbības peļņa pieauga par 27% līdz 31,8 miljardiem kronu pagājušajā ceturksnī, paziņoja uzņēmums. Novo teica, ka joprojām ir pasaules līderis GLP-1 medikamentos ar 55% tirgus daļu.

Wegovy un Ozempic izmaksas ASV ir bijušas strīda punkts kopš Jelas Universitātes marta mēneša pētījumā tika lēsts, ka Ozempic varētu tikt ražots ar peļņu par mazāk nekā 5 dolāriem mēnesī. Zāļu saraksta cena ir 936 dolāri, Wegovy – 1349 dolāri.

Senatora Bernija Sandersa 24. aprīļa vēstulē Jorgensenam teikts, ka Senāta Veselības, izglītības, darba un palīdzības komiteja izmeklē zāļu cenas.

“Cenas ir samazinājušās saistībā ar apjomu, seguma plašumu, kā arī konkurenci, un tas notiks arī atlikušajā gada laikā,” konferences zvanā teica finanšu direktors Karstens Munk Knudsen.

Aptuveni 80% Wegovy pacientu ASV ar komerciālu segumu zālēm maksā 25 dolārus vai mazāk mēnesī, saskaņā ar Novo.

Zāļu ražotājs turpinās ieviest dažus ierobežojumus piekļuvei zemajām Wegovy devām, kuras tiek izmantotas, kad pacienti pakāpeniski palielina zāļu devu.

“Mēs neierobežojam to laika ziņā,” intervijā teica vecākais viceprezidents Negelle Morris. “Mēs sagaidām, ka pieprasījums turpinās pārsniegt piedāvājumu.”

Idea aiz ierobežojumiem zemajai devai ir sniegt pacientiem pārliecību, ka viņi varēs turpināt ārstēšanu, kad nonāks pie augstajiem devumiem – paredzētiem ilgstošai lietošanai. Šonedēļ Pārtikas un zāļu administrācijas datubāzē, kas seko līdzi zāļu trūkumam, divas augstākās Wegovy devas ir norādītas kā pieejamas.

Eli Lilly arī šonedēļ paaugstināja savu prognozi un prognozēja, ka Zepbound, tās konkurenta zāles, piegāde un cenu noteikšana uzlabosies šogad. Aptaukošanās ārstēšanas tirgus līdz 2030. gadam var palielināties līdz vairāk nekā 80 miljardiem dolāru, saskaņā ar Bloomberg Intelligence.