Noteikumu grozījums ļauj Tesla un citiem elektroauto ražotājiem turpināt nodokļu kredīta mārketinga kampaņu automašīnu pārdošanā.

Noteikumu grozījums ļauj Tesla un citiem elektroauto ražotājiem turpināt nodokļu kredīta mārketinga kampaņu automašīnu pārdošanā.

ASV valdība atvieglo noteikumus elektroauto nodokļu kredītiem

Piektdien ASV valdība atviegloja dažus noteikumus, kas reglamentē elektroauto nodokļu kredītus, potenciāli palielinot to elektroauto skaitu, kas varētu pretendēt uz līdz pat 7500 ASV dolāru lieliem kredītiem, taču kritiķi apsūdzēja Baidena administrāciju palīdzībā Ķīnai.

Jaunie noteikumi elektroauto nodokļu kredītiem

Finanšu ministrija paziņoja par galīgajiem noteikumiem kredītiem saskaņā ar 2022. gada Inflācijas samazināšanas aktu, dodot automobiļu ražotājiem vairāk laika, lai atbilstu dažiem nosacījumiem par to, no kurienes var nākt akumulatoru minerāli.

Kredīti svārstās no 3750 līdz 7500 ASV dolāriem jauniem elektroauto. Ir arī 4000 ASV dolāru kredīts lietotiem auto.

Tie ir paredzēti, lai veicinātu pieprasījumu pēc elektroauto, cenšoties sasniegt Baidena administrācijas mērķi, ka līdz 2030. gadam puse no visiem jaunajiem auto pārdošanas būtu elektriski. Šogad kredīti ir pieejami brīdī, kad auto tiek iegādāts no pilnvarota dīlera, nevis gaidot ienākumu nodokļa atgriešanu.

Kredītu saņemšana ir atkarīga no personas ienākumiem, auto cenas un prasībām, kas saistītas ar akumulatora sastāvu un minerāliem, kas katru gadu kļūst stingrākas. Lai saņemtu kredītus, elektroauto jābūt montētiem Ziemeļamerikā. Daži hibrīdauto ar pieslēgumu arī var pretendēt.

Sākot ar šo gadu, tiek ieviesti sarežģīti noteikumi, lai veicinātu vietējās elektroauto piegādes ķēdes attīstību. Noteikumi ierobežotu EV pircējus no pilna nodokļu kredīta saņemšanas, ja viņi iegādājas auto, kas satur akumulatora materiālus no Ķīnas un citām “uztraukuma” valstīm, kas tiek uzskatītas par naidīgām pret Amerikas Savienotajām Valstīm. Tās ietver Krieviju, Ziemeļkoreju un Irānu.

Tomēr saskaņā ar galīgo noteikumu nelieli grafitu un citu akumulatoros izmantoto minerālu daudzumi būtu atbrīvoti no šiem ierobežojumiem līdz 2027. gadam, jo to izcelsmes valsti ir gandrīz neiespējami izsekot, paziņoja amatpersonas. Bez atbrīvojuma daži transportlīdzekļi, kas atbilst gandrīz visiem prasībām, varētu tikt izslēgti no nodokļu kredīta saņemšanas iespējas dēļ niecīgiem daudzumiem, kurus nevarētu izsekot, teica Finanšu ministrija.

Nacionālais rūpnieciskais apvienojums nosodīja jaunos atbrīvojumus kā dāvanu Ķīnai.

“Kongress radīja šos nodokļu atvieglojumus, lai nodrošinātu mūsu piegādes ķēdes un radītu amerikāņu darbavietas, vienlaikus atbalstot elektroauto pieņemšanu. Viņi neplānoja radīt caurumus, kas būtiski nozīmē amerikāņu nodokļu maksātāju blankčeku Ķīnai,” teica Ričs Nolans, rūpnieciskā lobija prezidents un izpilddirektors.

Rietumvirdžīnijas senators Džo Mančins, Demokrātu priekšsēdētājs Senāta Enerģijas un dabas resursu komitejā, teica, ka ar jauno noteikumu Baidena administrācija “efektīvi atbalsta ‘ražots Ķīnā'”.

Mančins, kurš spēlēja galveno lomu Inflācijas samazināšanas akta pieņemšanā, prezidenta Džo Baidena vēsturiskajā klimata likumdošanā, teica, ka likums konkrēti aizliedz elektroauto, kas satur materiālus no ārvalstu pretiniekiem, piemēram, Ķīnas un Krievijas, būt atbilstošiem nodokļu kredītam pēc 2024. gada. “Bet tagad Finanšu ministrija ir izveidojusi ilgtermiņa ceļu šīm valstīm palikt mūsu piegādes ķēdēs. Tas ir skandalozs un nelikumīgs,” viņš teica.

Šogad puse no kritiskajiem minerāliem elektroauto akumulatoros jābūt iegūtiem vai apstrādātiem ASV vai valstī ar brīvās tirdzniecības līgumu. Sešdesmit procentiem akumulatora daļu jābūt ražotiem vai montētiem Ziemeļamerikā.

Sākot ar 2025. gadu, akumulatori ar jebkuriem kritiskajiem minerāliem no uztraukuma valstīm nebūtu atbilstoši nekādiem nodokļu kredītiem. Bet pēc komentāru saņemšanas no autoindustrijas un citiem, finanšu amatpersonas nolēma atvieglot šo ierobežojumu.

Piektdien izdotais noteikums visticamāk padarīs vairāk elektroauto atbilstošus kredītiem 2025. un 2026. gadam, bet autoindustrija saka, ka tas ir grūti pateikt, līdz automobiļu ražotāji pabeigs minerālu izcelsmes izsekošanu.

“Elektroauto pāreja prasa ne mazumu kā pilnīgu ASV rūpnieciskās bāzes transformāciju,” teica Džons Bozella, lielas autoindustrijas tirdzniecības grupas “Alliance for Automotive Innovation” izpilddirektors. “Tas ir monumentāls uzdevums, kas nevar – un nedrīkst – notikt pēkšņi.”

Noteikumu maiņa, viņš teica, “ir saprātīga investīcijai, darbavietu radīšanai un patērētāju elektroauto pieņemšanai.”

Pašlaik Ķīna dominē būtiskos elektroauto akumulatora piegādes un ražošanas aspektos, pat kamēr automobiļu ražotāji steidzas izveidot galvenos minerālu un komponentu centrus citur.

No 114 elektroauto modeļiem, kas pašlaik tiek pārdoti ASV, tikai 13 atbilst pilnam 7500 ASV dolāru kredītam, teica automobiļu alianse.

Neskatoties uz nodokļu kredītiem, elektroauto pārdošana šogad janvārī līdz martam pieauga tikai par 3,3% līdz gandrīz 270 000 vienībām, kas ir tālu zem 47% pieauguma, kas veicināja rekordpārdošanu un 7,6% tirgus daļu pagājušajā gadam. Šis palēninājums apstiprina automobiļu ražotāju bailes, ka viņi pārsteidza elektroauto pircēju meklējumus. Elektroauto tirgus daļa kopējajos ASV pārdošanas apjomos samazinājusies līdz 7,15% pirmajam ceturksnim saskaņa ar Motorintelligence.com.

“Inflacijas samazināšanas akta tīro transportlīdzekļu kredīti ietaupa patērētajiem līdz pat 7500 ASV dolariem par jaunu auto un simtiem dolaru gadā degvielai, vienlaikus radot labi apmaksātas darbavietas un stiprinot mūsu enerģijas drošumu,” teica Finanšu ministrijas sekretare Dženeta Jelena.