Norvēģijas bagātības fonda izpilddirektors pārveido simtgadīgu graudu silo par 46 miljonu dolāru vērtu mākslas izstādi, lai veicinātu tūrismu savā dzimtajā pilsētā.

Norvēģijas bagātības fonda izpilddirektors pārveido simtgadīgu graudu silo par 46 miljonu dolāru vērtu mākslas izstādi, lai veicinātu tūrismu savā dzimtajā pilsētā.

Nikolaja Tangena mākslas kolekcija

Katram ir sava aizraušanās projekts, pie kura viņi būtu laimīgi strādāt gadiem ilgi. Norvēģijas suverēnā bagātības fonda izpilddirektora Nikolaja Tangena gadījumā tas ir viņa mākslas kolekcija.

Tas nav vienkārši jebkura kolekcija. Tangens, kurš ir atbildīgs par 1,6 triljonu dolāru vērtu investīciju pārvaldīšanu Norges Bank Investment Management, savā īpašumā ir vairāk nekā 5000 mākslas darbu, kurus viņš ir izvēlējies izvietot simtgadīgā graudu silo mazpilsētā Kristiansandā.

Izstāde, ko sauc par Kristiansand Kunstsilo, piedāvā dažādus Norvēģijas māksliniekus un ir vērtēta 46 miljonu dolāru apmērā, bet tā nav domāta tikai kā ieskats Tangena mākslas interesēs. Viņa mērķis ir piesaistīt vairāk tūristu pilsētai un galu galā konkurēt ar Norvēģijas citiem muzejiem.

“Es domāju, ka viņi attīsta interesi par Ziemeļvalstu mākslu,” Tangens teica intervijā Bloomberg. “Es ceru, ka tas palielinās konkurenci muzeju pasaulē Norvēģijā. Es vēlētos, lai tas būtu kā mazs kaitinošs ods, kas vienkārši rīko labākās izstādes, tāpēc cilvēki Oslo saka: ‘Ak Dievs, kas notiek šajā pilsētā?'”

Norges Bank izpilddirektors mākslu kolekcionē jau gandrīz 35 gadus. Izvēloties savu mākslu, Tangens seko padomam, ko viņš dod fonda tirgotājiem – domāt pretēji. Vietā, lai pirktu jaunus mākslas darbus, kas nonāk tirgū, viņš iegādājas darbus, kas ir vecāki par 50 gadiem, lai redzētu to vērtību laika gaitā.

Kunstsilo, kura agrāk bija 15 000 tonnu graudu, tagad ir galerija ar pasaulē visaptverošāko Ziemeļvalstu modernās mākslas kolekciju.

“Tas vienmēr bija domāts kā muzeja kolekcija, kas nozīmē, ka jūs vēlaties iegūt visnozīmīgākos māksliniekus un visnozīmīgākos darbus,” teica Tangens.

Tangena podkasta blakusprojekts

Izpilddirektori bieži tiek uzskatīti par pārāk aizņemtiem tikai biznesam. Bet viņu interešu ārpus darba ir kļuvušas par ziņu virsrakstiem nesenajos laikos. Piemēram, Goldman Sachs izpilddirektora Deivida Solomona mīlestība pret DJ darbību vai Marks Zakerbergs ar savu aizraušanos par cīņas mākslām.

Tangens līdzīgi kā viņa kolēģi arī ir daudzinteresants cilvēks.

Ja pietiekami nenodarbinot viņa laiku ar pasaules lielākā suverēnā bagātības fonda vadīšanu un modernas mākslas kolekcionēšanu, Tangenam ir vēl viens blakusprojekts, kurš ietver augstas klases biznesa vadītājus – viņš vada iknedēļas podkastu ar viņiem.

Viņš intervē dažus no pasaules ietekmīgākajiem izpilddirektoriem, sākot no Tesla Elona Muska līdz Santander Anas Botinas, aptverot personiskas un profesionālas tēmas. Podkasts ar nosaukumu In Good Company bija Tangena pandēmijas laika radījums.

Izplatot klausītajiem “nedaudz viņu slepeno mērci”, Norges Bank vadītājs cenšas padarīt fondu pēc iespējas caurskatāmāku, viņš teica intervijā Wall Street Journal pagājušajā mēnesī.

Tangena mīlestība pret mākslu var būt tikai vēl viens veids, kā sazināties ar cilvēkiem un tuvināt viņiem Norvēģijas kultūru.