Nintendo iecēla trīs sievietes savā valdes locekļu sastāvā.

Nintendo iecēla trīs sievietes savā valdes locekļu sastāvā.

Nintendo paplašina valdes dažādību

Spēļu gigants nesenajā peļņas ziņojumā paziņoja par plāniem iecelt trīs sievietes valdē. Miyoko Demay, Eiko Osawa un Keiko Akashi tika nosauktas kā gaidāmās jaunās direktoras, ar plānoto sākuma datumu 27. jūnijā.

Ja viņas tiks apstiprinātas, pievienosies Asai Shinkawai, kura 2020. gadā kļuva par pirmo sievieti Nintendo valdē. Pirms tam kopš uzņēmuma dibināšanas 1889. gadā neviena sieviete nebija bijusi uzņēmuma augstākajā vadībā.

Demay ir ilgstoša augstākā vadītāja Tiffany & Co. Japānas birojos, kur strādājusi kā prezidente un luksusa stratēģijas un operāciju augstākā vadītāja.

Osawa ir strādājusi vairākās firmās, tostarp Asahi un Ernst & Young, un bijusi nodokļu grāmatvede. Pašlaik viņa ir ārējā revizore EXEO Group. Akashi, kas arī ir revizore, daudzus gadus strādājusi Osakas Reģionālajā Nodokļu birojā. Osawa un Akashi pievienosies kā Nintendo revīzijas un uzraudzības komitejas locekles.

Uzņēmums 2021. gadā paziņoja par “Nintendo Women and Allies” iniciatīvas izveidi, lai veicinātu sieviešu karjeru uzņēmumā, aprakstot to kā “Atbalsts un dažādības, vienlīdzības un iekļaušanas veicināšana sievietēm caur vadību, tīklošanu un profesionālās attīstības iespējām.”

Taču tā 2023. gada ikgadējā ziņojumā uzņēmums atzina, ka joprojām ir zēnu klubs, ar sievietēm, kas aizpilda tikai 4,2% no tā vadītāju amatiem. Turklāt ziņojumā tika konstatēts, ka Nintendo sievietes nopelna aptuveni 72% no tā, ko pelna vīrieši. Uzņēmums norādīja, ka tas ir saistīts ar atšķirībām darba stāža ilgumā uzņēmumā.