Nintendo piesaista uzmanību uz ilgi gaidīto Switch konsoles pēcteci

Nintendo piesaista uzmanību uz ilgi gaidīto Switch konsoles pēcteci

Nintendo paziņo par jaunu konsoli

Nintendo Co. paziņoja, ka drīzumā tiks paziņots par jaunu spēļu konsoli, kas nomainīs septiņus gadus veco Switch spēļu konsoli, pēc tam, kad uzņēmums prognozēja lielāku peļņas samazinājumu nekā gaidīts pašreizējā finanšu gadā.

Gaidāms jaunais aprīkojums

Prezidents Šuntaro Furukava iepriekš paziņoja, ka nākamā gada laikā tiks paziņots par nākamo aparatūras platformu, drīz pēc tam, kad viņa uzņēmums paziņoja, ka gaida operatīvās peļņas kritumu par 24% līdz 400 miljardiem jenu (2,6 miljardi ASV dolāru) un 19% ieņēmumu samazinājumu līdz 2025. gada martam. Abi skaitļi bija ievērojami zemāki par vidējiem analītiķu novērtējumiem un uzsvēra izaicinājumu uzņēmumam, kas joprojām ir atkarīgs no novecojušas aparatūras.

Ilgi gaidīta pēctece

Fani un investori ilgi gaidīja ziņas par plāniem aizstāt 2017. gadā izlaisto ierīci, kas savas dzīves laikā ir sasniegusi vairāk nekā 141 miljonu pārdošanas. Nintendo ir izvairījies no jebkādu plānu apspriešanas un turpinājis oriģinālo konsoli ar galveno spēļu izlaišanu. Taču pēdējā gadā uzņēmums ir zaudējis ievērojamu daļu Sony Group Corp. ar tās PlayStation 5 atdzimšanai, un konkursa laikā galvenajā brīvdienu sezonā sacentīsies ar jaunākajām un jaudīgākajām mašīnām, ieskaitot Microsoft Corp.’s Xbox klāstā.

Peļņas samazinājums

Marta ceturksnī Nintendo guva operatīvo peļņu 64,5 miljardu jenu apmērā, kas bija mazāk nekā vidēji paredzētie 74,7 miljardi jenu. Uzņēmums tagad prognozē Switch pārdošanu 13,5 miljonu vienību apmērā pašreizējā finanšu gadā, kas ir mazāk nekā 15,7 miljoni. Arī tā prognoze par programmatūras pārdošanu norāda uz samazinājumu – no 200 miljoniem vienību līdz 165 miljoniem vienību.

Šis ir Furukava, Nintendo prezidents. Mēs šajā finanšu gadā paziņosim par Nintendo Switch pēcteci. Kopš marta 2015. gada, kad mēs pirmo reizi paziņojām par Nintendo Switch eksistenci, būs pagājuši vairāk nekā deviņi gadi. Mēs rīkosim Nintendo Direct…

Kavēšanās ar nākamās paaudzes konsoli

Nintendo agrāk šogad informēja piegādātājus un programmatūras partnerus, ka nākamās paaudzes konsoli izlaišana tiek atlikta līdz 2025. gada martam vai vēl vēlākam laikam, atceļot sākotnējo plānu to izlaist līdz šī gada beigām. Uzņēmums, kas radījis Super Mario Bros. spēles, visticamāk arī aizturēs savu populārāko franšīžu galveno izlaišanu, lai palīdzētu veicināt nākamās mašīnas sākotnējo pārdošanu.

Switch panākumi un nesekmes

Switch daudzpusība un ģimeniskais etoss, kas izstrādāts radītāja un bijušā Nintendo prezidenta Satoru Iwata uzraudzībā, ir padarījis to par vienu no uzņēmuma veiksmīgākajiem aparatūras gabaliem. Taču uzņēmuma vēsture piedāvā brīdinājuma stāstu: desmit gadus iepriekš Wii U neizdevās turpināt Wii panākumus, kas bija viens no Nintendo lielākajiem hitiem.

Nintendo turpina attīstīt pakalpojumus un biznesu

Nintendo ir veicinājis savu Nintendo Switch Online abonementa pakalpojumu, lai piesaistītu jaunus klientus iegādāties ierīci un audzētu plašu lietotāju bāzi nākamajai konsolei. 134 gadus vecais uzņēmums arī pievēršas saviem jaunajiem kinobiznesa projektiem, lai gūtu jaunus ienākumus.

Pēc The Super Mario Bros. Movie lielajiem panākumiem pagājušajā gadā, Nintendo attīsta dzīvotspējas filmu, pamatojoties uz The Legend of Zelda, ko kopproduces spēļu radītajs Šigeru Mijamoto un Marvel Studios dibinātajs Avi Arads un izplatīs Sony Pictures Entertainment Inc. Izlaišanas datums vēl nav paziņots.