Norfolk Southern akcionāri ievēlēja trīs direktorus, kurus izvirzīja aktīvisti, savukārt izpilddirektors saglabā savu amatu.

Norfolk Southern akcionāri ievēlēja trīs direktorus, kurus izvirzīja aktīvisti, savukārt izpilddirektors saglabā savu amatu.

Uzņēmuma vadītājs saskaras ar spiedienu uzlabot peļņu

Uzņēmuma vadītājs būs pakļauts lielākam spiedienam uzlabot peļņu pēc tam, kad akcionāri ceturtdien nobalsoja par trīs valdes locekļu ievēlēšanu, ko nominējis aktīvists investors, taču viņš tūlīt netiks atlaists.

Aktīvists investors nominēja septiņus direktorus

Aktīvists investors bija nominējis septiņus direktorus kā daļu no mēģinājuma pārņemt kontroli pār 13 locekļu valdi un pārveidot tās darbību. Taču nozīmīgais atbalsts, ko investors saņēma no lielajiem ieguldītājiem, divām lielākajām dzelzceļa arodbiedrībām un padomdevēju firmām, nebija pietiekams, lai pārliecinātu akcionārus ievēlēt visu investoru sarakstu.

Investors sola turpināt cīņu

Investors apsolīja turpināt cīnīties, lai uzlabotu dzelzceļa darbību un turēt vadītāju atbildīgu par rezultātiem.

“Pasīvajiem ieguldītājiem. Ja šeit kaut kas noiet greizi un notiek vēl viena avārija, kurā cilvēki mirst, tas būs jūsu atbildība,” teica investors. “Jūs ignorējāt padomdevēju, arodbiedrību un lielākā klienta ieteikumus. Jūs mums nedevāt nekādu atbalstu, un mēs joprojām ieguvām trīs valdes vietas bez jums. Kas notiks ar dzelzceļu tagad, ir jūsu firmu un jūsu sirdsapziņas ziņā.”

Valdes locekļi, kas tika izslēgti no amata, ietvēra priekšsēdētāju Amy Miles.

Akciju cena kritās pēc balsojuma rezultātu paziņošanas

Uzņēmuma akciju cena, kas pieauga pēc tam, kad aktīvists investors paziņoja par kampaņu atbrīvoties no vadītāja, nekavējoties kritās pēc balsojuma rezultātu paziņošanas. Tā tirgojās par gandrīz 4% zemāk par $223.43 ceturtdienas rītā.

Vadītājs aizstāv savu plānu

Vadītājs apgalvoja, ka investoru plāns būtu pārāk dziļš un apdraudētu uzlabojumus drošībā un pakalpojumos, ko uzņēmums ir redzējis kopš traģiskās avārijas 2023. gada februārī.

Vadītāja plāns paredz saglabāt vairāk darbinieku laikā, kad ir lejupslīde, lai nodrošinātu, ka dzelzceļš ir gatavs apstrādāt pieaugošo sūtījumu skaitu, kad ekonomika atveseļosies, un turpināt ieguldīt drošības uzlabojumos, lai novērstu avārijas. Viņš saņēma atbalstu no pārējām dzelzceļa arodbiedrībām, vairākiem svarīgiem regulatoriem un daudziem uzņēmuma klientiem.

“Mēs esam izturējuši vairākus izaicinājumus pēdējā gadā. Mēs esam saskārušies ar katru izaicinājumu un nekad neesam zaudējuši redzi uz to, kur mēs vedam mūsu spēcīgo franšīzi,” teica vadītājs. “Mēs turam savus solījumus un sniedzam taustāmus rezultātus, un ir vēl daudz ko darīt.”

Investori ierosina jaunu darbības modeli

Investori apgalvoja, ka uzņēmumam vajadzētu ieviest precizitātes grafiku dzelzceļa darbības modeli, kas paredz minimizēt nepieciešamo darbinieku skaitu, lokomotīves un vagonus.

Precizitātes grafiku dzelzceļa darbības modelis balstās uz mazāka skaita garo vilcienu kursēšanu stingrā grafikā un vagonu pārslēgšanu starp vilcieniem retāk, lai racionalizētu operācijas. Vadītājs apgalvoja, ka pārāk tieva dzelzceļa vadība apdraudētu drošības un pakalpojumu uzlabojumus.

Arodbiedrības brīdina par briesmām

Arodbiedrības ir teikušas, ka viņi uzskata precizitātes grafiku dzelzceļa darbību par bīstamāku un avārijas par iespējamākajiem, jo inspekcijas tiek veiktas steigšus un preventatīvai apkopei var tikt pievērsta maz uzmanības.

Vadītaijam ir vairāk laika pierādīt savu stratēģiju

Pagaidām vadītajam un nesen pieņemtam operatīvajam direktoram būs vairāk laika pierādīt, ka viņu stratēģija darbosies. Ja viņi nespēs panākt peļņas maržas līmeni atbilstoši nozares standartiem, viņu amati var būt apdraudēti.

“Jūsu vadītajs ir garāmgajis peļņas prognozes sešus ceturkšņus pēc kārtas un iznīcinājis pilsētu mūsu pašu štatā,” teica investors. “Un ja šis zemais sniegums turpināsies, mēs jūs turēsim atbildīgus. Bet mēs stradajsim ar jums visu ieintereseto pušu kopigajai labklajibai.”

Investori vēlas jaunu vaditaju

Investori vēlējás noligt bijušo UPS operatívo direktoru par nákošo dzelzceļa vadítáju un bijušo CSX dzelzceļa operatívo vadítáju par operatívo direktoru. Investors teica, ka saglabát vairák darbinieku laiká, kad ir lejupslíde, ir neefektívi.

Investoru pláns paredz izdevumu samazinájumu

Investori prognozéja, ka viņu pláns samazinás izdevumus par vairák neká $800 miljoniem pirmajá gadá un vel $275 miljoniem trís gadu beigás. Viņi teica, ka nepláno atlaišanas, bet grib izmantot dabísku aiziešanu no darba, lai laika gaitá samazinátu apmeram 1500 darba vietu.

Dzelzceļa pláns peļņas uzlabošanai

Dzelzceļa pláns padarít efektívaku savu darbíbu radís aptuveni $400 miljonu izdevumu ietaupíjumus divos gados un uzlabos peļňas maržu. Taču analitiki ir teikuši, ka tás peļņa var atpalikt no citiem lielajiem kravas dzelzceļiem, jo arí tie cenšas kļút efektívaki.