Nippon Steel ir atlikusi savu 14,1 miljardu ASV dolāru pārņemšanu ASV tērauda nozarē par 3 mēnešiem.

Nippon Steel ir atlikusi savu 14,1 miljardu ASV dolāru pārņemšanu ASV tērauda nozarē par 3 mēnešiem.

Nippon Steel atliek pārņemšanas darījuma noslēgšanu

Nippon Steel paziņoja piektdien, ka ir atlikusi savas 14,1 miljardu dolāru lielās pārņemšanas darījuma ar ASV Steel noslēgšanu par trim mēnešiem pēc tam, kad ASV Tieslietu departaments pieprasīja papildu dokumentāciju, kas saistīta ar darījumu.

Darījums joprojām gaidāms

Tokijā bāzētais Nippon Steel Corp. teica, ka darījums, kuru jau apstiprinājuši ASV Steel akcionāri, joprojām tiek gaidīts.

“Nippon Steel turpinās pilnībā sadarboties ar attiecīgo iestāžu izmeklēšanu,” tika teikts paziņojumā.

Pārdošana ir izraisījusi prezidenta Joe Biden administrācijas iebildumus ekonomisku un nacionālās drošības apsvērumu dēļ, kā arī bijušā prezidenta Donald Trump, iespējamā Republikāņu prezidenta kandidāta novembra vēlēšanās, pretstāvi.

Jaunais laika grafiks varētu pārcelt noslēgšanu aiz vēlēšanām, bet Nippon Steel noliedza, ka aizkave ir saistīta ar to.

Sākotnēji darījumam bija jānoslēdzas līdz septembrim. Tagad tas tiks noslēgts līdz decembrim, kas nozīmē, ka tas varētu tikt noslēgts jau septembrī, paziņoja uzņēmuma pārstāvis, kurš lūdza anonimitāti, kas ir ierasta Japānas uzņēmumos.

Vairāk nekā 98% no Pitsburgas bāzētā ASV Steel Corp. akcijām, kas balsoja īpašā investoru sapulcē aprīlī, apstiprināja pārņemšanu. Nippon Steel ir teicis, ka ir sagatavojis pietiekamu finansējumu, lai veiktu darījumu.

Pirmo reizi paziņots pagājušajā gadā decembrī, ASV Steel iekļaušana Nippon Steel ir izraisījusi bažas par to, ko tas varētu nozīmēt arodbiedrībām piederīgiem strādniekiem, piegādes ķēdēm un ASV nacionālajai drošībai.

United Steelworkers arodbiedrība ir iebildusi pret pārņemšanu.

Japānas premjerministrs Fumio Kishida tikās ar Biden iepriekšējā mēnesī. Taču nav norādes, ka šis temats būtu ticies apspriests samitā.

Kad Biden nesen apmeklēja United Steelworkers galveno mītni Pitsburgā, viņš atkārtoti pauda savu iebildumu pret Nippon Steel pirkumu, uzsverot, ka ASV Steel “ir bijusi ikoniska Amerikas kompānija vairāk nekā gadsimtu un tai joprojām jāpaliek pilnībā Amerikas.”

ASV tērauda rūpniecība ir samazinājusies gadsimtu gaitā, jo globālo tērauda ražošanu sākotnēji dominēja Japāna, un nesen – Ķīna. Saskaņā ar darījumu ASV Steel saglabās savu nosaukumu un galveno mītni Pitsburgā, kur tika dibināta 1901. gadā.